Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Gegužės » 31

Vaistinių ramunėlių savybės ir naudojimas

Ramunėlė – vaistingas augalas, žydintis gegužės – rugpjūčio mėnesiais. Jau nuo seno žinoma, kad jos žiedai gydo vidaus ir išorės ligas. Ji dar gali būti vadinama remule, marūna ar tiesiog vaistine ramunėle.

vaistažolės, augalai, vaistai, liaudies medicina, gėlės, arbata

Dažniausiai ramunėlės naudojamos ūminių ir lėtinių skrandžio bei dvylikapirštės žarnos negalavimų gydymui. Jos slopina uždegimą, atpalaiduoja spazmus ir mažina dujų kaupimąsi žarnyne, taip pat skatina prakaito išsiskyrimą, padeda esant kepenų ar tulžies ligoms; ramunėlių kompresai dezinfekuoja žaizdas, slopina uždegimus, o nuovirai naudingi ir grožio srityje – stabdo odos senėjimą, gydo rankų odą, naikina pleiskanas, stiprina plaukų šaknis. Žiedynai kaupia eterinį aliejų, flavonoidus, gleives, kumarinus, choliną, salicilo rūgštį ir kt. Pagrindinė eterinio aliejaus sudedamoji dalis yra mėlyną spalvą suteikiantis angliavandenilis azulenas (chamazulenas), taip pat yra ir kitų medžiagų – bisabalolio, bisabo oksido A, B, C, vitamino C ir karotino. Ramunėlės organizmą teigiamai veikia dėl savo gydomųjų medžiagų komplekso, o ne dėl kurios nors vienos medžiagos, kurią būtų galima išskirti, tad norėdami išnaudoti visas šios vaistažolės galimybes, turime vartoti natūralių žiedų galvučių arbatą ar ramunėlių ekstraktą.

Nusprendus rinkti ramunėles patiems, pravartu žinoti, jog kepurėles skinti reikia be kotelių. Nuskinti žiedai iš karto džiovinami, paskleidus plonu sluoksniu ant plokščios vietos ir užklojus popieriumi. Tik jokiu būdu neleiskite saulės spinduliams patekti ant džiovinamų ramunėlių žiedų – geriausiai jie išdžius pučiant šiltam orui. Svarbu, kad ramunėlės neperdžiūtų; gerai išdžiovinti žiedai būna žalsvai geltoni, aromatingi, kartoko skonio. Medicinoje ramunėlė vartojama įvairiomis formomis: kapsulėmis, skystais ekstraktais, įvairių kremų, tepalų, arbatų mišinių pavidalu. Įprasta dienos dozė yra 2–3 kapsulės (po 350 miligramų) arba 0,5–1 arbatinis šaukštelis skystojo ekstrakto. Ramunėlių arbatos, nuoviro nepatartina vartoti žmonėms, alergiškiems astrinių šeimos augalams, vartojantiems kraują skystinančius vaistus ir nėštumo metu, nes ramunėlė stimuliuoja gimdos susitraukimus.

Jeigu skrandžio sutrikimai rimti (uždegimai, opos), arbatą reikia gerti kelis kartus per dieną apie mėnesį, tačiau be priežasties piktnaudžiauti tokia arbata negalima. Dažnas be jokios priežasties gėrimas sumažins jos efektyvumą, gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių.

Ramunėlių užpilas: 1 valgomąjį šaukštą ramunėlės žiedų užpilti stikline verdančio vandens ir palaikyti apie 15 minučių (kad pritrauktų). Geriama atvėsinta arbata 2–3 kartus per dieną. Skalavimams ir išoriniam naudojimui ruošiami dvigubai stipresni užpilai. Šiuo užpilu galima pašviesinti plaukus – jie tampa minkšti ir blizgantys.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-02-07 laikas 22:26 Receptai Aromatingą troškintą vištą prancūziškai
Troškintos vištos paruošimas. Vištą nuplauti, nusausinti ir nupjauti kojas bei sparnus. Atskirti šlaunį nuo klubo. Krūtinėlę per kaulą įpjauti išilgai, o paskui kiekvieną gabalėlį skersai. Nugarėlę taip pat perpjauti išilgai, o pa...

Skaityti daugiau

2017-12-06 laikas 19:49 Receptai Nuovirai skrandžio darbui palengvinti ( tankiažiedės rūgštynės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: tankiažiedės rūgštynės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

2019-08-25 laikas 12:01 Receptai Karališkas tortas. Be miltų!

Paprastas skaniausio, Karališko torto receptas. Be gramo miltų! Kartą paragavę “Karališko torto” kito deserto nebenorėsite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau