Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 5

Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą

Paskutiniu laiku vis labiau stebiuosi, kaip viskas puikiai suderinta ir numatyta šiame pasaulyje. Viskas savo vietose, viskas turi savo reikšmę. Štai, pavyzdžiui, atkreipiau dėmesį, kaip subtiliai dirba tasai neregimas mechanizmas, kuris suveda žmonių poras tolimesniam bendram gyvenimui.. Šiose porose irgi abu savo vietose ir abu turi savo konkrečią reikšmę.

Yra viena šiek tiek pažįstama šeima. Vyras – griežtas, netgi šiek tiek despotiškas, mėgsta taisykles ir tvarką, aršus perfekcionistas. Mėgėjas pakalbėti apie kitų žmonių trūkumus, pasmerkti, demaskuoti. Tokios veiklos tikslai patys kilniausi, savaime aišku. Nors dažniausiai niekas neprašo jo to daryti.

partneris, šeima, santykiai, ego

Labiausiai kliūna jo žmonai. Apie save ji spėjo sužinoti praktiškai viską. Ta prasme, kad žino savo trūkumus, su kuriais reikėtų padirbėti. Tačiau pakęsti negali net menkiausios kritikos, net menkiausių užuominų apie jos netobulumą. Kiekvienas bandymas ją pakritikuoti atsieina kelias sudaužytas lėkštes.

Ir štai kas gaunasi: mėgėjas pakritikuoti sutiko moterį, kuri į kiekvieną kritikos porciją reaguoja antausiu. Kitaip sakant, vieną kenksmingą įprotį gesina kitas. Pažvelgus iš kitos pusės: pernelyg jautri kritikai moteriškė gauna vyrą, kuris metodiškai grūdina jos sugebėjimą ištverti svetimas neigiamas nuomones. Jis mokosi nesmerkti, ji mokosi nebūti tokia jautria. Jis pamažu atpranta nuo karingo perfekcionizmo, o ji mokosi laikytis taisyklių.

Ir tai puiku, mano nuomone. Kaip rašė Ekchartas Tolė: „Santykiai neturi daryti mus laimingais ir padėti mums realizuotis. Jei užsispyrę sieksite gelbėtis santykių pagalba, teks vis iš naujo ir iš naujo nusivilti. Bet jeigu suprasite, kad santykiai reikalingi sąmoningumui įgyti, tada jie jus išties išgelbės“.

Kažkas tikriausiai pasipiktins: kaip galima užmegzti santykius ir nenorėti, kad jie būtų laimingi? O aš manau, kad neverta tikėtis laimės vartotojiška prasme – kaip savo Ego poreikių patenkinimo. Jei taip darysime, partneris nesąmoningai skatins atsikratyti pernelyg stiprios Ego įtakos, o tai visada labai nemalonu. Taip kad laimė slypi kitur.

Tokiose situacijose gyvenimas duoda kelias pamokas.

Pirma. Partneris, kaip taisyklė, būna teisus (iš esmės), net jeigu pats to nesupranta. Su tuo sunku susitaikyti, bent jau iš karto. Partneris gali atrodyti neteisus, reikšdamas savo pretenzijas ne visai tinkama forma, dėl to dažnai kyla didelių problemų, tačiau čia visiškai kita atskira tema. Jeigu grįšime prie anksčiau pateikto pavyzdžio, tarkime, žmona teisi. Jai nepatinka vyro kritika, nėra čia ko knaisiotis kitų žmonių trūkumuose. Bet ir vyras iš esmės teisus. Svarbiausia abiejų problema – kaip jie tą savo teisumą išreiškia.

Antra. Norint pasiekti pažangos santykiuose ir apskritai bet kurioje gyvenimo sferoje, reikia pradėti nuo savęs. Vyrui reikia nustoti kritikuoti viską iš eilės, žmonai būtina įveikti savo perdėtą jautrumą kritikai. Nieko nesigaus, jei jiedu vadovausis principu: „Tegu iš pradžių pradeda keistis partneris, o tada bus matyti“.

Trečia. Pradėjus nuo savęs, reikia „įjungti“ sąmoningumą. Suvokti emocijas, slypinčias už poelgių ir veiksmų arba frazių. Tai leis išsiaiškinti negatyvius polinkius: norą visada likti teisiu, norą visada būti viršesniu už partnerį ir t.t. Mano pavyzdyje žmonos reakcija leidžia vyrui suvokti savo ne per geriausią polinkį viską kritikuoti.

Dar vienas pamoka. Vystymosi ir tobulėjimo raktas – priimti bet kokią situaciją. Su gyvenimu kovoti apskritai beprasmiška. Nori pakritikuoti – pirmiausiai priimk savo žmoną, kuriai, beje, tikriausiai dar visai neseniai prisipažinai meilėje. Priimk ją su visais trūkumais. Juk tobulų žmonių nebūna. Dabar žiūrime į žmoną. Jeigu žeidžia svetima nuomonė – išmok priimti save su visais savo trūkumais. Ne tik partneris netobulas, bet ir tu. Beje, nesupainiokite situacijos priėmimo su tokiu pavojingu dalyku, kaip emocijų slopinimas.

Išmokus priimti situaciją, kitaip sakant – įgavus vidinę ramybę, galima pamėginti padėti partneriui: padėti tapti geresniu kokiose nors sferose. Su sąlyga, kad jis pats to nori. Jeigu vidinės ramybės pasiekti nesigavo, tai „teikiant pagalbą“ jus greičiausiai užplūs ištisa gama emocijų ir vargu ar jos bus pozityvios. Ir tada vietoje ramaus pokalbio gausis ataka. Ataka paskatins gintis bet kokia kaina. Nepriklausomai nuo to, kas teisus, juk Ego nesnaudžia. Ir ratas užsidarys. Kol nenugriaudės sprogimas…

Šaltinis seimairnamai.eu

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau