Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 21

"Tai krizė" - smarkiai išaugęs mirusiųjų skaičius verčia Norvegijos laidojimo namus laikyti mirusiuosius garažuose

Laidojimo namai Norvegijoje skelbia aliarmą, nes jiems sunku laikyti visus mirusiuosius, nes Norvegijoje sparčiai didėja mirtingumas.

Pasak vietos laikraščio "Dagbladet Trondheim", Trondheimo mieste, Centrinėje Norvegijoje, smarkiai išaugo žmonių, kuriems reikia laidojimo paslaugų, skaičius.

Didžiausių Trondheimo laidojimo namų "Svanholm & Vigdal Gravferd" ketvirtos kartos generalinis direktorius Larsas Svanholmas (Lars Svanholm) teigė, kad per šimtametę laidojimo namų istoriją niekada nebuvo tokio mirčių skaičiaus kaip dabar.

"Tai ženklus padidėjimas, ir mes nieko panašaus nepatyrėme per keturias kartas", - sakė Larsas Svanholmas dienraščiui "Dagbladet".

mirtys, Norvegija
Šaltinis: Dagbladet Trondheim

L. Svanholmas mano, kad laidojimo namuose šiemet, palyginti su praėjusiais metais, mirčių padaugėjo 30 proc.

"Tokio padidėjimo neturėjome nuo pat įmonės veiklos pradžios 1922 m.", - sakė Svanholmas vietos televizijai.

Siekdami susidoroti su didėjančiu mirusiųjų skaičiumi, jie atidarė vėsų skubios pagalbos kambarį garaže.

Dėl ribotų pajėgumų šeimos buvo priverstos laukti daugiau nei dvi savaites, kad galėtų palaidoti savo artimuosius.

mirtys, Norvegija

"Tokie garažai kaip šis naudojami kaip neštuvų kambariai, kai paklausa didelė. Tada automobiliai išvežami, įrengiamos šaldymo sistemos", - sakė TV2.

Daugiau informacijos iš TV2:

Nuolatinė didelė paklausa turėjo neįprastų pasekmių Svanholmui ir 26 agentūros darbuotojams.

"Mums tai sukėlė didžiulių iššūkių, susijusių su viskuo, pradedant šaldytuvų talpa ir baigiant galimybe patekti į ceremonijų kambarius, todėl teko šiek tiek palaukti, kol išgyvenusieji sulauks pagalbos", - sako Svanholmas.

Kartais poreikis būdavo toks didelis, kad tekdavo naudotis garažais ir kitais atsarginiais sprendimais, pavyzdžiui, šaldymo patalpomis. Anksčiau tai būdavo įprasta tik per ūmias krizes.

"Esame pasiruošę krizėms, jei per trumpą laiką įvyktų daug mirčių. Lėktuvų katastrofų ir kitų didelių nelaimingų atsitikimų atvejais ji naudojama, tačiau dabar ją teko naudoti ir paprastų mirčių atvejais", - sako Svanholmas.

"Nemanau, kad viršūnė dar nepasiekta."

Pasak Svanholmo, išgyvenusieji rizikuoja laukti 15-20 dienų nuo mirties iki laidotuvių, nes bažnyčios ir kitos ceremonijų salės yra užimtos.

"Gedėjimo procesą galima apibūdinti tuo, kad gedintiesiems tenka laukti ilgiau nei įprastai. Kai kurie žmonės nusivilia, kai jiems gali tekti laukti papildomos savaitės laidotuvėms, tačiau jie supranta šią problemą", - sako Svanholm.

Nors būna įtemptų dienų, jis nemano, kad pikas jau pasiektas.

"Mes šiek tiek nerimaujame dėl artėjančio gripo sezono ir tikimės, kad žmonės supranta, jog gali tekti šiek tiek palaukti. Kai jie yra mirties patale, tai nėra ta žinia, kurią jie norėtų gauti."

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau