Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2020 » Gruodžio » 16

Dėmesio, kiršnies išvarža!

Šiais laikais vis daugiau ligonių pasitaiko su užleistomis išvaržomis. Kai kurie mano, kad kuo mažiau dėmesio skirsime kažkokioms smulkmenoms, negalavimams, tuo geriau. O jei niekur ypatingai neskauda, tai ir į gydytojus nėra ko kreiptis. Tai neteisingas požiūris. Kartą per metus reikia pasitikrinti sveikatą: atlikti kraujo, šlapimo tyrimus, padaryti fluorografiją. Gydytojas turi apžiūrėti odą, atkreipti dėmesį į pilvo paviršių. Jei atsirado koks nors išsikišimas (gumbelis), reikia atlikti visus tyrimus, net jei ir neskauda.

Kas gi ta išvarža? Tai ir yra vidaus organo ar jo dalies iššokimas po oda, tarpraumeninėse ertmėse ar kokiose nors kitose ertmėse. O kirkšnies išvaržos pasitaiko gerokai dažniau už kitas. Jos būna įgimtos ir įgytos, atsirandančios dėl audinių silpnumo. Kai kurias išvaržas galima atstatyti savarankiškai, bet yra ir tokių, kurias gydo tik operacijos. Jei atsiranda kirkšnies išvarža, dažnai skauda, nepatogu vaikščioti, sutrinka tuštinimasis ir šlapinimasis. Iššokimas kirkšnies srityje padidėja, įtemptai kosint ir išpučiant pilvą. Esant kirkšnies ir kapšelio išvaržai, dar padidėja ir viena kapšelio pusė. Moterims kirkšnies išvarža pasitaiko rečiau, bet užspaudžia dažniau. Kuo ilgiau «auginate» išvaržą, tuo dažniau pasitaiko užspaudimai, skausmo priepuoliai, sąaugos. Ir tuo sunkiau išvaržos atsikratyti. Todėl, jei gydytojas rekomenduoja operacinį gydymą, neatsisakykite. Kiekvienas ligonis turi žinoti, kad išvaržos negalima kaitinti, dėti ant jos šiltus kompresus, net lipti į šiltą vonią. O jei skauda, negalima atstatinėti iškritusios išvaržos. Net išgijus reikia naudoti profilaktikos priemones, kad liga nesugrįžtų.

- Stiprinti pilvo presą, užsiimti fizine kultūra. Moterims naudingas pilvo šokis.

- Prižiūrėti save, įtraukti pilvą.

- Pagyvenusiame amžiuje nešioti bandažą.

- Stiprinti imunitetą, reguliuoti žarnyno (tuštintis būtina kasdien), kepenų ir tulžies pūslės veiklą.

- Kontroliuoti emocijas.

Nepamirškite, kad pilvo sienelės raiščių aparatas neturi kraujagyslių vagos, o maitinasi iš aplinkinių audinių. Ir kuo geriau veikia pilvo raumenys, tuo stipresni raiščiai, tuo mažiau lieka erdvės sienelėms įlinkti. Vadinasi, geras pilvo presas - jūsų sveikatos garantas. Nereikia teisinti savo tingėjimo ir sakyti, kad pilvas nutįso po gimdymo ar nuo sunkaus darbo. Savikontrolė reiškia ir gebėjimą valdyti savo mintis, norus. Senovėje sakydavo, kad pilvas - tai gyvenimas.

Ir kuo saldžiau gyventi norisi mums, tuo didesnis darosi pilvas. Jei mylite savo gyvenimą iš tikrųjų, mokykitės tramdyti kai kuriuos norus, «neišpūskite» jų.

kiršnis, išvarža, kiršnies išvarža, sveikatos patarimai

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau