- 16.12.2020
- 2.0 Reitingas
- 3187 Peržiūros
- Komentarai
Šiais laikais vis daugiau ligonių pasitaiko su užleistomis išvaržomis. Kai kurie mano, kad kuo mažiau dėmesio skirsime kažkokioms smulkmenoms, negalavimams, tuo geriau. O jei niekur ypatingai neskauda, tai ir į gydytojus nėra ko kreiptis. Tai neteisingas požiūris. Kartą per metus reikia pasitikrinti sveikatą: atlikti kraujo, šlapimo tyrimus, padaryti fluorografiją. Gydytojas turi apžiūrėti odą, atkreipti dėmesį į pilvo paviršių. Jei atsirado koks nors išsikišimas (gumbelis), reikia atlikti visus tyrimus, net jei ir neskauda.
Kas gi ta išvarža? Tai ir yra vidaus organo ar jo dalies iššokimas po oda, tarpraumeninėse ertmėse ar kokiose nors kitose ertmėse. O kirkšnies išvaržos pasitaiko gerokai dažniau už kitas. Jos būna įgimtos ir įgytos, atsirandančios dėl audinių silpnumo. Kai kurias išvaržas galima atstatyti savarankiškai, bet yra ir tokių, kurias gydo tik operacijos. Jei atsiranda kirkšnies išvarža, dažnai skauda, nepatogu vaikščioti, sutrinka tuštinimasis ir šlapinimasis. Iššokimas kirkšnies srityje padidėja, įtemptai kosint ir išpučiant pilvą. Esant kirkšnies ir kapšelio išvaržai, dar padidėja ir viena kapšelio pusė. Moterims kirkšnies išvarža pasitaiko rečiau, bet užspaudžia dažniau. Kuo ilgiau «auginate» išvaržą, tuo dažniau pasitaiko užspaudimai, skausmo priepuoliai, sąaugos. Ir tuo sunkiau išvaržos atsikratyti. Todėl, jei gydytojas rekomenduoja operacinį gydymą, neatsisakykite. Kiekvienas ligonis turi žinoti, kad išvaržos negalima kaitinti, dėti ant jos šiltus kompresus, net lipti į šiltą vonią. O jei skauda, negalima atstatinėti iškritusios išvaržos. Net išgijus reikia naudoti profilaktikos priemones, kad liga nesugrįžtų.
- Stiprinti pilvo presą, užsiimti fizine kultūra. Moterims naudingas pilvo šokis.
- Prižiūrėti save, įtraukti pilvą.
- Pagyvenusiame amžiuje nešioti bandažą.
- Stiprinti imunitetą, reguliuoti žarnyno (tuštintis būtina kasdien), kepenų ir tulžies pūslės veiklą.
- Kontroliuoti emocijas.
Nepamirškite, kad pilvo sienelės raiščių aparatas neturi kraujagyslių vagos, o maitinasi iš aplinkinių audinių. Ir kuo geriau veikia pilvo raumenys, tuo stipresni raiščiai, tuo mažiau lieka erdvės sienelėms įlinkti. Vadinasi, geras pilvo presas - jūsų sveikatos garantas. Nereikia teisinti savo tingėjimo ir sakyti, kad pilvas nutįso po gimdymo ar nuo sunkaus darbo. Savikontrolė reiškia ir gebėjimą valdyti savo mintis, norus. Senovėje sakydavo, kad pilvas - tai gyvenimas.
Ir kuo saldžiau gyventi norisi mums, tuo didesnis darosi pilvas. Jei mylite savo gyvenimą iš tikrųjų, mokykitės tramdyti kai kuriuos norus, «neišpūskite» jų.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau