- 22.12.2022
- 0.0 Reitingas
- 1155 Peržiūros
- Komentarai
ES Komisija skirs lėšų konsorciumui, kurio užduotis - pradėti bloko skaitmeninės tapatybės piniginės ID mokėjimų bandomąjį projektą.
NOBID (Nordic-Baltic eID Project) buvo pasirinktas vadovauti daugiašaliam konsorciumui, kurį sudaro kelios bendrovės, pavyzdžiui, "Thales" ir "iProov", ir kuris 2023 m. kovo mėn. turėtų pradėti bandomąjį projektą, skirtą mokėjimams - vieną iš keturių ES skaitmeninės tapatybės bandomųjų projektų.
"iProov" džiaugiasi, kad NOBID konsorciumui buvo skirtas finansavimas ir jis buvo pasirinktas tęsti bandomąjį projektą, - sakė "iProov" įkūrėjas ir generalinis direktorius Andrew Budas (Andrew Bud). "Šis projektas įrodys, kad biometriniais duomenimis pagrįsti patikrinami įgaliojimai gali padėti spręsti kylančius iššūkius vis sudėtingesniame mokėjimų pasaulyje."
Be šių dviejų bendrovių, "technologiniais partneriais" vadinami "Signicat", RB, "Auðkenni", IPZS, "Poste Italiane", "Intesi Group", "InfoCert", FBK ir Latvijos valstybinis radijo ir televizijos centras.
NOBID sudaro Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Suomija, Švedija ir Švedija, o konsorciumą, kaip skelbta anksčiau, sudarys šešios valstybės - Danija, Vokietija, Islandija, Italija, Latvija ir Norvegija.
Komisija joms patikėjo "išbandyti ir formuoti" 27 ES valstybių narių skaitmeninių mokėjimų ir tapatybės ateitį. Finansavimas bus skiriamas iš ES Komisijos programos "Skaitmeninė Europa".
Be to, dalyvaus Vokietijos, Norvegijos, Danijos, Italijos ir Islandijos bankai ir finansų bendrovės (DSGV, DNB ir "BankID", "Nets", "Intesa Sanpaolo", "PagoPA" ir "ABILab." bei "Greiðsluveitan"), o konsorciumą, kuriam pavesta plėtoti bandomąjį projektą, rems kelios skaitmeninės vyriausybės agentūros ir technologijų teikėjai, pranešė NOBID.
NOBID atstovai įsitikinę, kad jie jau turi pakankamai patirties, kad galėtų parengti didelio masto bandomąjį mokėjimų projektą, kuris ES būsimos skaitmeninės asmens tapatybės piniginės "vizijoje" įvardijamas kaip pagrindinis prioritetas.
NOBID taip pat teigė, kad bandomasis mokėjimų projektas bus grindžiamas esama infrastruktūra, kad būtų galima vykdyti mokėjimų išdavimą, momentinius mokėjimus, pervedimus iš sąskaitos į sąskaitą ir mokėjimų priėmimą parduotuvėse ir internete.
Praėjusį mėnesį ES teigė, kad jos skaitmeninė asmens tapatybės piniginė ID bus parengta 2024 m. ir joje bus centralizuoti piliečių tapatybės dokumentai, tokie kaip nacionalinis asmens tapatybės dokumentas, vairuotojo pažymėjimas ir banko sąskaitos.
Šią schemą kritikuoja ir privatumo gynėjai, ir bendrovės. Pilietinių ir žmogaus teisių grupių asociacija EDRi (Europos skaitmeninės teisės) teigė, kad keliose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Austrijoje ir Nyderlanduose, ji prieštarautų Konstitucijai ir būtų neteisėta.
Tuo tarpu įmonės nerimauja dėl skaitmeninės asmens tapatybės piniginės integravimo į jų infrastruktūrą išlaidų.
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
(Didi Rankovic straipsnis perspausdintas iš ReclaimTheNet.org)
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau