Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2023 » Sausio » 21

"Sužinojau, kad vyras lygiagrečiai su manimi turi kitą moterį, bet jis neprisipažįsta..."

Jau šešis mėnesius susitikinėju su vyru. Dabar sužinojau, kad jis lygiagrečiai palaiko santykius su kita moterimi. 

Jis man dovanoja brangias dovanas, moka už nuomą, padeda su viskuo. Bet mes galime nesimatyti po dvi savaites... Jis tvirtina, kad turi daug darbo. Tačiau jis visada palaiko ryšį.

Neseniai jis man davė buto raktus, bet kai paklausiau, ar galėčiau netikėtai atvykti ir padaryti staigmeną, jis atsakė išsisukinėdamas. Jis pasakė, kad geriau mane įspėti. Jis man pasakė savo telefono slaptažodį. Tačiau vasarą jis su šia moterimi išvyko į stovyklavietę, iš kurios siuntė man nuotraukas su meilės žodžiais. 

Kai jam pasakiau, kad man nepatiko, jog jis dingo dviem savaitėms, jis iš pradžių supyko, bet paskui bandė su manimi apie tai pasikalbėti. Nesuprantu, ko jis nori ir kodėl jam manęs reikia. 

Jis tikriausiai jau seniai turi tą moterį, bet aš, aišku, esu gražesnė ir įdomesnė, dėl to dar labiau pykstu. Iš esmės prikišau jam faktus, bet jis vis tiek neprisipažįsta. 

Ką su tuo daryti, nežinau. Užsikabino už jo.

Jolanta, 38 metai.

Sveika, Jolanta. Kitų žmonių veiksmų priežastis ne visada galime suprasti. Be to, kartais žmonės patys negali paaiškinti, kodėl jie elgiasi vienaip, o ne kitaip. Tačiau ne taip svarbu, kas yra kieno galvoje. Svarbiau yra tai, ko mes norime, kaip vertiname dabartinę padėtį.

Pirmiausia siūlau suformuluoti santykių, kurių norėtumėte, požymius. Tai bus pradinis taškas. Kokius parametrus galite naudoti, kad patys įsivaizduotumėte, kokių santykių norite? Pradėkite bent nuo pagrindinių:

Partnerių požiūris - tarpusavio sąveikos pobūdis pagal lygybės, dominavimo ar pavaldumo principus.

Bendri interesai, vertybės ir tikslai

Bendravimas - būdas, kuriuo sprendžiami nesutarimai.

Teisė į asmeninę erdvę ir interesus

Net ir šiame minimume galite pamatyti, kad jūsų bendravimas su žmogumi, švelniai tariant, šlubuoja. Verta prisiminti, kad bet kokiuose santykiuose bus prieštaravimų. Ir tai ne jų buvimas, o tai, kaip mes jas sprendžiame, kaip rasti išeitį iš konfliktinės situacijos.

Turite teisėtą klausimą: kodėl jis bendrauja su kita moterimi? Suprantu, kad negavote aiškaus atsakymo į šį klausimą. Ar jis turi teisę neatsakyti į jūsų klausimus? Žinoma, kad taip. Galbūt pagalvojote: "Bet mes juk esame kartu!" Taigi? Daugelis iš mūsų turi savo supratimą apie santykius ir primeta partneriui savo lūkesčius bei įsipareigojimus (tam tikras taisykles). Tačiau iš tikrųjų kitų žmonių minčių ir elgesio mes nekontroliuojame ir jie gali elgtis taip, kaip jiems atrodo tinkama. Mes turime įvertinti tokį elgesį ir atitinkamai reaguoti.

Jei ramiu pokalbiu leisite vyrui suprasti, kad žinote apie jo santykius su kita moterimi ir esate dėl to nepatenkinta, bandysite išsiaiškinti situaciją ir kartu sudarysite planą, kaip išspręsti konfliktą, tai parodys, kad abu žmonės nori būti kartu ir padaryti vienas kitą laimingą.

Jei vienas iš partnerių nerodo tokių ketinimų, o jo elgesys apsiriboja santūrumu, abstraktumu ir nenoru tęsti pokalbį, tai rodo jo nenorą ar nenorą kurti rimtus santykius. Juk apie žmogų reikia spręsti pagal tai, ką jis daro, o ne pagal tai, ką sako.

Remdamasis tuo, kas išdėstyta pirmiau, galiu rekomenduoti suplanuoti ir sukurti tvirtą pokalbį su vyru, kad išspręstumėte susidariusią situaciją. Jei rezultatas bus toks pat (jis nekomentuos), galite daryti išvadą, kad jis nėra rimtai nusiteikęs jūsų atžvilgiu.

Kas dedasi jo galvoje ir kokios yra jo veiksmų priežastys, sunku suprasti, o ir nereikia. Daug svarbiau įvertinti, kaip tai dera su jūsų idėjomis apie santykius. Ir jei suprantate, kad šiuose santykiuose negalite būti laimingi, prasminga kurti naujus santykius. Galite jam apie tai pasakyti tiesiai ir ramiai, kad jo požiūris į situaciją šiek tiek pasikeistų, kad jis suprastų, jog gali jus prarasti. Jei po to jo elgesys ir požiūris pasikeis, vadinasi, jūs jam rūpite. Jei jis neatsako, vadinasi, jis nepasirengęs rimtiems santykiams su jumis.

Atsako: praktikuojantis psichologas, kognityvinės elgesio psichoterapijos asociacijos narys, knygos autorius

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau