Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Gruodžio » 21

Jupiteryje atskleisti netikėti orų modeliai

Žurnale "Nature Astronomy" paskelbtame 40 metų trukusiame tyrime NASA mokslininkai nustatė netikėtus Jupiterio orų modelius. Šio darbo rezultatai leis prognozuoti būsimus orų pokyčius šioje planetoje.

Buvo naudojami NASA palydovų "Voyager" ir "Cassini" bei antžeminių teleskopų duomenys. Specialistai, naudodami ryškios infraraudonųjų spindulių šviesos vaizdus Jupiterio viršutinėje troposferoje, t. y. atmosferos sluoksnyje, kuriame formuojasi būdingi įvairiaspalviai dryžuoti debesys, tyrė temperatūros informaciją. Jie buvo matuojami per tris planetos orbitos ciklus, kurių kiekvienas trunka apie 12 Žemės metų.

Paaiškėjo, kad temperatūra Jupiteryje kyla ir krinta tam tikrais laikotarpiais, kurie nesusiję su metų laikais ar kitais ciklais. Kadangi planeta apie savo ašį pasvirusi tik trimis laipsniais, sezoniniai svyravimai joje yra nedideli, todėl tyrėjai nesitikėjo, kad oras ten gali būti toks cikliškas.

Be to, užfiksuotas ryšys tarp temperatūros pokyčių regionuose, esančiuose už tūkstančių kilometrų vienas nuo kito: kai tam tikrose šiaurės pusrutulio platumose temperatūra pakildavo, tose pačiose platumose pietų pusrutulyje ji nukrisdavo.

Ateityje bus siekiama išsiaiškinti, kas lemia šiuos ciklinius ir sinchronizuotus pokyčius. Tam reikia atlikti stebėjimus tiek po debesų sluoksniais, tiek virš jų. Gauti duomenys taps pagrindu kompiuteriniam temperatūros ciklų modeliavimui ir jų įtakos orams ne tik Jupiteryje, bet ir visose planetose milžinėse.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau