Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Dvasios, Vaiduokliai » 2019 » Gruodžio » 20

Čeliabinsko Meteoritas Išgasdino Muziejaus Darbuotojus

Praėjusį savaitgalį Rusijos muziejuje nutiko įvykis, kurio iki šiol niekas negali paaiškinti: ekspozicijos dangtis virš garsiojo Čeliabinsko meteorito netikėtai pats savaime pakilo.

Pietų Uralo muziejuje saugomas 500 kg svorio meteorito fragmentas, sužvejotas ežere po kelių mėnesių nuo žymiojo 2013 m. sprogimo, kurio smūginės bangos išdaužti stiklai sužeidė daugiau nei tūkstantį žmonių.

Stebėjimo kameros užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip meteoritą dengiantis stiklinis dangtis spontaniškai pakyla ir kybo kelis centimetrus virš meteorito – o vėliau nusileidžia.

Kaip „RIA Novosti“ sakė muziejaus direktorius Vladimiras Bogdanovskis, daugelis lankytojų beveik nepastebėjo įvykio, nes visa tai nutiko labai lėtai.

Praėjusio šeštadienio popietę nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip muziejaus lankytojai žiūri į apsauginį kupolą virš meteorito fragmento, kuris pradeda kilti ir pakyla iki daugmaž 13 cm virš eksponato.

„Tai galėjo būti techninis sutrikimas. Mūsų turima įranga pakelia ir nuleidžia ekspozicijos dangtį, tad čia greičiausiai bus kažkaip susiję su tuo“, – sakė V. Bogdanovskis.

Čeliabinsko Meteoritas, Meteoritas, Rusija, Muziejus, paranormalūs rei

Kupolo pakelimas oficialiai patvirtintas

Bogdanovskis atmetė versiją, kad dėl šito kaltas koks nors žmogus, nes vienintelis nuotolinio valdymo pultas, kuris pakelia ir nuleidžia stiklinį kupolą virš meteorito, buvo užrakintas dėžėje, kuri stebima vaizdo kameromis. „Mes neturime paaiškinimo, kas davė komandą pakelti stiklą, ir kaip tai įvyko, – sakė muziejininkas. – Faktas išlieka, bet mes negalime jo paaiškinti“.

Žinoma, kai kurie turi ir kitokį įvykio paaiškinimą. Vienas anonimiškas muziejaus darbuotojas laikraščiui „Komsomolskaja Pravda“ teigė, kad meteoritas pritraukė daugybę pagonių garbintojų – ir pažymėjo, kad prieš dieną į muziejų buvo atėjusi „keista žmonių grupė“ ir galbūt „jie kažką pribūrė“.

Pasak vietinio leidinio „Večernyj Čeliabinsk“, aplink eksponatą įrengta signalizacijos sistema veikia tinkamai, tačiau muziejui reikia atlikti sistemos patikrinimą, kad išsiaiškintų, kodėl tai įvyko – ir įsitikintų, kad tokia staigmena nepasikartos.

Apie meteoritus

Tuo tarpu muziejaus viešųjų ryšių vadovas Aivaras Valejevas atkreipė dėmesį, kad visai neseniai kitas asteroidas, kurį jis pavadino Čeliabinsko „dvyniu“, praskriejo arti Žemės.

„Mes juokavome, kad Čeliabinsko meteorito brolis praskrisdamas tarė „labas „mūsų kosminei uolienai, o ši į tai sureaguodamas, tiesiog iškvėpė“, – Gazeta.ru sakė muziejaus atstovas. Vis dėlto jis pabrėžė, kad muziejininkai netiki mistika, o įvykį sukėlė tiesiog techninis gedimas.

2013 m. meteorito, sprogusio virš Sibiro miesto Čeliabinsko, sprogimo galia siekė 440 kilotonų. Ko gero tai buvo didžiausias į Žemę įsiveržęs meteoras per paskutinį šimtmetį – jo skersmuo buvo apie 20 metrų, o masė – 10 000 tonų.

Tačiau žiūrint dar didesniu laiko masteliu, tai – dar niekis. Štai prieš 66 milijonus metų į Jukatano pusiasalį, dabartinės Meksikos teritoriją rėžėsi 10 kilometrų skersmens kometa arba asteroidas. Rezultatas? 200 kilometrų skersmens krateris ir masinis gyvybės išnykimas, nuo Žemės nušlavęs ir beveik visus dinozaurus.

Ir net ir tai nėra didžiausias kosminis kūnas, susidūręs su Žeme. Mūsų planetos jaunystėje nutiko išties kataklizminis įvykis – kai Žemė susidūrė su daugmaž Marso dydžio kosminiu kūnu. Kai dulkės ir nuolaužos nusėdo, paaiškėjo, kad po šio įvykio Žemė jau nebe viena – šalia jos sukasi palydovas Mėnulis.

Laimei, atvejai, keliantys pavojų gyvybei Žemėje, yra labai reti. Be to, mokslininkai dabar nuolat stebi dangų, tad net jei ir grėsmė kiltų, didelė tikimybė, kad užtektų laiko jai pasiruošti.

Parengta pagal „Ufospace.net“. Publikuoja lrytas.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau