Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2023 » Kovo » 28

Ar yra būdas palikti imituojamą tikrovę, kurioje gyvename?

Ar yra būdas palikti imituojamą tikrovę, kurioje gyvename?

Ar kada nors susimąstėte, kad gyvenate kompiuterinėje simuliacijoje? Jei taip, esate ne vieni. Daugelis filosofų, mokslininkų ir net įžymybių svarstė galimybę, kad mūsų realybė nėra tokia, kokia atrodo.

Tačiau kaip galime pasakyti, ar iš tiesų esame simuliuojamos būtybės? Ir ką galime padaryti, kad išsivaduotume iš savo kalėjimo?

Idėja, kad žmonės gali gyventi simuliacijoje, yra stebėtinai sena. Dar XVII a. šią idėją iškėlė prancūzų filosofas Renė Dekartas (René Descartes), tačiau mokslininkų bendruomenę ji iš tikrųjų užvaldė, kai 2003 m. Oksfordo universiteto filosofas Nikas Bostromas (Nick Bostrom) parašė straipsnį apie tikrovės modeliavimo galimybę.

N. Bostromas įvertino tikimybę, kad gyvename kažkokiame itin moderniame ateivių kompiuteryje.

Luisvilio universiteto kompiuterių mokslininkas Romanas Jampolskis (Roman Yampolskiy) nagrinėja būtent šį klausimą išsamiame pranešime, kuriame aprašoma, kaip galimai būtų galima išsilaužti iš mūsų imituojamos egzistencijos.

Straipsnyje pripažįstama, kad yra keletas įtikinamų įrodymų, kurie galimai kenkia idėjai išvengti simuliacijos (jei simuliacija egzistuoja).

Pavyzdžiui, atrodo, kad žinios apie pačią simuliaciją neturi įtakos jos egzistavimui, taip pat religijos, kurios visos apeliuoja į kažkokį išorinį simuliatorių, neturi jokio išmatuojamo poveikio ar intervencijos (ankstesni tyrėjai siūlė būtent šią idėją). Be to, atrodo, kad neįtikėtinai sudėtingų mašinų, duodančių stulbinamų rezultatų, pavyzdžiui, Didžiojo hadronų greitintuvo, paleidimas nedaro jokio poveikio jokiai simuliacijai.

Žinoma, kyla klausimas, kodėl žmonės norėtų palikti simuliaciją, pavyzdžiui, Neo išėjimas iš matricos patirties nebuvo visiškai malonus.

Jampolskis teigia, kad prieiga prie pagrindinės tikrovės gali padidinti mūsų skaičiavimo gebėjimus ir suteikti mums prieigą prie "tikrų" žinių, o ne prie imituojamos visatos fizikos. Tokio pabėgimo plano pasekmės taip pat nežinomos.

Jampolskis pripažįsta, kad tokie tyrimai susiję su egzistencine rizika, ir netgi kelia prielaidą, kad simuliatoriai iš naujo paleido simuliaciją su patobulintomis saugumo funkcijomis, veiksmingai ištrindami mūsų kolektyvinę atmintį.

Tikėtina, kad neįmanoma, jog 100 proc. tikrumu sužinosime, ar gyvename simuliacijoje. Kol kas turime likti prie mėlynosios piliulės.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Kas buvo paneigta, kažkodėl tampa Tiesa. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau