Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 27

Deutsch Banko akcijos krito, išaugo jo įsipareigojimų nevykdymo užtikrinimo išlaidos

Deutsch Banko akcijos krito

Pasaulinis finansų krachas, kurį vėl sukėlė "woke" leftistai JAV, ideologiškai investavę savo bankuose, toliau plinta.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę... Ne, ne taip negali būti... viskas gerai, Lietuvos tai nepalies... mes geriausi... kalba per dėžę "specialistai".

Penktadienį Deutsche Bank akcijos patyrė nuosmukį po prieš tai buvusio kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių šuolio, nes toliau nerimaujama dėl Europos bankų stabilumo. Frankfurte kotiruojamos akcijos vienu sesijos etapu smuko 14 procentų, tačiau penktadienio popietę sugebėjo sumažinti nuostolius ir užsidarė 8,6 procento pigiau, prieš savaitgalį pranešė CNBC.

Trečiadienį investuotojų susirūpinimą dėl užkrato sustiprino JAV Federalinės rezervų sistemos pinigų politikos sugriežtinimas po to, kai UBS, reaguodamas į JAV Silicio slėnio banko (Silicon Valley Bank) žlugimą, skubos tvarka išgelbėjo Credit Suisse.

Pasaulio ir Šveicarijos reguliavimo institucijos bei centriniai bankai tikėjosi, kad susitarimas dėl Credit Suisse pardavimo vietos konkurentui sumažins susirūpinimą rinkose, tačiau investuotojai vis dar nėra įsitikinę, kad šio sandorio pakaks įtampai bankininkystės sektoriuje sumažinti, toliau pažymėjo CNBC.

"Deutsche Bank" papildomo pirmojo lygio (AT1) obligacijos - turto klasė, kuri šią savaitę pateko į laikraščių antraštes po prieštaringai vertinamo "Credit Suisse" AT1 obligacijų nurašymo, kuris yra jos gelbėjimo sandorio dalis, - taip pat smarkiai atpigo", - pranešė leidinys.

Penktadienį pagrindinės Europos bankų akcijos patyrė didelį nuosmukį, o Deutsche Bank buvo lyderis. Jo Frankfurte kotiruojamos akcijos atpigo 8,6 proc. Jo konkurentas Vokietijoje Commerzbank atpigo 9 procentais, o Credit Suisse, Societe Generale ir UBS - daugiau kaip 7 procentais. Barclays ir BNP Paribas akcijos taip pat smuko daugiau kaip 6 proc.

2019 m. "Deutsche Bank" baigė kelių milijardų eurų vertės restruktūrizavimą, kurio tikslas buvo sumažinti sąnaudas ir padidinti pelningumą, todėl dešimt ketvirčių iš eilės buvo gaunamas pelnas. Bankas pranešė, kad 2022 m. metinis grynasis pelnas siekė 5 mlrd. eurų (5,4 mlrd. JAV dolerių), t. y. 159 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Deutsche Bank CET1 rodiklis - banko mokumo rodiklis - 2022 m. pabaigoje buvo 13,4 procento, padengimo likvidžiuoju turtu rodiklis - 142 procentai, o grynojo stabilaus finansavimo rodiklis - 119 procentų. Šie skaičiai rodo, kad akivaizdaus susirūpinimo dėl banko likvidumo ar mokumo būklės nėra.

Penktadienį Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjęs Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olaf Scholz) pareiškė, kad "Deutsche Bank" kruopščiai restruktūrizavo ir modernizavo savo verslo modelį ir yra labai pelningas bankas. Jis taip pat pareiškė, kad nėra pagrindo spekuliuoti dėl banko ateities.

Po jo komentarų rinkos šiek tiek sumažino nuostolius. Be to, Europos Centrinio Banko prezidentė Christine Lagarde ES vadovams sakė, kad euro zonos bankų sektorius yra atsparus dėl stiprių kapitalo ir likvidumo pozicijų bei po 2008 m. vykdytų reformų. Ji taip pat patikino juos, kad ECB priemonių rinkinys yra parengtas taip, kad prireikus finansų sistemai būtų galima suteikti likvidumo, tęsiama išplatintame pranešime.

Trečiadienį paskelbtame "Moody's" pranešime teigiama, kad pastarosiomis savaitėmis finansų reguliavimo institucijos ir vyriausybės ėmėsi veiksmų, kad suvaldytų plitimo riziką dėl atskirų skolintojų atskleistų problemų. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad šios priemonės "iš esmės turėtų būti sėkmingos" sprendžiant susirūpinimą keliančius klausimus, tęsė CNBC.

"Vis dėlto, esant neapibrėžtai ekonominei aplinkai ir išliekant trapiam investuotojų pasitikėjimui, yra rizika, kad politikos formuotojai nesugebės pažaboti dabartinės sumaišties be ilgalaikių ir galimai sunkių padarinių bankų sektoriuje ir už jo ribų", - teigė reitingų agentūros kredito strategijos grupė.

"Dar prieš išryškėjant įtampai bankuose, mes tikėjomės, kad 2023 m. pasaulinės kreditavimo sąlygos toliau blogės dėl gerokai didesnių palūkanų normų ir mažesnio augimo, įskaitant recesiją kai kuriose šalyse", - pridūrė komanda.

Reikėtų pažymėti, kad šie greiti veiksmai, kurių imasi centriniai bankai ir vyriausybės, naudodamos mokesčių mokėtojų lėšas, yra būtent tokie - greiti sprendimai. Jie nesprendžia (ir nespręs) pagrindinės problemos, t. y. kad kairiųjų pažiūrų "vikrumas" dabar yra prioritetas, kai kalbama apie investicijas ir skolinimo strategijas, o ne apie pelningumą ar investuotojų apsaugą. Štai kodėl šie bankai žlunga.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Kas buvo paneigta, kažkodėl tampa Tiesa. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau