Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 21

Paslaptingi istorijos atvejai, kai netikėtai vidury dienos pasidarydavo visiškai tamsu

Netikėta naktis vidury baltos dienos? Kas čia per fenomenas? Gamtinis ar technogeninis? Gal kažkas svetimas žaidžia su mūsų planetos atmosfera, o gal mes patys ne iki galo suprantame, kaip veikia mūsų Žemės ekosistema?

Įsivaizduokite, graži saulėta diena, viskas puiku, jūs pasinėrę į savo įprastus reikalus. Tik staiga saulės šviesa dingsta ir atrodo, kad užėjo naktis. Aplink tamsu ir niūru.

Ir jokių matomų tokios permainos priežasčių nėra: jokių astronominių reiškinių, saulės užtemimų, technologinių faktorių, nieko. Tiesiog staigi tamsa, užėjusi kelioms valandoms, tarsi kažkas būtų išjungęs šviesą. Tokių keistų atvejų istorijoje buvo ne vienas..

Migla virš Naujosios Anglijos

1780 metų gegužės 19 dieną Naujosios Anglijos (JAV) regione prasidėjo įprastai, žmonės užsiiminėjo savo reikalais, vaikai žaidė prie namų. Tačiau apie 10 valandą ryto prasidėjo keisti dalykai. Saulę netikėtai uždengė raudonoka migla, saulė pradėjo pamažu gęsti, galiausiai virto vos rusenančiu “angliuku”. Dangus pasidarė tamsus kaip naktį.

Ši tamsi migla kabėjo virš Portlendo (Meino valstija), į pietus nuo jo Naujojo Džersio valstijoje ir į šiaurę nuo jo toli Kanados link. Gali būti, kad migla apėmė dar daugiau teritorijų. Tiesiog iš ten negauta pranešimų, nes tose vietose gyveno labai mažai žmonių.

Kai užėjo visiška tamsa, gyvūnai ėmė elgtis taip, tarsi būtų atėjusi naktis. Varlės pradėjo kurkti kaip naktį, vištos sulindo į vištides ir sutūpė ant laktų, gėlės suskliaudė žiedlapius, o sutrikę žmonės būriavosi gatvėje, dairėsi į tamsų dangų ir negalėjo nieko suprasti.

Ir tamsa buvo tokia neįprasta, kad danguje net nesimatė nei žvaigždžių, nei Mėnulio.

“Mes buvome Naujajame Džersyje, kai diena pasidarė tamsi kaip naktis. Žmonės paskui kalbėjo, kad čia buvo dar ne taip tamsu kaip Naujojoje Anglijoje. Nežinau, kaip buvo ten, bet pas mus, Naujajame Džersyje, vištos iškart sulindo į vištides, o žmonės namuose ėmė degti žvakes, kad galėtų užsiimti kokiais nors dieniniais reikalais”, - pasakojo vienas liudininkas.

Saulė, Nepaaiškinama, Tamsi diena, Tamsa

Šis įvykis sukėlė panikos ir nerimo bangą. Pasklido gandai apie artėjančią apokalipsę. Neturtingi religingi žmonės tikėjo tokiomis kalbomis, plūdo į bažnyčias ir uoliai meldėsi.

Tam įtakos turėjo ir informacinė tuštuma, dar nebuvo nei telegrafo, nei kitų technologinių ryšio priemonių, o kontaktai tarp regionų buvo palaikomi, dažniausiai naudojant pašto karietas. Dėl to daug žmonių manė, kad ne tik jų miesteliai, bet ir visas pasaulis paskendo visiškoje tamsoje, ir kad jie gali daugiau nebeišvysti saulės.

Tamsa gaubė Naująją Angliją daugiau kaip 14 valandų, ir tik atėjus gegužės 20 dienos nakčiai, dangus pradėjo šviesėti, pasirodė žvaigždės ir Mėnulis. O ryte saulė patekėjo kaip įprastai.

Žmonės dar ilgai diskutavo apie šio reiškinio priežastis, bet net ir mūsų dienomis mokslininkai negali konkrečiai atsakyti į šį klausimą. Viena iš populiariausių versijų kalba apie retą atmosferos fenomeną, kai unikaliai susimaišė tirštas rūkas, debesuotumas ir kaimyniniame regione kilusių didelių miškų gaisrų dūmai.

Šią versiją netiesiogiai patvirtina kai kurių liudininkų pranešimai, kad per “tamsiąją dieną” ore jautėsi dūmų kvapas, taip pat tai, kad netrukus Naujojoje Anglijoje iškrito smarkus lietus, kuris buvo juodas nuo suodžių. Pelenus ir suodžius dar ilgai galima buvo matyti regiono kūdrose ir ežeruose.

Tiesa, juodi lietūs su suodžiais ir suodžių pėdsakai vandens telkiniuose yra įprasti vietovėse, kur reguliariai nutinka miškų gaisrai, tačiau Naujojoje Anglijoje nei anksčiau, nei vėliau tokių “tamsių dienų” nebuvo.

Švediška tamsa ir burbulai

1808 metų gegužės 16 dieną dar keistesnė “tamsi diena” užfiksuota nedideliame Švedijos Biskopsbergo miestelyje, kuriame gyveno maždaug 300 žmonių. Buvo graži pavasario diena, beveik visi miestelio gyventojai dirbo savo laukuose, kai maždaug vidurdienį saulė pradėjo pamažu gesti, kol pasidarė tamsiai raudonos plytos spalvos ir visai nustojo skleisti šviesą.

Saulė, Nepaaiškinama, Tamsi diena, Tamsa

Buvo ne taip tamsu kaip naktį, tačiau vis dėlto tamsu, o į užgesusią saulę žmonės galėjo žiūrėti, kiek tik norėjo, nebijodami apakti. Atrodo, tarsi ant žemės netikėtai nusileido sutemos.

O paskui ėmė dėtis dar keistesni dalykai. Iš kažkur atsirado žemai virš žemės skrendantys apvalūs burbulai, maždaug 10-12 centimetrų skersmens, tamsiai rudos spalvos. Netrukus jie ėmė kilti aukštyn į dangų ir nusidažė tirštai juoda spalva. Labai lėtai plaukė jie dangumi.

Tarp mačiusių šiuos vaizdus buvo toks Vetermarkas, Švedijos mokslų akademijos narys. Jis matė, kaip vienas burbulas nukrito iš dangaus. Jis pradėjo keisti spalvą kaip muilo burbulas, o kai atsitrenkė į žemę, sprogo ir liko tik neįprasta plona želatininė plėvelė, kuri greitai išdžiūvo.

Šį įvykį buvo dar sudėtingiau paaiškinti. Istorijoje praktiškai nebuvo paminėta jokių kitų liudininkų, išskyrus tą Vetermarką, paties Biskopsbergo miestelio seniai nebėra. O keistieji burbuliukai nebuvo susieti nė su vienu atmosferos reiškiniu.

Jakutiška tamsa

Ne mažiau keistas, nesuprantamos tamsos atvejis nutiko ir mūsų laikais - 2018 metų liepos 20 dieną Verchojansko rajone, Jakutijoje (Rusija). 11 valandą ryto dangus staiga patamsėjo (4 valandoms), net Saulės nebesimatė, aplink viskas atrodė tarsi sutemose. Dangus buvo tamsiai geltonos ar tamsiai rudos spalvos.

Saulė, Nepaaiškinama, Tamsi diena, Tamsa

Vienu metu tamsa regione pasidarė beveik naktinė, dėl to daug žmonių labai susijaudino. Šį reiškinį lydėjo nesuprantama paukščių - ežerinių žuvėdrų - žūtis. Negyvi paukščiai buvo rasti ir prie Baibal Kiuelio ežero.

Vėliau vietiniai valdininkai dėl viso to apkaltino miškų gaisrus. Jų dūmai susimaišė su audros frontu. Bet vietiniai gyventojai dalijosi versijomis apie NSO, slaptus klimato bandymus ar net slaptus karinės technikos bandymus.

Sąmokslo teorijos sklido ir dėl to, kad, be vietinių valdininkų, niekas iš valdžios atstovų nekalbėjo apie šį fenomeną, tarsi kažkas būtų tai uždraudęs. Kai po metų tame pačiame rajone vėl nutiko kažkas panašaus (saulė pasirodė danguje ne įprastu laiku ryte, o gerokai vėliau), valdžia ir vėl tylėjo, kaip vandens į burną prisisėmusi.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 199
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 16:16 Nuo Antarktidos atskilo didžiulis ledkalnis
Penktadienį nuo Antarktidos Brunto šelfinio ledyno atskilo Los Andželo dydžio ledkalnis, tačiau kol kas tikimybė, kad jis nukeliaus didelius atstumus ar užplauks ant seklumos lieka neaiški.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:39 Kaip Atpažinti Tau Skirtą Žmogų?
Šiuolaikiniai žmonės gana retai pasikliauja instinktais ir tai visiškai suprantama. Moderniame pasaulyje gana keista pradėti santykius be blaivaus proto. Tačiau ir protas ne visada yra geriausias pagalbininkas – kartais jausmai ignoruojami be reikalo. Tad kaip atpažinti tą vienintelį žmogų?...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 09:08 Turmeric from Bangladesh sometimes contains lead-laced chemical compounds, study finds
American and Bangladeshi researchers found that turmeric is occasionally laced with lead in Bangladesh, one of the world’s leading turmeric-growing regions. In a study published in the journal Environmental Research, the team revealed that most of the surveyed districts added lead to turmeric to mak...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 21:54 Women recently injected with experimental covid vaccines are showing symptoms of BREAST CANCER

A group of Utah doctors have discovered something terrifying in recent mammogram screenings taken at the Breast Care Centre in Salt Lake City, Utah.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 17:18 Sultingi vištienos filė gabalėliai apsukti šonine, kepti keptuvėje
Ko gero nepameluosiu pasakydama, kad tai bene greičiausiai ir lengviausiai pagaminamas vištienos patiekalas su šonine. Mums nereikės nei orkaitės, užteks tik keptuvės. Nuo šoninės vištiena gaunasi aromatinga bei sultinga....

Skaityti daugiau