Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 30

Šie klaikūs „gyvieji akmenys“ Rumunijoje atrodo tarsi visiškai tikri

(Paranormal) Nedideliame Rumunijos mieste, vadinamame Costesti, egzistuoja neįprastos geologinės apraiškos - išsipūtę svogūniniai rieduliai, vadinami trovantais. Šie akmenys jau seniai domina vietinius gyventojus, savo organiškai atrodančiomis formomis ir keistais cemento nutekėjimais, įkvepiančiais mitus apie akmenų gebėjimą augti ir judėti kaip gyvoms būtybėms.

Trovantai labai skiriasi savo dydžiu ir forma – vieni gali patogiai tilpti į delną, kiti yra virš 4,5 metrų aukščio. Iš šimto žinomų trovantų, matytų mažiausiai 20 vietų Rumunijoje, kai kurie buvo atkasti tik po to, kai aplink juos buvo iškastas smėlis.

Baimintis neverta, paslaptingai augantys akmenys greičiausiai niekur nedings be pagalbos. Tiesą sakant, kai kurie yra tvirtai įsikibę į žemę tvirtu uolienų pagrindu, pavyzdžiui, „Old Ladies“ iš Ulmeto.

Jų keisti, o kartais, atrodytų, gravitacijai nepaklūstantys išsipūtimai yra susiję su jų kilme.

Trovantai, tikėtina, susidarė prieš maždaug 6 milijonus metų įvykus žemės drebėjimams, ir yra betono rūšis – nuosėdiniai smėlio grūdeliai ar uolienos, sujungtos kalkakmenio (kalcio karbonato) cementu.

„Vieni gaminami iš smiltainio, kiti iš žvyro“, – dar 2010 m. „Radio Romania International“ sakė Buila-Vanturaritos nacionalinio parko vadovas Florinas Stoikanas.

„Geologine terminologija jie gaminami iš kalkakmenio ir konglomeratų.

Tyrėjai nerado skirtumo tarp trovantų ir aplinkinio smėlio substrato. Taigi jie įtaria, kad sferoidines formas suformavo neįprastai ilgai trunkantis ir intensyvus seisminis vidurinio mioceno aktyvumas. Iš žemės sklindančios smūginės bangos sutankino smėlio nuosėdas ir sutelkė kalkakmenio cementą, kad suformuotų jų sferinius gabalėlius.

Laikui bėgant, išsinešiojo aplinkui esantis laisvesnis smiltainis, apnuogindamas tankesnius trovantus.

Esant stiprioms liūtims, dalis cemento gali nutekėti į jų paviršių, laikui bėgant palaipsniui didindamas akmens išorinį apskritimą. Apie šį procesą nerašyta daug, tačiau teigiama, kad per 1200 metų jis paauga tik apie 4–5 cm.

Aplinkinėse smiltainio lovose yra keletas sluoksnių, o tai rodo, kad vietovė buvo senovinė jūrų aplinka, kai buvo klojami akmenys ir pagrindo nuosėdos, taip pat dvigeldžių ir pilvakojų fosilijos, kurias galima rasti kai kuriuose trovantuose.

Taigi, nors tiesiogine prasme šie akmenys negali būti „gyvi“, jie yra regėję daugiau gyvenimo nei seniausias žmogus.

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 201
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.03.2021 laikas 21:50 Blogiausios prognozės pildosi – ištirpo rekordinis kiekis ledo
Visame pasaulyje keičiantis klimatui, ledo tirpimo greitis spartėja tiek sausumoje ir vandenyje, tiek ir šiauriniame ir pietiniame pusrutulyje.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 18:29 Kavos pupelė. Liaudiška Patirtis Nuo vidurių užkietėjimo, hipertonijos, astmos

Kava šiandien - tai ne tik tonizuojantis gėrimas, bet ir bendravimo priemonė. Kitaip tariant, du malonumai viename puodelyje. Mokslininkai iki šiol ginčijasi apie naudingas ir kenksmingas jos savybes. Peržvelkime tyrimų rezultatus ir įsiklausykime į kai kuriuos liaudies patirties receptus.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 20:37 It begins: Employer – ‘If you’re not vaccinated, you’re not working here.’ Welcome to the future of America?
Many citizens in the United States are facing the possibility of mandatory COVID-19 vaccinations, implemented by employers, cities, states, or even through federally-related regulations.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:50 Orkaitėje kepti vištienos kumpeliai marinuoti su šviežiu imbieru ir kuskuso

Šiaip savo virtuvėje aš gana retai naudoju šviežią imbierą, bet galiu pasakyti, kad vištiena jis idealiai tinka. Bekepant orkaitėje, visuose namuose aromatas buvo tiesiog fantastiškas. O ir jokio marinavimo valandų valandas, kas yra didžiulis pliusas.

...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:09 Spageti makaronai su tunu, citrina ir džiūvėsėliais
Atradusi šį makaronų su tunu receptą viename angliškame portale, aš labai skeptiškai žiūrėjau į jį, dėl naudojamų džiūvėsėlių. Atrodė, kad jie čia visiškai nederės ir mūsų šeimai nepatiks. Bet kaip aš klydau.

Skaityti daugiau