- 21.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 559 Peržiūros
- Komentarai
Europos Centrinis Bankas (ECB) svarsto galimybę naudoti neigiamas palūkanų normas - mažinančias pinigų vertę - diegdamas centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC).
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
Skaitmeninio euro asociacijos vykdomoji direktorė Sarah Palurovic pranešė šią naujieną dalyvaudama podkasto "Poundcast" laidoje. Ji paaiškino, kad ECB nori "palikti atvirą galimybę diferencijuotam atlygiui" po to, kai bus išleistas skaitmeninis euras, nes centriniai bankai nori turėti "priemones, kurios skatintų arba neskatintų žmonių turėti daugiau arba mažiau CBDC".
Pasak Palurovic, tarp ECB svarstomų priemonių yra ir neigiamos palūkanų normos. Anksčiau jis siūlė nustatyti skaitmeninio euro išlaidų apribojimus.
Neigiamos palūkanų normos leidžia centriniams bankams pasirinkti palūkanų normą, kuriai esant pinigai baigiasi, ir nubausti tuos, kurie taupo savo pinigus. Pavyzdžiui, esant -10 proc. palūkanų normai, asmuo kasmet praras 10 proc. savo pinigų, jei jų neišleis.
Galimas šių neigiamų palūkanų normų pasiūlymų mastas yra milžiniškas, atsižvelgiant į tai, kad 341 mln. žmonių kasdienėms operacijoms naudoja eurą ir kad jis yra 20 valstybių patvirtinta valiuta.
Atskirame dokumente ECB skaitmeninį eurą apibūdino kaip "viešąją gėrybę", kuri turėtų būti "plačiai prieinama ir tinkama naudoti bet kurioje euro zonos vietoje mokėjimams atlikti ir gauti". Šiam tikslui pasiekti, pasak centrinio banko, turėtų būti nustatytas "tinkamas reikalavimų ir ekonominių paskatų derinys", "suteikiantis pasitikėjimo, kad bus pasiektas tinklo efektas".
Kontroliuokite pinigus, kontroliuokite žmones
Vyriausybės ir globalistinės institucijos yra didžiuliai besibaigiančio galiojimo pinigų gerbėjai, nes suvokia tai kaip "pinigų politikos priemonę", kuri gali "pabranginti pinigų laikymą ir taip priversti žmones greitai juos išleisti".
Prieš ECB pasiūlant neigiamas palūkanų normas, kiti centriniai bankai pateikė panašių idėjų. Anglijos bankas nori turėti teisę nustatyti, kam žmonės naudoja savo CBDC, o Pasaulio bankas nori turėti galimybę "uždrausti tam tikriems vartotojams naudotis grynaisiais pinigais".
Tuo tarpu ECB parodė planus laipsniškai įvesti skaitmeninį eurą, kuris prasidėtų nuo to, kad bankas pirmiausia išleistų CBDC naudoti asmeniniams ir elektroninės prekybos sandoriams.
Vėliau, kaip teigiama internete paskelbtame ECB pristatyme, be visų kitų likusių naudojimo atvejų, bankas įtrauktų paramą internetiniams ir neinternetiniams mokėjimams skaitmeniniais eurais pardavimo vietoje ir mokėjimams tarp asmenų ar įmonių valdžios institucijoms kartu su mokesčiais ir muitais.
ECB pristatyme teigiama, kad, norint patenkinti įvairius galutinių vartotojų poreikius ir rinkos spragas Europos ekonominės erdvės šalyse, be to, kad būtų atsižvelgta į skirtingą mokėjimų elgseną ir pageidavimus, reikalingi keli naudojimo atvejai.
Kaip rašoma šiame straipsnyje - dabar ECB planuoja toliau dirbti su skaitmeninio euro diegimo detalėmis, o pasiūlymą centrinio banko valdančiajai tarybai planuojama pateikti 2023 m. trečiąjį ketvirtį.
Daugiau istorijų apie CBDC rasite CurrencyReset.news.
Žiūrėkite, kaip Holly Seeliger aiškina apie ECB planą pradėti CBDC visoje Europoje, bendradarbiaujant su technologijų milžine "Amazon".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau