Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2022 » Gruodžio » 16

Izraelio mokslininkai "išmokė" vištas dėti kiaušinius ne su vyriškos lyties embrionais

Kasmet milijardai viščiukų jauniklių nužudomi iškart po gimimo, o dabar Izraelio mokslininkai pasirengę nutraukti šią baisią praktiką. Redaguodami naminių vištų genus, jie "uždraudė" paukščiams gaminti vyriškos lyties vaisius.

Ekonomiškai vertingos tik kiaušinių veislių patelės: tokių paukščių kūno masė nėra didelė, o mėsos kokybė yra labai prasta. Todėl, kad nebūtų eikvojami ištekliai, paukščiukai skerdžiami (dažniausiai žiauriais būdais: dusinant, traiškant, žudant elektros srove arba užmušant gyvą). Tik dalis skerdenų parduodama, pavyzdžiui, kaip pašaras naminiams gyvūnams arba zoologijos soduose, o iš likusios dalies gaminami kaulų miltai arba ji sudeginama.

Kasmet tokiu būdu nužudoma apie septynis milijardus viščiukų. Šią barbarišką praktiką plačiai smerkia gyvūnų teisių gynėjai, o dabar ji uždrausta keliose Europos šalyse. Tačiau Izraelio genetikai mano, kad reikėtų spręsti ne pasekmės, o priežasties problemą: jei patinai yra nepageidaujami, vištas reikėtų tiesiog "išmokyti" dėti kiaušinius su jais.

Kaip praneša agentūra "Agence France-Presse", Izraelio Volkanio žemės ūkio tyrimų centro mokslininkai pakeitė vištų dedeklių genus, kad jos negalėtų vesti vyriškos lyties viščiukų. Be šio svarbaus pokyčio, vištos yra identiškos vištoms dedeklėms ir gali dėti valgomus kiaušinius.

Modifikuotose vištose vyriški embrionai, skirtingai nei moteriški, nesivysto, todėl tokius kiaušinius galima lengvai atskirti nuo kiaušinių, kuriuose jau 18-ąją inkubacijos dieną išsivysto jaunikliai. Tuomet jie gali būti perdirbami kaip neapvaisinti įprastinių vištų kiaušiniai, skirti naminiams gyvūnams šerti.

Ši technologija ne tik nepažeidžia gyvūnų teisių, bet ir labai palengvina kiaušinių ir viščiukų rūšiavimą, todėl paukštynai sutaupo laiko ir pinigų. Mokslininkų teigimu, jei visos atsargos bus pakeistos modifikuotomis vištomis, išlaidos atsipirks per dvejus metus.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite. Mmmm, įdomu o ką daryti tiems žmonėms kurie auginasi savo vištas, kaip manote, kaime gaidys reikalingas? Ir, jei jo nebūs, kas nutiks... Jūs nebegalėsi turėti savo kiaušinių, užsiauginti savo paukščius... tiek vištas, tiek gaidžius.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 17:37 Putinas perspėja, kad "prabudusios" vertybės sunaikins Vakarus: ‘Tas pats receptas, kurį 1917 m. naudojo marksistai’
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) perspėjo, kad Vakarų visuomenei diegiama kraštutinių kairiųjų "budulių" ideologija yra "blogis" ir sunaikins kultūrą jungiančias vertybes.

Skaityti daugiau