- 28.07.2020
- 4.5 Reitingas
- 1737 Peržiūros
- Komentarai
Tikriausiai nėra tokių namų, kuriuose nebūtų kambarinių augalų. Vazonėliuose auginami “žalieji draugai“ džiugina akis, sukuria jaukumą, palaiko patalpoje drėgmę, sugeria angies dvideginį, išskiria deguonį. Psichologai tvirtina, kad žalių lapų mirgėjimas nuramina sudirgusią nervų sistemą.
Tačiau naminių augalų reikšmė mūsų gyvenime kur kas svarbesnė, nei tai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Maždaug prieš pusę amžiaus biofizikai atrado, kad augalus supa ypatingas elektromagnetinis laukas, kuris veikia šalia esančių žmonių psichinę ir fizinę būseną. Panaudojant gydomąsias kambarinių augalų jėgas, galima padėti sau ir artimiesiems išsaugoti ir sustiprinti sveikatą.
Paranormal.lt naujienos - https://paranormal.lt.
Alavijas. Stiprina imunitetą, atsparumą visoms ligoms, tačiau pirmiausia stiprina virškinimo sistemos organus, tulžies pūslę, pieno liaukas.
Alokazija. Ramina nervų sistemą, pagerina miega, normalizuoja virškinimo sistemos veiklą.
Begonija. Padeda mikčiojantiems žmonėms įveikti bendravimo baimę. Šį augalą reikia namuose auginti, jei šeimoje yra rūkančių žmonių ar turinčių silpnus bronchus.
Ciklamenas. Palengvina kepenų ir centrinės nervų sistemos ligų eigą. Padeda organizmui prisitaikyti prie kenksmingos aplinkos poveikio. Augalas tinka žmonėms, kurie alergiški šalčiui arba blogai jaučiasi kai yra žema temperatūra.
Dracena. Padeda nuo druskų kaupimosi, palengvina reumatinius ir raumenų skausmus.
Fikusas. Apsaugo nuo vandenės, pabrinkimų, auglių, padeda greitai užgydyti pūlinius ir pašalinti iš organizmo perteklinius skysčius. Palengvina odos ir kaulų ligų poveikį, pagreitina kaulų lūžių gijimą.
Fuksija. Apsaugo nuo lėtinių ligų virškinimo sistemos organus, tulžies pūslę, pieno liaukas.
Gebenė. Padeda nuo plaučių ir bronchų ligų, tarpšonkaulinio nervo neuralgijos, sunkumo krūtinėje. Padeda žmonėms, kurie nori atsikratyti kenksmingų įpročių - rūkymo ir gėrimo.
Juka. Stiprina kaulus ir raumenis, apsaugo kaulus nuo lūžių, o raumenis nuo patempimų. Taip pat saugo nuo reumato ir bet kurios kitos kilmės skausmų.
Kaktusas. Apsaugo nuo ūmių skausmų, susijusių su uždegiminiais procesais organizme, ypač lytiniuose organuose, o taip pat nuo audinių erozijos.
Kalankė. Stiprina visą žmogaus organizmą, bet ypač gerai tinka gerklei. Sugeba skaidyti trombus kraujagyslėse.
Karduotė. Gerina medžiagų apykaitą, padeda organizmui prisitaikyti prie naujų sąlygų, apsaugo nuo peršalimo ligų, negalavimų ir bendro silpnumo prieš atmosferinio slėgio, oro drėgmės ir temperatūros pasikeitimą.
Kinrožė. Stimuliuoja širdies veiklą, tinka žmonėms, turintiems silpną širdį ir sumažėjusį kraujospūdį.
Maranta. Padeda žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos. Apsaugo nuo peršalimo ligų, skaido trombus kraujagyslėse.
Našlaitė. Padeda nuo gerklės ir skydliaukės problemų. Padeda sumažinti uždegiminius procesus gerklėje.
Papartis. Normalizuoja plaučių, bronchų, trachėjos veiklą, padeda pečiams, rankoms.
Peperomija. Gerina virškinimo organų, tulžies pūslės, pieno liaukų veiklą.
Plokštenis. Apsaugo nuo inkstų, antinksčių, šlapimo pūslės ligų, o taip pat neleidžia kauptis druskoms.
Snaputis. Gerina medžiagų apykaitą, saugo organizmą nuo nepageidaujamų naujadarų susidarymo. Pašalina stresą, sumažina akių įtampą ir galvos skausmus.
Tradeskantė. Apsaugo nuo plaučių uždegimo, bronchito, neuralgijos ir pagerina žmonių, kenčiančių dėl silpnų plaučių ir bronchų, savijautą.
Viksvuolė. Valo limfinę sistemą ir kraujo plazmą. Pagerina miegą, kuris pasidaro ilgesnis ir geriau padeda žmogui pailsėti. Augalas naudingas tiems žmonėms, kurie miegodami knarkia ar kalba.
Oro valymas gėlėmis
Dauguma kambarinių augalų išskiria fitoncidus - lakiąsias daleles, kurios pasižymi antimikrobiniu aktyvumu, t.y. sugeba sunaikinti ore esančius virusus ir mikrobus. Augalo išskiriamų fitoncidų poveikis siekia iki 5 m nuo augalo. Kai kurie kambariniai augalai gerai valo iš oro toksines medžiagas, kurias išskiria iš plastiko pagaminti namų apyvokos reikmenys ir buitiniai cheminiai junginiai - lakas, klijai, skalbimo priemonės, sintetinės dervos.
Jeigu ant palangės stovi vazonėlis su difenbachija ar kinrože, ligas sukeliančių mikroorganizmų kiekis kambaryje sumažėja per pusę.
Dar viena naudingų fitoncidus išskiriančių augalų grupė yra kaktusai. Šie “spygliuočiai“ ne tik naikina bakterijas, bet ir mažina kenksmingą oro jonizaciją, apsaugo žmogaus organizmą nuo elektromagnetinio spinduliavimo. Kaktusui geriausia vieta - šalia televizoriaus ar kompiuterio monitoriaus.
Fitoncidinėmis savybėmis pasižymi ir fikusas. Šis augalas dar šalina iš oro toksinus, todėl fikusą gerai auginti ant palangės to kambario, kurio langai nukreipti į netoliese esančią gatvę ar gamyklą.
Specialistų nuomone geriausiai toksinus neutralizuoja kuokštinis chlorofitas. Kelių šių augalų pakanka sugerti formaldehidą, kurį išskiria sintetinės medžiagos vidutinio dydžio bute. Chlorofitas pasižymi ir geromis baktericidinėmis savybėmis. Įdomu tai, kad augalo valomosios savybės žymiai sustiprėja, jei į vazonėlį su augalu įdedama aktyvuotos anglies.
Dar vienas gana paplitęs naudingas augalas - snaputis. Jis išskiria biologiškai aktyvias medžiagas, kurios naikina stafilokokus ir streptokokus. Šį augalą rekomenduojama auginti miegamajame kambaryje. Žmogus, įkvėpdamas augalo išskiriamus naudingus junginius, nusiramina, o tai labai svarbu esant stresams ir kankinant nemigai.
Atsargiai, gėlė!
Tačiau ne visų kambarinių augalų poveikis žmogaus organizmui yra teigiamas. Kai kurie augalai pasižymi alergiją sukeliančiu ar dirginančiu poveikiu arba net yra nuodingi.
Tokie nuodingi augalai, su kuriais reikia elgtis labai atsargiai, yra alokazija ir difenbachija.
Alokazijos sultyse aptinkami alkoloidai ir ciano vandenilio rūgštis. Difenbachijos sultys yra nuodingos ir labai deginančios.
Karpažolių išskiriamos į pieną panašios sultys yra toksiškos, pasižymi stipriu alergiją sukeliančiu poveikiu, sukelia odos paraudimą ir sutinimą, į akis patekusios sultys gali kuriam laikui apakinti.
Oleandro visos dalys nuodingos, o žiedų kvapas gali sukelti būseną, panašią į sąmonės netekimą.
Raktažolės žiedai ir lapai, kontaktuodami su žmogaus oda, gali sukelti dermatitą, o žydinčio augalo kvapas - alergiją.
Augalai naktį išskiria nedidelius kiekius angliarūgšties, todėl nepatariama miegamajame kambaryje laikyti daug augalų.
Prieš renkantis kambarinį augalą, kurį norima auginti, reikia būti atsargiems, pasitikslinti ar norimas augalas nekenkia sergantiems bronchine astma, ar nesukelia alerginės reakcijos. Beje, alerginė reakcija gali kilti ne tik nuo žiedų ir lapų, tačiau ir nuo vazonėlyje esančių žemių.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau