Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 3

Kas ir kodėl daro milžiniškas skyles Sibire?

Jamalo pusiasalyje pastebėta didžiulis maždaug 50 metrų skersmens krateris. Sibiro tundroje tai - jau 17 toks darinys. Ir mokslininkai perspėja - jų bus gerokai daugiau.

Tai - ypatinga karstinė įgriuva, kokių Sibire surandama nuo 2014 metų. Dabar jų suskaičiuojama 17, tačiau tikslus jų skaičius nėra žinomas. Šią žurnalistai pastebėjo žvalgydamiesi sraigtasparniu. Ir mokslininkai perspėja, kad jų tikrai bus daugiau.

Tokios karstinės įgriuvos formuojasi dėl nykstančio amžinojo įšalo. Amžinasis įšalas savo lediniais gniaužtais laikė nemažai dujų burbulų. Dabar kai jis tirpsta, tie burbulai artėja prie paviršiaus. Šiuo atveju tai - metanas. Iš pradžių žemės paviršius ima pūstis - kartais tai netgi galima pastebėti plika akimi. O tada dujos suranda kelių paviršių ir susiformuoja didelės įgriuvos.

Ir tai iš tikrųjų baugina. Visų pirma, metanas yra daug stipresnės šiltnamio efektą skatinančios dujos nei anglies dvideginis. Antra, susiformavusios įgriuvos ir šiaip tirpstantis įšalas griauna grunto stabilumą. Sibire jau griūva įvairūs pastatai. Sibire birželį išsiliejo 20 tūkstančių tonų dyzelino ir manoma, kad tai nutiko dėl nestabilaus grunto, ant kurio stovėjo saugykla. Jis buvo stabilus, tačiau tirpstanti žemė jau nebenori laikyti rusiškų pastatų.

Ir bus tik blogiau. Birželio 20 dieną Verchojansko mieste, esančiame už Poliarinio rato, užfiksuota rekordinė +38 °C temperatūra. Amžinasis įšalas nebėra toks jau amžinas ir įgriuvų bus vis daugiau. Jos gali pasiglemžti pastatus, bet gali nukentėti ir infrastruktūra - naftotiekiai ir dujotiekiai.

Mokslininkai dar aiškinasi, kas vyksta, tačiau nesitikima surasti sprendimą. Jo tiesiog nėra. Žemė šyla ir buvęs kietas dirvožemis raugėja dujomis.

Šaltinis technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau