Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 20

Čeliabinsko Meteoritas Išgasdino Muziejaus Darbuotojus

Praėjusį savaitgalį Rusijos muziejuje nutiko įvykis, kurio iki šiol niekas negali paaiškinti: ekspozicijos dangtis virš garsiojo Čeliabinsko meteorito netikėtai pats savaime pakilo.

Pietų Uralo muziejuje saugomas 500 kg svorio meteorito fragmentas, sužvejotas ežere po kelių mėnesių nuo žymiojo 2013 m. sprogimo, kurio smūginės bangos išdaužti stiklai sužeidė daugiau nei tūkstantį žmonių.

Stebėjimo kameros užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip meteoritą dengiantis stiklinis dangtis spontaniškai pakyla ir kybo kelis centimetrus virš meteorito – o vėliau nusileidžia.

Kaip „RIA Novosti“ sakė muziejaus direktorius Vladimiras Bogdanovskis, daugelis lankytojų beveik nepastebėjo įvykio, nes visa tai nutiko labai lėtai.

Praėjusio šeštadienio popietę nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip muziejaus lankytojai žiūri į apsauginį kupolą virš meteorito fragmento, kuris pradeda kilti ir pakyla iki daugmaž 13 cm virš eksponato.

„Tai galėjo būti techninis sutrikimas. Mūsų turima įranga pakelia ir nuleidžia ekspozicijos dangtį, tad čia greičiausiai bus kažkaip susiję su tuo“, – sakė V. Bogdanovskis.

Čeliabinsko Meteoritas, Meteoritas, Rusija, Muziejus, paranormalūs rei

Kupolo pakelimas oficialiai patvirtintas

Bogdanovskis atmetė versiją, kad dėl šito kaltas koks nors žmogus, nes vienintelis nuotolinio valdymo pultas, kuris pakelia ir nuleidžia stiklinį kupolą virš meteorito, buvo užrakintas dėžėje, kuri stebima vaizdo kameromis. „Mes neturime paaiškinimo, kas davė komandą pakelti stiklą, ir kaip tai įvyko, – sakė muziejininkas. – Faktas išlieka, bet mes negalime jo paaiškinti“.

Žinoma, kai kurie turi ir kitokį įvykio paaiškinimą. Vienas anonimiškas muziejaus darbuotojas laikraščiui „Komsomolskaja Pravda“ teigė, kad meteoritas pritraukė daugybę pagonių garbintojų – ir pažymėjo, kad prieš dieną į muziejų buvo atėjusi „keista žmonių grupė“ ir galbūt „jie kažką pribūrė“.

Pasak vietinio leidinio „Večernyj Čeliabinsk“, aplink eksponatą įrengta signalizacijos sistema veikia tinkamai, tačiau muziejui reikia atlikti sistemos patikrinimą, kad išsiaiškintų, kodėl tai įvyko – ir įsitikintų, kad tokia staigmena nepasikartos.

Apie meteoritus

Tuo tarpu muziejaus viešųjų ryšių vadovas Aivaras Valejevas atkreipė dėmesį, kad visai neseniai kitas asteroidas, kurį jis pavadino Čeliabinsko „dvyniu“, praskriejo arti Žemės.

„Mes juokavome, kad Čeliabinsko meteorito brolis praskrisdamas tarė „labas „mūsų kosminei uolienai, o ši į tai sureaguodamas, tiesiog iškvėpė“, – Gazeta.ru sakė muziejaus atstovas. Vis dėlto jis pabrėžė, kad muziejininkai netiki mistika, o įvykį sukėlė tiesiog techninis gedimas.

2013 m. meteorito, sprogusio virš Sibiro miesto Čeliabinsko, sprogimo galia siekė 440 kilotonų. Ko gero tai buvo didžiausias į Žemę įsiveržęs meteoras per paskutinį šimtmetį – jo skersmuo buvo apie 20 metrų, o masė – 10 000 tonų.

Tačiau žiūrint dar didesniu laiko masteliu, tai – dar niekis. Štai prieš 66 milijonus metų į Jukatano pusiasalį, dabartinės Meksikos teritoriją rėžėsi 10 kilometrų skersmens kometa arba asteroidas. Rezultatas? 200 kilometrų skersmens krateris ir masinis gyvybės išnykimas, nuo Žemės nušlavęs ir beveik visus dinozaurus.

Ir net ir tai nėra didžiausias kosminis kūnas, susidūręs su Žeme. Mūsų planetos jaunystėje nutiko išties kataklizminis įvykis – kai Žemė susidūrė su daugmaž Marso dydžio kosminiu kūnu. Kai dulkės ir nuolaužos nusėdo, paaiškėjo, kad po šio įvykio Žemė jau nebe viena – šalia jos sukasi palydovas Mėnulis.

Laimei, atvejai, keliantys pavojų gyvybei Žemėje, yra labai reti. Be to, mokslininkai dabar nuolat stebi dangų, tad net jei ir grėsmė kiltų, didelė tikimybė, kad užtektų laiko jai pasiruošti.

Parengta pagal „Ufospace.net“. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.01.2020 laikas 21:20 Operos vaiduoklis: piktadarybė meilės vardan
Iš visų mistinių piktadarių Operos vaiduoklis yra pats romantiškiausias, nes visus savo nusikaltimus atliko dėl nuostabios Kristinos Dae meilės. Ir mirė jis, kad ir kaip tai keistai atrodo, irgi dėl meilės.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 20:52 Po juoda vėliava tikros ledi

Yra manoma, kad piratavimas – tai rūsčių vyrų privilegija. Yra išlikę daugybė pasakojimų, legendų apie bekraščius vandenynus skrodžiančius laivus, kuriuose plaikstėsi juoda piratų burė, ir apie nesuskaičiuojamus lobius, kuriuos piratai paslėpė negyvenamose salelėse. Pasirodo, kad piratų lai...

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:59 Šokiruojanti virėjo išpažintis: kur „viskas yra įskaičiuota“ arba eilinis melas

Vienas virėjas, kuris dirba „Viskas yra įskaičiuota“ viešbučių sistemoje, nusprendė atskleisti kelias pagrindinias viešbučių gudrybes.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:45 Kaip teisingai kepti mėsą ir žuvį. 11 auksinių patarimų
Kepkite mėsą ir žuvį tik rafinuotame aliejuje. Jo kiekis turi sudaryti apie 8% nuo produkto masės. Taipogi keptuvė turi būti su storu dugnu.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 13:08 Prie artimiausios Saulei žvaigždės atrasta nauja „superžemė“
2016 metais astronomai atrado galimai gyvybei tinkamą planetą, kurią pavadino Proksima b. Ji skrieja aplink Kentauro Proksimą (apie 4,2 šviesmečio nuo Žemės) – artimiausią mums žvaigždę neskaitant Saulės. Dabar mokslininkai užfiksavo dar vieną signalą, kuris, manoma, priklauso „superžemei“, skriejan...

Skaityti daugiau