Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 11

Ar Saulės Sistemoje Atsirado Nauja Planeta?

Saulės sistemos kūnai yra skirstomi į įvairias kategorijas. Aštuoni didžiausi yra planetos, mažesni – nykštukinės planetos, dar mažesni – asteroidai. Skirtumas tarp pastarųjų dviejų grupių remiasi kūno formą nulemiančiomis dominuojančiomis jėgomis.

Kol objektas yra mažas, jo forma priklauso nuo cheminių ryšių, jungiančių uolienas – galima sakyti, kad tai yra tiesiog didelis akmuo. Pakankamai didelės masės objekto formą jau nulemia gravitacinė sąveika. Jis tampa daugmaž apvalus, formaliai tai vadinama hidrostatinės pusiausvyros forma – tokios formos būtų identiškų matmenų taip pat besisukantis vandens lašas. Iki šiol buvo manoma, kad Asteroidų žiede hidrostatinę pusiausvyrą pasiekusi yra tik Cerera – ji yra nykštukinė planeta. Bet nauji stebėjimų duomenys rodo, kad apvalus yra ir ketvirtas didžiausias Asteroidų žiedo kūnas Higėja.

Naujieji duomenys gauti atlikus Higėjos stebėjimus su spektroskopu SPHERE, dažniausiai naudojamu egzoplanetų tyrimams, įtaisytų Labai dideliame teleskope (angl. Very Large Telescope, VLT) Čilėje. Jų analizė parodė, kad Higėjos spindulys skirtingomis kryptimis skiriasi mažiau nei 10 kilometrų, o vidutiniškai siekia apie 217 kilometrų.

Taip pat, kiek pavyko nustatyti, šio dangaus kūno paviršius atrodo visiškai lygus, be jokių didžiulių kraterių. Tai yra gana netikėta, nes į Higėją prieš maždaug du milijardus metų atsitrenkė kitas didelis (75-150 km skersmens) kūnas, išmušęs didelę dalį kūno medžiagos; šios nuolaužos suformavo vieną didžiausių asteroidų šeimų, vis dar judančių panašiomis orbitomis. Kraterio nebuvimas taip pat rodo, kad Higėjos gravitacija kontroliuoja jos formą – ir per milijardus metų spėjo jį išlyginti.

Įdomu, kad du didesni asteroidai – Vesta ir Paladė – tikrai nėra sferiški, galimai dėl skirtingos vidinės struktūros. O štai Higėją greičiausiai galima pradėti vadinti nykštukine planeta – mažiausia Saulės sistemoje.

Tyrimo rezultatai publikuojami „Nature Astronomy“. Publikuoja konstanta.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2020 laikas 20:07 Indigo „Magnetiniai“ Vaikai

Apie nepaprastus vaikus, galinčius pritraukti įvairius daiktus, imta kalbėti prieš gerą ketvirtį amžiaus. Šiuo metu jie priskiriami taip vadinamiems indigo vaikams.

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 18:55 Pachacamaco Stabas Pati Paslaptingiausia Statulėlė Pasaulyje
Legendinis niršių Ispanijos konkistadorų letenų išvengęs aukštaūgio žmogaus dydžio medinis stabas yra autentiškas – tačiau tai gal net ne visai tai, kas apie radinį buvo žinoma iki šiol. Statula yra dar senesnė, nei manyta – tad ją galėjo garbinti dar prieš inkus egzistavę žmonės....

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 15:57 Jūros druska, juodieji pipirai ir citrina geriau nei vaistai?
Druska, pipirai ir citrina labai gerai salotose.  Bet tai toli gražu ne vienintelis įmanomas jų panaudojimas, jie gali pasitarnauti ir kaip gydomosios priemonės. Žmonės visoje žemėje naudoja šiuos produktus,  kad susidorotų su įvairiais sveikatos sutrikimais....

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 10:40 JAV Kariuomenė: NSO paviešinimas didelė žala JAV nacionaliniam saugumui

2004 m. lapkritį JAV Karinio laivyno pilotai, dislokuoti lėktuvnešyje „USS Nimitz“, skrydžio metu susidūrė su saldainiuko „Tic-Tac“ formos neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), kuris virš Ramiojo vandenyno judėjo taip, tarsi jam negaliotų fizikos dėsniai, rašo „CBS ...

Skaityti daugiau

19.01.2020 laikas 23:27 Namų vaistas nuo plaučių ligų. Pamiršk kosulį!
Labai daug žmonių kenčia nuo kvėpavimo takų ligų. Dažniausi negalavimai yra astma, bronchitas ir įvairių rūšių kosulys.

Skaityti daugiau