Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Kovo » 24

Atakamskio humanoidas pasirodė mergaitė su nežinomomis mutacijomis

Atlikus vadinamosios „šešių colių mumijos“ (6 coliai = 15,24 cm) iš Čilės tyrimus, patvirtinta, kad tai yra naujagimio, turėjusio genetinę mutaciją, palaikai. Bet nepaisant kūdikiško kūno dydžio, testų rezultatai rodė, kad kaulai turėtų priklausytų 6-8 metų vaikui. Tokie stipriai neįprasti požymiai mokslininkams kėlė daug klausimų, kieno tai iš tiesų mumija.

mumija, palaikai, archeologija, ata mumija

Tačiau naujausi DNR tyrimai rodo, kad tariamas kaulų amžius ir kitos kūno anomalijos buvo nulemtos genetinės mutacijos. Naujausio tyrimo rezultatai buvo paskelbti „Genome Research“.

Be neįprasto dydžio, kūnas turėjo ir kitų neįprastų požymių: mažesnį nei įprasta šonkaulių skaičių ir kūgio formos kaukolę. Palaikai buvo rasti nedideliame maiše nitratų kasyba užsiimančiame miestelyje La Noria – iš kur pateko į privačią kolekciją Ispanijoje.

Kai kurie spėliojo, ar Ata vardu pavadinti palaikai (pagal Atacama regioną, kur jie buvo rasti) tikrai priklauso žmogui – galbūt jie yra primato. O viename dokumentiniame filme net buvo spėliojama, ar tik jie nepriklauso ateiviui.

Genetinis tyrimas

Bet naujasis genetinis tyrimas nubraukė visas fantastines versijas: mokslininkai ištyrė mumijos genomą – ką galima pavadinti žmogaus sandaros brėžiniais, saugomais ląstelių branduoliuose. Kaip minėta, tyrimas patvirtino, kad palaikai priklausė žmogui, bet mokslininkai išsiaiškino ir tai, kad tai buvo moteriškos lyties naujagimis su genų mutacija, lėmusia nanizmą (mažo ūgio sindromą, angl. dwarfism), skoliozę (stuburo iškrypimą) ir kitas kaulų bei raumenų anomalijas.

Ata taip pat turėjo 10 porų šonkaulių – vietoje įprastų 11. Tai požymis, kokio dar nepavyko aptikti pas jokį kitą žmogišką individą. „Mes manome, kad mergaitė gimė negyva, arba mirė iškart po gimimo“, – teigia tyrime dalyvavęs Stanfordo universiteto Medicinos mokyklos mikrobiologijos ir imunologijos profesorius Garry Nolanas.

„Jos kūnas buvo toks deformuotas, kad ji nebūtų sugebėjusi maitintis pati. Tokioje būsenoje ji galėjo išgyventi nebent neonataliniame ligoninės skyriuje“. Deja, tokia medicininė pagalba greičiausiai buvo neprieinama atokiame Čilės regione prieš 40 metų – būtent tokį Atos gimimo laikotarpį nurodo tyrimas.

Nauda ateičiai

Profesorius G.Nolanas ėmėsi tirti Atos palaikus 2012-aisiais, kai su juo susisiekė draugas ir pranešė, kad galbūt aptiko ateivį. „Bet nors viskas prasidėjo kaip istorija apie ateivius – ir taip išgarsėjo visame pasaulyje – iš tiesų tai yra žmogiškos tragedijos istorija“, – pasakoja mokslininkas. – „Moteris pagimdė deformuotą kūdikį, po mirties jis buvo mumifikuotas ir greičiausiai parduotas kaip keistenybė“.

mumija, palaikai, archeologija, ata mumija

Mokslininkai teigia, kad atliktas tyrimas davė galimybę geriau suprasti genetinius kaulų pakitimus – ir tai galėtų padėti kitiems žmonėms. „Atos atvejis parodė, kad tyrinėjant neįprastus sindromus turinčių pacientų genomus, gali pasitaikyti ir daugiau nei viena anomalija, ką iškart pastebėti gali būti nelengva“, – teigė Kalifornijos universiteto Tiksliųjų sveikatos mokslų instituto direktorius Atulas Butte’as.

Profesorius G.Nolanas mano, kad tolesni mumijos kaulų tyrimai vieną dieną gali būti naudingi kitiems pacientams. „Galbūt egzistuoja koks nors būdas, kaip galima būtų pagreitinti kaulų augimą žmonėms, kuriems to reikia – pavyzdžiui, patyrusiems sudėtingus lūžius“, – mano mokslininkas. – „Iki šiol su tokiu atveju, kokį atskleidė Čilės mumija, nebuvome susidūrę ir jau tikrai niekas nenagrinėjo to genetiniu požiūriu“.

O kas nutiks patiems palaikams? „Manau, kūnas turėtų būti grąžintas į šalį, kurioje jis buvo rastas – ir turėtų būti palaidotas pagal vietinius papročius“, – sako G.Nolanas.

Parengta pagal BBC.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau