Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 12

Kaip iš tikrųjų vykdavo ėjimas lenta? Tokios egzekucijos buvo labai žiaurios

Piratai savo aukai užriša akis, suriša rankas ir pabaksnoję kardu priverčia jį eiti lenta. Vyras žino, kas vyksta - tuoj jis kris į vandenį, kur tikrai žus. Tokį motyvą esame matę filmuose apie piratus, tačiau kaip tai vyko iš tikrųjų?

Daugelis auksinio amžiaus piratų buvo buvę jūreiviai. Kaip žinote, laivyba turi daug tradicijų, didžiąją dalį palaiko įvairių šalių laivynai. Kai jūreiviai tapdavo piratais, jie išlaikydavo kai kurias senas tradicijas ir sukurdavo nemažai naujų. Pavyzdžiui, kaip ir teisėti laivynai, piratai savo laivus žymėdavo vėliavomis.

Net nebūtų keista, kad egzekucijos irgi turėtų savas tradicijas. Ėjimas lenta aprašytas ne vienoje knygoje ir vaizduotas ne viename filme. Atrodo, kad tai - labai žiaurus žmogus nužudymo būdas, o tai piratams puikiai tinka. Be to, lenta einantis belaisvis dar yra išjuokiamas visos piratų įgulos. Tačiau istoriškai tokių atvejų buvo labai mažai - piratai neturi laiko organizuoti tokių egzekucijų.

Maišininkas Georgeas Woodas 1769 metais kalėjime pasakojo, kad jis su savo bendražygiais privertė savo laivo karininkus eiti lenta. Johnas Derdrakeas, kuris 18 amžiuje piratavo Baltijos jūroje, taip dažnai skandidavo savo aukas. Britų kapitonas Williamas Smithas 1822 metais buvo priverstas eiti lenta ispanų piratų laive. 1829 metais piratai užėmė olandų laivą ir nužudė didžiąją dalį įgulos versdami vyrus eiti lenta. Tokių atvejų būta ir daugiau, bet jie vis tiek buvo reti. Piratai įprastai savo aukas žudydavo kardais, kiek rečiau - kardavo ant stiebo.

Tai - lėtas ir nelabai efektyvus egzekucijos metodas. Žmogus surišamas, prie jo dažnai pritvirtinamas svarmuo (patrankos sviedinys) ir jis kardu skatinamas eiti lenta. Taip susipina baimė, mirties laukimas ir, galiausiai, desperatiška skęstančiojo agonija.

Technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau