Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 14

COVID-19 gali sukelti sunkų smegenų uždegimą

Užsikrėtus koronavirusu SARS-CoV-2 ir užsikrėtus juo, pacientams gali pasireikšti sunkūs neurologiniai simptomai, įskaitant anosmiją - skonio ir kvapo praradimą, kuris paprastai siejamas su COVID-19. Mokslininkai įtaria, kad kartu su tiesiogine viruso sukelta žala ligą lemia ir pernelyg stiprios uždegiminės reakcijos. Freiburgo universiteto Medicinos centro ir CIBSS kompetencijos klasterio tyrėjų komanda dabar įrodė, kad COVID-19 virusu sergančių pacientų centrinėje nervų sistemoje gali išsivystyti stipri uždegiminė reakcija, apimanti įvairias imunines ląsteles aplink kraujagyslių sistemą ir smegenų audinyje. Komanda, vadovaujama Neuropatologijos instituto medicinos direktoriaus profesoriaus daktaro Marco Prinzo ir Vidaus ligų II skyriaus Hepatogastroenterologijos skyriaus Transliacinės sistemų imunologijos skyriaus vadovo profesoriaus daktaro Bertramo Bengšo, savo rezultatus ką tik paskelbė dabartiniame žurnalo "Immunity" numeryje.

"Nors jau buvo duomenų apie COVID-19 centrinės nervų sistemos pažeidimą, uždegimo mastas smegenyse mus nustebino, - sako pagrindinė autorė Henrike Salié. "Ypač daug mikroglijų mazgelių, kuriuos aptikome, paprastai sveikose smegenyse nerandama", - komentuoja vyriausiasis autorius Dr. Marius Schwabenlandas. Naudodami naują matavimo metodą - vaizdinę masinę citometriją - jie galėjo nustatyti įvairių tipų ląsteles, taip pat virusu užkrėstas ląsteles ir jų erdvinę sąveiką anksčiau nematytomis detalėmis.

Smegenų imuninio atsako sutrikimas

"Iki šiol COVID-19 uždegimo modelis buvo menkai suprantamas. Net lyginant su kitomis uždegiminėmis smegenų ligomis, COVID-19 sukeltas uždegiminis atsakas yra unikalus ir rodo sunkų smegenų imuninio atsako sutrikimą. Ypač stipriai suaktyvėja svarbiausios smegenų gynybos ląstelės, vadinamosios mikroglijos ląstelės, taip pat pastebėjome T-žudikų ląstelių migraciją ir išsivysčiusį ryškų neurouždegiminį uždegimą smegenų kamiene", - sako Prinzas, kuris už savo tyrimus 2020 m. gavo Leibnico premiją.

"Imuniniai pokyčiai ypač pastebimi prie smulkių smegenų kraujagyslių. Šiose vietose yra išreikštas viruso receptorius ACE2, prie kurio gali prisišlieti koronavirusas, be to, virusas ten buvo tiesiogiai aptinkamas." Bengschas priduria: "Atrodo tikėtina, kad imuninės ląstelės ten atpažįsta infekuotas ląsteles, o tada uždegimas plinta į nervinį audinį, sukeldamas simptomus Gali būti, kad ankstyvas imunomoduliuojantis ar imunosupresinis gydymas galėtų sumažinti uždegimą."

Imunologiniai, virusologiniai ir neuropatologiniai tyrimai

Freiburgo medicinos centro II vidaus ligų skyriaus direktorius ir Freiburgo universiteto Medicinos fakulteto akademinių reikalų prodekanas profesorius daktaras Robertas Thimme pabrėžia, kad aukšta mokslinė kompetencija ir puikus įvairių mokslinių tyrimų grupių bendradarbiavimas yra pagrindinė sąlyga siekiant greitai įgyti žinių apie pandemiją. "Į pacientus orientuoti imunologiniai, virusologiniai ir neuropatologiniai tyrimai, atliekami taikant naujausius metodus, yra pagrindinė Freiburgo medicinos centro stiprybė. Šis tyrimas parodo, kaip, atlikdami puikius tyrimus Freiburge, galime prisidėti prie koronaviruso pandemijos metu vykstančių ligos procesų pažinimo. Nors jau žinojome, kad norint atsigauti po koronavirusinės infekcijos reikia stipraus imuninio atsako, akivaizdu, kad neteisingai nukreiptas imuninis atsakas gali sukelti didelę žalą."

Straipsnio šaltinis: COVID-19 can cause severe inflammation in the brain

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau