- 17.11.2020
- 0.0 Reitingas
- 2109 Peržiūros
- Komentarai
Alkoholizmo gydymas - sunki, bet vis dėlto įvykdoma užduotis. Paprastai jis turi tris etapus:
1. Visiškas alkoholio atsisakymas, dezintoksikacija ir psichologinis pasiruošimas aktyviai antialkoholinei terapijai.
2. Aktyvus gydymas.
3. Ilgalaikė palaikanti terapija.
Svarbiausia sąlyga - laisvanoriškas žmogaus sutikimas, visiškas pasitikėjimas gydytoju. Svarbu atsižvelgti ir į individualias organizmo ypatybes: amžių, ligos stadiją, gretutines ligas, kurios gali trukdyti vartoti atitinkamus medikamentus. Tos ligos - tai hipertonija su aukštu kraujospūdžiu, patirtas miokardo infarktas, insultas, kepenų cirozė, inkstų nepakankamumas.
Aktyvus gydymas turi būti taikomas ankstyvose alkoholizmo stadijose. Vietą pasirenka ligonis: arba stacionaras (geresnis variantas), arba ambulatorinis gydymas.
Fitoterapija gydant alkoholizmą
Metodų yra daug, kiekvienas iš jų turi savų pliusų ir minusų. Svarbu rasti tą metodą, kuris ligoniui tinka labiausiai. Rekomenduoju gydytis vaistažolėmis. Kaip ir visais kitais atvejais, šį metodą gali naudoti tik tas, kas ryžtingai ir galutinai apsisprendė atsisakyti alkoholio.
Pirmiausia žmogus turi visiškai nevartoti alkoholio tris-keturias dienas (ne mažiau). Per visą kursą alkoholio negalima vartoti jokia forma. Žinoma, reikia gerokai apriboti lankymąsi renginiuose, kuriuose gali kilti pagundų išgerti.
Kitas etapas - organizmo "valymas". Tam naudojamas polifepanas (vartoti savaitę po valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną prieš valgį) ir gentralas (2-4 savaites vartoti iki 4 tablečių po valgio). Būtina gerti daug natūralių sulčių, arbatos (ypač žaliosios), kavos, mineralinio vandens, bet jokiu būdu ne kolos. Racione turi būti pieno, kefyro, jogurtų, varškės, daržovių, vaisių. Gali būti neriebios mėsos, augalinių aliejų. O keptų produktų, česnakų ir kitų aštrių prieskonių reikia atsisakyti.
Svarbūs ir vitaminai, beje, padidintomis dozėmis: askorbo rūgštis - po 0,1-0,5 g per parą, nikotino rūgštis - nuo 0,05 iki 0,2 g, vitaminas B15 - po 0,05-0,1 g 3 kartus per dieną. Vitaminus vartoti 20-40 dienų. Būtini ir kiti vitaminai, derinami su makro - ir mikroelementais.
Greičiau atsikratyti alkoholinės intoksikacijos ir atkurti prarastas jėgas padės kontrastinis dušas, pirtis, kvapų terapija (šalavijų, kiečių, snapučių, kedrų, gvazdikėlių aliejus) arba kasdienės vonios su šiais aliejais.
Palaikyti bendrą tonusą padės ženšenio, rausvųjų rodiolių, ežiakrūmių ir kitų augalų su tonizuojančiu efektu antpilai (jokiu būdu ne spiritinės jų tinktūros!) - po 1 valgomąjį šaukštą prieš valgį ryte ir per pietus Tinka juos vartoti kartu su medumi, apilaku, citrinų sultimis, susmulkintais graikiniais riešutais ir džiovintais abrikosais. Kaip biogeninis stimuliatorius tinka skystas alavijų ekstraktas: 50 g alavijų sumaišyti su 100 g erškėčių ekstrakto, trijų citrinų sultimis ir 150 g medaus. Vartoti mėnesį po 2 valgomuosius šaukštus prieš valgį 3 kartus per dieną. Alkoholizmo gydymo vaistažolėmis patirtis verta ypatingo dėmesio. Vaistažolės dažnai būna efektyvesnės negu nelemtas kodavimas.
Rekomenduoju pataisus. Naudojama jų žolė ir sporos. Žolė renkama nuo gegužės iki spalio, o sporos - liepos-rugpjūčio mėnesiais. Iš pataisų ruošiamas 5 % antpilas, vartojamas 1 kartą per dieną (50-100 ml). Praėjus 15 minučių po antpilo pavartojimo, ligoniui reikia duoti pauostyti vatos gabalėlį, suvilgytą degtine Atsiranda vėmimas.
Tokius seansus daryti 5-7 dienas iš eilės. Tačiau, naudojant pataisus, reikia būti atsargiems, nes augalai yra nuodingi.
Nerekomenduojama jų vartoti vyresniems kaip 50 metų, sergantiems aktyvia tuberkuliozės forma, skrandžio opalige, bronchine astma ir išemine širdies liga.
Jei pataisai toleruojami labai blogai, galima naudoti vieną iš šių mišinių:
- 5 valgomieji šaukštai čiobrelių, 3 valgomieji šaukštai kiečių, 2 valgomieji šaukštai jonažolių, 1 valgomasis šaukštas bruknių lapų;
- 5 valgomieji šaukštai mėtų, 3 valgomieji šaukštai širdažolių, 3 valgomieji šaukštai valerijonų šaknų, 2 valgomieji šaukštai rozmarinų, 2 valgomieji šaukštai miltinių meškauogių;
- 5 valgomieji šaukštai vaistinių gelsvių šaknų, 4 valgomieji šaukštai kraujažolių, po 3 valgomuosius šaukštus našlaičių ir smulkintų laurų lapų, 2 valgomieji šaukštai melisų;
- 3 valgomieji šaukštai smiltyninių šlamučių, po 2 valgomuosius šaukštus kadagių uogų, plūdenų ir sukatžolių, 1 valgomasis šaukštas šunobelių.
Antpilai ruošiami įprastu būdu: 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilti verdančiu vandeniu, laikyti valandą, kad nusistovėtų. Ryte išgerti pilną stiklinę, per pietus ir vakare - po pusę, ir taip savaitę. Kiekvieną porciją papildyti 2 valgomaisiais šaukštais medaus, praskiesto vienos citrinos sultimis.
Kartu vartojamas trichopol (kitas pavadinimas - metronidazol) - po 3 tabletes 3 kartus per dieną prieš valgį (kursas - 20 dienų). Tolesnėje palaikančioje terapijoje jo dozė mažinama (kursas - 10 dienų).
Dėmesio! Preparato negalima vartoti sergantiems leukopenija.
Vartojant antpilus ir vaistus, daryti taškų, išsidėsčiusių palei vidurinę galvos liniją, masažą. Pirmas taškas yra per tris skersinius pirštus aukščiau plaukų pradžios, antras - per du pirštus toliau nuo pirmo, o trečias - per vieną pirštą nuo antro.
Kiekvieną tašką masažuoti po 10 minučių pagal laikrodžio rodyklę tausojančiu režimu. Masažą palydėti žodžiais: «Kiekvieną dieną vis labiau ir labiau jaučiu pasišlykštėjimą bet kokiais spiritiniais gėrimais, nebelieka potraukio alkoholiui. Mano sveikata gerėja. Kur bebūčiau, kas man besiūlytų išgerti, jokio noro nėra. Šlykščiuosi ir dar kartą šlykščiuosi visais alkoholiniais gėrimais.
Atsikuria jėgos, protas, energija.
Visas organizmas veikia tinkamai, darniai.»
Šį saviįtaigos tekstą būtina kartoti kuo dažniau, ypač ryte ir prieš miegą.
Į gydymo kompleką įeina ir skalavimas. Stiklinėje vandens ištirpinti 3 lašus gramicidino ir skalauti gerklę savaitę 4-5 kartus per dieną. Preparato galima nusipirkti vaistinėje be recepto.
Gydymo efektas sustiprės, ilgą laiką vartojant gliciną, piracetamą ir encefabolį (racionaliai leidžiamomis dozėmis).
Jei potraukis alkoholiui neįveikiamas, galima išgerti penkias trichopolio tabletes arba pakramtyti miltelius, iš anksto kavamale sumalus lygiomis dalimis paimtus kiečius, mėtas ir kraujažoles.
Apskritai reikia aktyviai naudoti viską, kas gali atitraukti nuo alkoholio - pasivaikščiojimus gryname ore, plaukimą, slides, dviratį ir kt.
Kai šeimoje atsiranda alkoholikas, namiškiams nusvyra rankos. Jiems atrodo, kad išgelbėti artimo žmogaus nuo šios pragaišties nepavyks. Tačiau patirtis rodo, kad yra įvairių priemonių, kurios padeda ne tik išvalyti organizmą, bet ir sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau