- 31.05.2018
- 0.0 Reitingas
- 2008 Peržiūros
- Komentarai
Ramunėlė – vaistingas augalas, žydintis gegužės – rugpjūčio mėnesiais. Jau nuo seno žinoma, kad jos žiedai gydo vidaus ir išorės ligas. Ji dar gali būti vadinama remule, marūna ar tiesiog vaistine ramunėle.
Dažniausiai ramunėlės naudojamos ūminių ir lėtinių skrandžio bei dvylikapirštės žarnos negalavimų gydymui. Jos slopina uždegimą, atpalaiduoja spazmus ir mažina dujų kaupimąsi žarnyne, taip pat skatina prakaito išsiskyrimą, padeda esant kepenų ar tulžies ligoms; ramunėlių kompresai dezinfekuoja žaizdas, slopina uždegimus, o nuovirai naudingi ir grožio srityje – stabdo odos senėjimą, gydo rankų odą, naikina pleiskanas, stiprina plaukų šaknis. Žiedynai kaupia eterinį aliejų, flavonoidus, gleives, kumarinus, choliną, salicilo rūgštį ir kt. Pagrindinė eterinio aliejaus sudedamoji dalis yra mėlyną spalvą suteikiantis angliavandenilis azulenas (chamazulenas), taip pat yra ir kitų medžiagų – bisabalolio, bisabo oksido A, B, C, vitamino C ir karotino. Ramunėlės organizmą teigiamai veikia dėl savo gydomųjų medžiagų komplekso, o ne dėl kurios nors vienos medžiagos, kurią būtų galima išskirti, tad norėdami išnaudoti visas šios vaistažolės galimybes, turime vartoti natūralių žiedų galvučių arbatą ar ramunėlių ekstraktą.
Nusprendus rinkti ramunėles patiems, pravartu žinoti, jog kepurėles skinti reikia be kotelių. Nuskinti žiedai iš karto džiovinami, paskleidus plonu sluoksniu ant plokščios vietos ir užklojus popieriumi. Tik jokiu būdu neleiskite saulės spinduliams patekti ant džiovinamų ramunėlių žiedų – geriausiai jie išdžius pučiant šiltam orui. Svarbu, kad ramunėlės neperdžiūtų; gerai išdžiovinti žiedai būna žalsvai geltoni, aromatingi, kartoko skonio. Medicinoje ramunėlė vartojama įvairiomis formomis: kapsulėmis, skystais ekstraktais, įvairių kremų, tepalų, arbatų mišinių pavidalu. Įprasta dienos dozė yra 2–3 kapsulės (po 350 miligramų) arba 0,5–1 arbatinis šaukštelis skystojo ekstrakto. Ramunėlių arbatos, nuoviro nepatartina vartoti žmonėms, alergiškiems astrinių šeimos augalams, vartojantiems kraują skystinančius vaistus ir nėštumo metu, nes ramunėlė stimuliuoja gimdos susitraukimus.
Jeigu skrandžio sutrikimai rimti (uždegimai, opos), arbatą reikia gerti kelis kartus per dieną apie mėnesį, tačiau be priežasties piktnaudžiauti tokia arbata negalima. Dažnas be jokios priežasties gėrimas sumažins jos efektyvumą, gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių.
Ramunėlių užpilas: 1 valgomąjį šaukštą ramunėlės žiedų užpilti stikline verdančio vandens ir palaikyti apie 15 minučių (kad pritrauktų). Geriama atvėsinta arbata 2–3 kartus per dieną. Skalavimams ir išoriniam naudojimui ruošiami dvigubai stipresni užpilai. Šiuo užpilu galima pašviesinti plaukus – jie tampa minkšti ir blizgantys.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau