Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Vasario » 21

Mokslininkai įminė „šaukiančios“ mumijos paslaptį

Mokslininkai įminė „šaukiančios“ mumijos paslaptį: paaiškėjo kieno tai mumija ir šiurpios istorijos detalės

Nuo to laiko, kai prieš daugiau nei šimtmetį Egipto Deir El Bahari laidojimo šventyklose iškasti neįprastai atrodantys palaikai, archeologų neapleidžia spėlionės dėl tikrosios tapatybės žmogaus, kurio veidas amžiams liko paženklintas agonijos.

šaukianti mumija, istorija, archeologija, mumijos, mumija, egiptas

©National Geographic | www.youtube.com

Ekspertų manymu, taip vadinamoji šaukianti mumija išliko pritaikius itin neįprastą anksčiau niekada dar nematytą metodą: mumijos galūnės buvo įvyniotos į odą, o kūnas – į avikailį. Tokiu būdu siekta pabrėžti šio asmens pelnytą panieką. Įdomiausia, kad mumijos burna praverta, lyg šis kadaise gyvenęs žmogus būtų nunuodytas.

Po ne vienerius metus trukusių spėlionių šiuo metu mokslininkai linkę teigti, kad šie palaikai priklauso gėdą užsitraukusio karaliaus Ramzio III sūnui, parengusiam sąmokslą dėl tėvo žmogžudystės ir nuteistam mirties bausme pakariant, rašoma dailymail.co.uk.

Remiantis Egipto senienų ministerijos pateikiama informacija, mirusysis palaidotas greta karališkosios kilmės asmenų garsiojoje kapavietėje, esančioje vakarinėje Nilo pakrantėje.

Vis tik tenka pastebėti, kad būdavo įprasta palaikus įvynioti į baltą drobę ir kruopščiai mumifikuoti, o štai šaukianti mumija buvo paprasčiausiai palikta išdžiūti druskoje – jos buvo netgi berta į pravirą mirusiojo burną. Be to, kūnas buvo įvyniotas į avikailį.

Palaikai, dar žinomi „Nežinomasis E“ (angl. Unknown Man E) pavadinimu, šiuo metu pirmąjį kartą eksponuojami Egipto muziejuje Kaire. Ši mumija aptikta 1886 m., o ekspertai ilgą laiką įtarė, kad ši siaubo apimta veido išraiška liudija apie įvykdytą asmens nunuodijimą. Vis tik pastaraisiais metais atlikti detalūs tyrimai parodė, kad tiesa galimai yra kiek kitokia. Kaip teigiama Egipto senienų ministerijos pranešime, žymės ant mumijos kaklo liudija, kad labiausiai tikėtina mirties priežastis – pakarimas.

Ši versija atitinka informaciją, pateikiamą senovės tekstuose apie Ramzio III sūnaus ir antrosios jo žmonos parengtą planą, skirtą nužudyti faraoną. Iš neidentifikuotos mumijos ir Ramzio III kaulų gauti DNR mėginiai patvirtina, kad šaukianti mumija – tai šio faraono sūnaus palaikai. Faraono mirtis buvo baisi, o nužudymo detales vis dar dengia paslaptys.

Atliktos kompiuterinės tomografijos liudija, kad Ramziui III buvo perrėžta gerklė ir nupjautas kojos nykštys. Labiausiai tikėtina, kad nužudymą įvykdė keli užpuolikai. Nors dokumentuose rašoma, kad sąmokslo įgyvendintojai buvo sulaikyti, teismo eiga nėra detalizuojama. Taigi nėra aišku, ar faraonas Ramzis III iš tikrųjų buvo nužudytas pagal iš anksto parengtą planą.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
SKAITYKITE TAIP PAT:
17.01.2020 laikas 22:46 Priešuždegiminio tepalo receptas su natūraliu antibiotiku, skirtas traumoms ir įpjovimams

Daugelis žmonių naudoja antibiotikus, pirktus vaistinėse, įbrėžimams, įpjovimas ar bet kokioms kitoms nedidelėms traumoms. Naudojant šiuo preparatus, dažnai gali pasireikšti alerginės reakcijos, raumenų susitraukimai, mėšlungis, klausos praradimas, vaisiaus pažeidimas ir kt. Taip pat atsiranda od...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 18:02 Galimai šie bėrimai ant kūno išduoda vėžį
Dažniausiai ant kūno atsiradę bėrimai yra visiškai nekenksmingi. Įvairios dėmelės gali būti įvairių negalavimų požymis, dažnai atsirandantis dėl alerginės reakcijos į naują odos produktą ar net kaip šalutinis šienligės poveikis. Tačiau retais atvejais išsiskyrimas išbėrimu gali būti kažko daug grėsm...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 16:26 Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 13:21 Nauji algoritmai bei genų analizė parodė: žmonės gali evoliucionuoti atgal

Gyvūnai gali evoliucionuoti atgal – atgauti protėvių turėtus bruožus. Anksčiau mokslininkai manė, kad tai neįmanoma, tačiau nauji algoritmai bei genų analizė parodė, kad taip nutiko driežams, varlėms ir netgi žmonėms.

...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 13:02 Ką valgytume atominės žiemos metu?

1815 m. Indonezijoje sprogo Tamboros kalnas, į atmosferą išspjovęs milžinišką kiekį dulkių, pelenų ir sieros dioksido. Dėl to 1816 m. vasara visame pasaulyje buvo neįprastai šalta, o derlius – katastrofiškai prastas.

...

Skaityti daugiau