- 02.06.2023
- 0.0 Reitingas
- 629 Peržiūros
- Komentarai
"Microsoft" pradėjo tyliai diegti integruotą dirbtinio intelekto (DI) programinę įrangą visuose savo "Windows 11" kompiuteriuose, sukeldama privatumo ekspertų pasipiktinimą.
Pasak "Microsoft", dirbtinio intelekto įdiegimu siekiama padidinti "Windows 11" naudojimo patogumą ir spartą. Tačiau ekspertai atkreipė dėmesį, kad programinė įranga kelia realų privatumo pažeidimo potencialą, atsirandantį dėl dirbtinio intelekto integravimo į "Windows 11".
Apie tai praneša Naturalnews.com: Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad naujai integruotas "Microsoft" dirbtinis intelektas galės analizuoti visą kompiuteryje esantį turinį naudodamas savo dirbtinio intelekto variklį, neatsižvelgiant į jūsų nuostatas. Buvo paskelbta, kad "Windows 11" bus įdiegta funkcija, vadinama "Windows Copilot", kuri naudoja dirbtinį intelektą sąveikai su "Microsoft" debesijos sistemomis.
Pasak "Microsoft", "Windows Copilot" siekiama padėti naudotojams pasiekti didesnį produktyvumą ir supaprastinti programų kūrimo procesą programuotojams, dirbantiems su "Windows" programomis.
Nors "Windows Copilot" gali padidinti produktyvumą, kyla susirūpinimas dėl didesnės prieigos prie naudotojų asmeninės informacijos, saugomos jų kompiuteriuose, suteikimo "Microsoft". Integravus dirbtinį intelektą į "Windows 11", gali būti suteikta prieiga prie naudotojo paspaustų klavišų, išsaugotų duomenų ir ištrintos informacijos. Į šiuos duomenis gali būti įsilaužta, jie gali būti netinkamai naudojami ar net renkami pačios "Microsoft", panašiai kaip tai jau daro "Google".
Kadangi dirbtinis intelektas mokosi iš naudotojų sąveikos su "Windows 11", gali būti surinkta daug privačių duomenų. Uždaras "Windows" pobūdis padidina netikrumą, nes naudotojai niekada nesužinos, kaip operacinė sistema renka ir naudoja jų duomenis. O tai kelia susirūpinimą dėl galimo piktnaudžiavimo arba neteisėto naudotojų duomenų naudojimo, kurį gali atlikti kibernetiniai nusikaltėliai arba "Microsoft", rašo svetainė Jeff.Pro.
Pagrindinį susirūpinimą kelia naudotojo galimybė kontroliuoti savo duomenis ir nuspręsti, kada dirbtinė intelektinė programinė įranga turi prieigą prie jo informacijos, o ne nuolatinė prieiga prie visko, kas yra kompiuteryje. Nors dirbtinis intelektas neabejotinai gali suteikti privalumų, pavyzdžiui, sutaupyti laiko atliekant pasikartojančias užduotis, "Microsoft" turi pateikti aiškius paaiškinimus, kaip dirbtinis intelektas veikia sistemoje "Windows 11", ir pasiūlyti galimybių apriboti arba išjungti jo galimybes.
Šiuo metu yra požymių, kad tam tikri "Windows Copilot" elementai nuolat veikia operacinės sistemos fone, net kai jie tariamai yra išjungti. Žinoma, sprendžiant šias problemas labai svarbus skaidrumas ir naudotojo kontrolė, pažymėjo "Jeff.Pro".
Kol kas neaišku, kokiu mastu "Windows 11" dirbtinį intelektinį intelektą galima išjungti, nes atrodo, kad jis glaudžiai integruotas į operacinę sistemą. Gali būti, kad "Windows 11" gali trūkti galimybių visiškai išjungti AI funkcijas, todėl naudotojai nebus tikri dėl to, kaip valdoma jų informacija.
Sąmoningi naudotojai vertina skaidrumą ir galimybę rinktis savo asmeninius duomenis. Gali būti, kad "Microsoft" padarė išvadą, jog dauguma naudotojų yra abejingi duomenų rinkimo specifikai, ir tai gali paaiškinti dviprasmiškumą, susijusį su naujų dirbtinio intelekto integracijų įjungimu ir išjungimu "Windows" sistemoje.
Kompanija "Microsoft" jau seniai susiduria su privatumo gynėjų kritika dėl tariamo naudotojų stebėjimo per "Windows". Dar neaišku, kokį poveikį šiems nuogąstavimams turės "Windows 11" ir būsimų versijų dirbtinio intelekto funkcijos.
Atsižvelgiant į "Microsoft" istoriją ir didėjantį susirūpinimą dėl dirbtinio intelekto ir privatumo, techninių žinių turintys naudotojai gali norėti išnagrinėti alternatyvias galimybes, pavyzdžiui, "Linux". Linux, kaip atvirojo kodo operacinė sistema, suteikia naudotojams daugiau skaidrumo ir leidžia kontroliuoti savo duomenis ir kompiuterinę aplinką.
"Tiems, kurie nerimauja, kad dirbtiniu intelektu paremta operacinė sistema rinks ir galbūt netinkamai naudos asmeninę informaciją, "Linux" yra įtikinama alternatyva, palyginti su "Windows 11", - pažymi Jeff.Pro.
"Linux" yra visavertis "Windows" pakaitalas, kuriame nėra šiame straipsnyje aptariamos dirbtinio intelekto integracijos. Kadangi "Linux" yra atvirojo kodo projektas, jos pirminis kodas yra viešai prieinamas, todėl nepriklausomi ekspertai gali patikrinti, ar ji nėra susijusi su duomenų rinkimu ar sekimu", - pridūrė svetainė.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau