Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 9

Kodėl didieji amerikiečių ūkininkai vis dažniau perka senus traktorius?

Krisas Follandas nėra smulkus ūkininkas. 810 hektarų plote jis augina soją, kukurūzus, kviečius ir nemažai galvijų. Tik į naujus traktorius jis dairosi retai - mieliau aukcione paieško ko nors iš praeito amžiaus. Naujausias jo pirkinys - 1979-ųjų „John Deere 4440“. Jis ne tik jo nekeistų į naują, bet dar ir turėjo pasivaržyti su kitais ūkininkais, kad jį gautų. Kodėl? Nes jis tiesiog geresnis.

traktoriai, technologijos, žemės technika, 4440 2WD Tractor

1979 John Deere 4440 2WD Tractor

Tiesa, vos įsigijęs traktorių Follandas ėmė jį modifikuoti. Sumontuotas automatinis vairo, valdomas palydovinės įrangos. Bendra suma - 18 tūkstančių dolerių. Follandas teigia, kad panašus naujas traktorius kainuotų apie 150 tūkstančių.

Tačiau ne traktoriaus kainos skatina ūkininkus ieškoti senesnės technikos. Nauji traktoriai, visai kaip ir automobiliai, turi įmantrius kompiuterius, ekranus, vairalazdes ir daugybę mygtukų. Ir tai iš tikrųjų gerina efektyvumą, padeda stebėti traktoriaus darbo režimą. Tačiau tuo pat metu visa tai genda, o ūkininkai net neturi teisės taisyti savo technikos.

Ūkininkai JAV jau seniai stengiasi išsikovoti teisę taisyti savo techniką. Problema ta, kad bet koks prisilietimas užtraukia gamintojo nemalonę. Traktorius netenka garantijos. Tuo tarpu ūkininkai ar nepriklausomos remonto dirbtuvės net neturi reikiamos diagnostikos įrangos. Gamintojas jos nesuteikia bijodamas piratavimo ir meluodamas, kad taisyti traktorius patiems yra nesaugu.

1979-ųjų traktorius sunaudos daugiau degalų, tačiau ges ne ką dažniau nei naujas. Jis neleis stebėti degalų sąnaudų kiekvieną sekundę, neturės oro kondicionieriaus ar automatinės padangų slėgio palaikymo sistemos. Jis bus triukšmingesnis ir ne toks patogus. Bet Follandas džiaugiasi - jam nors nereikia kompiuterio, kad taisytų savo traktorių. Ir jis yra jo - jis gali daryti su juo ką nori.

Ši tendencija pastebima jau seniai, bet dabar ypač išryškėjo. Senų traktorių kaina sparčiai kyla. Aukcionuose dėl jų varžomasi kaip dėl šanso išsigelbėti. Juos lengva modifikuoti ar remontuoti, jų išlaikymas dažnai yra pigesnis, o ir galios dažnam pakanka. Ūkininkai kaip Follandas yra įsitikinę, kad senus traktorius būtina saugoti, nes jų vertė tik kils. O naujų - kris, nes kaip paseno jūsų kompiuteris, pasensta ir nauji traktoriai.

Žinoma, nauji traktoriai ir toliau yra perkami. Tačiau ūkininkai juokauja, kad rinkoje yra vienas neužpildytas segmentas, kuriuo pasinaudojęs tikrai praturtėtų - mašinos, kurios tiesiog veikia. Dabar šią poziciją užima 1970-1995 metais pagaminti traktoriai.

Rašo technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.01.2020 laikas 22:19 Kaip linų sėmenimis pravalyti žarnyną, pagerinti tuštinimąsi ir sulieknėti
Linų sėklos ypač naudingos norint išvalyti storąją žarną ir pašalinti atliekas. Kurios kenkia sveikatai. Šį efektą galima pasiekti derinant sėklas su kefyrų, stimuliuojant žarnyną.

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 13:57 Ko Laukti Iš 2020-ųjų Pagal Kinų Zodiaką?

2020-ieji atvers naują gyvenimo ciklą. Pagal kinų Zodiaką, juos globoja Žiurkė – pirmasis iš dvylikos metų ciklo gyvūnų. Prognozuojama, kad kitąmet kiekvienas Zodiako ženklas turės galimybę pradėti viską iš naujo – tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Ko galime tikėtis kiekvi...

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 13:15 Kaip Kinijoje atsirado naujas mirtinas koronavirusas?

Genetinė analizė rodo, kad naujas, jau nusinešęs 17 gyvybių koronavirusas iš Uhano, į žmones galėjo persikelti iš gyvačių. Gyvatės virusą galėjo pasigauti nuo šikšnosparnių maisto turguje, kuriame buvo prekiaujama abiem gyvūnų rūšimis.

...

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 12:31 Mokslininkai tikina, kad karvės kalbasi ir apie jausmus, ir apie maistą

Naujas mokslininkų tyrimas rodo, kad karvės kalbasi ir pasakoja, kaip jaučiasi. Remiantis Sidnėjaus universiteto mokslininkų tyrimais, gyvūnai pasižymi individualiomis balso ypatybėmis ir keičia garso toną priklausomai nuo emocijų.

...

Skaityti daugiau

24.01.2020 laikas 23:19 Paprastas būdas, kaip laikyti pomidorus ištisus metus
Pomidorų žiemą daugiau nereikės pirkti! Daržoves kruopščiai nuplauname ir nusausiname rankšluosčiu. Įdedame į sandarų maisto produktams skirtą maišelį ir dedame į šaldiklį.

Skaityti daugiau