Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ginklai » 2019 » Balandžio » 8

B-2 yra įspūdingas sunkusis strateginis bombonešis, bet kokiais patogumais gali naudotis jo įgula?

„Northrop Grumman B-2 Spirit“ yra išties įspūdingas sunkusis strateginis bombonešis. Pakilęs dar 1989 metais tarnybą jis pradėjo tik 1997-aisiais. Šio orlaivio sparnų ilgis - 52,4 m, o paties bombonešio ilgis - 21 metras. Be papildomų degalų B-2 gali nuskristi daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų. Taigi, tokios kelionės užtrunka, tai kokiais patogumais gali pasinaudoti įgula?

Jau rašėme apie rusiško naikintuvo-bombonešio „Suchoj Su-34“ patogumus ar kuo gali pasidžiaugti F-16 naikintuvo pilotas. Tačiau B-2 įgula keliauja kur kas patogiau. Aišku, iš dalies dėl to, kad tai - sunkusis strateginis bombonešis, o ne naikintuvas-bombonešis.

B-1B, kitas strateginis bombonešis, turi keturių žmonių įgulą, o B-52 reikia net 5 žmonių. Kiek žmonių sudaro B-2 įgulą? Ogi du - vienas pilotas ir vienas misijos vadas. Aišku, abu yra apmokyti valdyti vieną pažangiausių visų laikų karinių orlaivių. Toks nedidelis įgulos narių skaičius yra nulemtas aukšto automatizacijos laipsnio - šis bombonešis iš esmės skrenda pats. Dar daugiau - net ir tie du įgulos nariai jam nėra reikalingi.

Kol vienas B-2 įgulos narys valdo (ar prižiūri) lėktuvą, kitas gali nueiti pasinaudoti tualetu. Toks yra ir „Su-34“ orlaivyje, kaip ir virtuvėlė. Tiesa, „Su-34“ virtuvėlė yra labiau pritaikyta lengviems užkandžiams, o štai B-2 įgula gali paruošti ir rimtesnį karštą patiekalą.

Karinė aviacija, technologijos, Bombonešiai, B-2, lėktuvai, ginklai

Viduje įgula gali net numigti.  ©commons.wikimedia.org

B-2 kūrimas buvo labai ilgas procesas, kurio metu buvo atliktas ne vienas išsamus tyrimas. Buvo tiriamas ir žmogaus poilsis, energingumas ir kaip tiksliai pavargęs pilotas gali vykdyti misijas. Tikriausiai nieko nestebina faktas, kad pavargęs žmogus nėra pats tinkamiausias tokio tipo orlaiviams valdyti. Suprastėja reakcijos laikas, tikslumas, padidėja klaidų ar net nelaimės rizika. Taigi, poilsis labai svarbus, todėl vienas B-2 įgulos narys gali pamiegoti sulankstomoje lovoje - tai yra patogumas, kuriuo daugelis panašų vaidmenį atliekančių bombonešių pilotų negali pasidžiaugti.

Savaime aišku, B-2 taip pat turi kontroliuojamą vidaus temperatūrą ir šiek tiek vietos. Tiesa, reikalui esant būtų galima greitai modifikuoti kabiną, kad joje tilptų ir trečias įgulos narys. Bet kam viso to reikia?

B-2 pasiekia kiek didesnį nei tūkstančio kilometrų per valandą greitį, o degalų pakanka daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų. Vienas degalų papildymas ore ir jau kalbame apie beveik 20 tūkstančių kilometrų. Tiek reikėtų norint nusigauti giliai virš priešiškos šalies teritorijos, kur būtų galima išmesti bombų krovinį. Tai - valandų valandos ore, kurios reikalauja maksimalaus susikaupimo. Todėl tokie poreikiai kaip maistas, miegas ir gamtiniai reikalai privalo būti patenkinti.

Foto: B-2 yra pakankamai didelis lėktuvas, skrendantis į ilgas misijas. ©commons.wikimedia.org. Rašo: technologijos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
23.09.2023 laikas 20:42 Kaip keičiasi vyro reikalavimai moteriai, kai jis iš tiesų myli
Ar pastebėjote šiuos vyrų reikalavimus? Nuolat diskutuoja apie kažkokią tobulą porą. Įdomiausia tai, kad ji ne visada net egzistuoja. Ypač jei jie aptarinėja ne tik išvaizdą, bet ir charakterį. Moterys, būkime atviri, taip pat yra nuodėmingos....

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau