Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Kovo » 19

Išskirtiniai Nikola Tesla išradimai, kurie niekada netapo realybe

Nikola Tesla yra vienas didžiausių visų laikų išradėjų, tačiau šie 6 išradimai taip ir netapo realybe.

Nikola Tesla yra vienas iš didžiųjų istorijos išradėjų, o jo kūryba užkariavo po jo ateinančių kartų, gyvenančių pasaulyje, kurį jis padėjo kurti, vaizduotę.

Tesla, turėdamas daugiau nei 270 patentų 27 šalyse, įskaitant 112 vien tik JAV, teisėtai užsitarnavo savo vietą istorijoje, tačiau ne kiekvienas Tesla išradimas virto tikrove.

1. Belaidis energijos perdavimas

Nikola Tesla daugiausiai susijęs su elektra ir jos tyrimais, todėl daugelis jo patentų yra elektros gamybos ir perdavimo srityje. Galų gale turime Tesla padėkoti už kintamąją srovę (AC).

Tesla taip pat bandė pastatyti bokštą, kuris perduotų elektrą oru, ir netgi gavo amerikiečių investuotojo J. P. Morgano finansavimą „Wardenclyffe“ bokšto pastatui Long Ailendo šiaurinėje pakrantėje, kurį Tesla tikėjosi pritaikyti perduoti elektrą į Niujorką.

Vis dėlto, Morganas nesutiko su elektros perdavimo schema ir atsisakė finansuoti likusią projekto dalį, todėl 1906 m. Tesla turėjo atsisakyti projekto. Po dešimtmečio, 1917 m., „Wardenclyffe“ bokštas buvo nugriautas.

„Wardenclyffe“ bokštas

„Wardenclyffe“ bokštas ©commons.wikimedia.org

2. Viršgarsiniai dirižabliai, kuriuos maitina antžeminiai belaidžiai elektriniai bokštai

1919 m. Tesla aprašė savo viršgarsinio dirižablio idėją, kurią visiškai valdys bevielis elektros perdavimas iš antžeminių bokštų, galinčių skristi 1600 km per valandą greičiu 12 000 m aukštyje, o kelionė iš Niujorko į Londoną truks mažiau nei 4 valandas.

antžeminiai belaidžiai elektriniai bokštai

©Frank R. Paul | commons.wikimedia.org

 

3. Minčių kamera

Viena iš Tesla kraštutiniausių idėjų buvo ta, kad būtų galima nufotografuoti savo mintis.

1933 m. jis sakė „Kansas City Journal-Post“ žurnalistams: „1893 m., atlikdamas tam tikrus tyrimus, įsitikinau, kad mintyse susiformavęs aiškus vaizdas refleksiniu būdu sukuria tinklainėje atitinkamą vaizdą, kuris gali perskaitytomas tinkamu aparatu.

Jei tiesa, kad mintis atspindi vaizdą tinklainėje, paprasčiausias dalykas yra apšviesti tą pačią vietą ir nufotografuoti, o tada naudoti įprastus metodus, kurie yra prieinami vaizdui projektuoti ekrane.

Jei tai pavyksta padaryti sėkmingai, tada žmogaus įsivaizduojami daiktai būtų aiškiai atspindimi ekrane, kai jie formuojasi, ir tokiu būdu būtų galima perskaityti kiekvieną individo mintį. Tada mūsų mintys iš tikrųjų būtų tarsi atviros knygos“.

Akivaizdu, kad mąstymo procesai veikia ne taip, tačiau apie biologinį žmogaus minties ir sąmonės mechanizmą nežinome tiek nedaug, kad negalėtume tiksliai pasakyti, kad Tesla nebuvo kažkuo teisus.

Minčių kamera

©en.wikipedia.org

4. Žemės drebėjimo mašina

1893 m. Teslai buvo suteiktas jo garu varomo mechaninio osciliatoriaus patentas, kurio vibracija galėjo būti panaudota elektros energijai gaminti.

Kaip jis vėliau pasakė žurnalistams, kalibruodamas šią mašiną eksperimentui, ji pradėjo taip smarkiai purtyti jo laboratoriją Niujorke, kad tai beveik sugriovė pastatą.

„Staiga visa toje vietoje sunkioji mašina skraidė aplinkui. Čiupau plaktuką ir sulaužiau mašiną “, - pasakojo jis.

„Lauke gatvėje kilo tikra sumaištis. Atvyko policija ir greitoji pagalba. Aš liepiau savo padėjėjams nieko nesakyti. Policijai pasakėme, kad tai buvo žemės drebėjimas. Tai viskas, ką jie apie tai žinojo“.

Tai suteikė Tesla įkvėpimo jo telegeodinaminiam osciliatoriui – žemės drebėjimo mašinai -, kurį mokslininkai galėjo naudoti, norėdami sužinoti apie geologines Žemės savybes, o inžinieriai ir žvalgytojai surasti mineralų ir metalų rūdos telkinius po žeme. Šiandien mokslininkai ir inžinieriai taiko tą patį principą, kaip ir Tesla.

Žemės drebėjimo mašina

© Charles Henry Cochrane | commons.wikimedia.org

 

5. Dirbtinės bangos

Nors Tesla yra geriausiai žinomas dėl savo darbo su elektra, tai nėra vienintelė sritis, kurioje jis dirbo. Kita svarbi inovatoriaus darbo sritis buvo karinės technologijos. Kaip ir Alfredas Nobelis, Tesla manė, kad geriausias būdas užkirsti kelią karui yra padaryti jį visiškai beprasmišku arba tiek katastrofišku dalyviams, kad niekas nebenorėtų vėl kariauti.

Vienas iš tokių ginklų buvo dirbtinė potvynio banga, kuri, jo manymu, būtų galutinė gynyba prieš priešo laivyną. Tesla viltis buvo padaryti didžiausius pasaulio laivynus neveiksniais, todėl šalys nesivargins kurti karinio jūrų laivyno. „Tam Tesla išrado radijo signalais valdomą mažą laivą „telautomatoną“, kurie šalia karinio jūrų laivyno nupilotuotų kelias tonas labai sprogios medžiagos ir ją susprogdintų.

Pagal Tesla skaičiavimus, sprogimas sukeltų beveik 30 m aukščio potvynio bangas net 160 km nuo pradinio sprogimo, kurių pakaktų nušluoti didžiausius epochos karo laivus.

Vis dėtlo, potvynių bangos taip neveikia, kaip išsiaiškino Jungtinės Valstijos ir Sovietų Sąjunga, 1940–1950 m. atlikdamos povandeninius branduolinės bombos bandymus.

Dirbtinės bangos „Telautomatonas“

„Telautomatonas“ ©Nikola Tesla | commons.wikimedia.org

6. Mirties spindulys

Arba „Taikos spindulys“, kaip jį Tesla pavadino.

Tesla manė, kad pagreitinus gyvsidabrio izotopus iki 48 kartų didesnio garso greičio, gaunamas pluoštas pagamins pakankamai energijos, kad sunaikintų visas armijas per atstumą, kurį riboja tik Žemės kreivumas.

Tesla prieš mirtį bandė šią idėją pasiūlyti kelioms vyriausybėms, įskaitant Jungtines Valstijas, tačiau Sovietų Sąjunga vienintelė eksperimentavo su ja ir tai niekada nedavė tokių rezultatų, kurių tikėjosi Tesla.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau