Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 5

Kas pašalina šokolado dėmes?

Ne vienam smaližiui mėgaujantis šokolado gabalėliu yra nutikusi nelaimė, kai juo išsipurvinami drabužiai. Iš karto pašalinti šokolado dėmes yra ganėtinai paprasta, tačiau jei jis sudžiūva, pasistengti tenka kur kas labiau.

Šokolade yra augalinių riebalų, kurie įsigeria į audinį. Bandant patrinti dėmes, situacija dažnai tik pablogėja, tačiau yra būdų, galinčių padėti atsikratyti dėmių, rašoma gimmesomeoven.com.

Druska

Atsikratyti šokolado dėmių galima su druskos tirpalu. Į stiklinę vandens reikia įdėti 3 šaukštus druskos ir gerai išmaišyti. Tada supilti jį ant dėmes ir palikti 20–30 minučių. Šokolado dėmė turėtų gerokai sumažėti, tad beliks ją nuplauti muilu ir šiltu vandeniu.

Pienas

Šokolado dėmes gali padėti pašalinti ir pienas. Juo šiek tiek sudrėkinkite dėmę ir palikite kelias minutes. tada patrinkite muilu ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Šokoladas, drabužiai, šeimininkė, praktiniai patarimai

Peroksidas

Iš baltų drabužių šokolado dėmes galima pašalinti peroksidu. Užlašinkite jo ant dėmių ir palikite 10–15 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu ir drabužį išplaukite įprastai. Tik nepamirškite, kad peroksidas gali pažeisti tamsius, spalvotus ir plonos medžiagos audinius, todėl naudokite jį atsargiai.

Amoniako tirpalas

Šokolado, kavos, kakavos, arbatos dėmes galima išvalyti amoniako tirpalu (1 dalis amoniako ir 25 dalys vandens).

Kaip išvalyti šokoladą iš kilimo?

Pastaba: šis būdas tinka valyti baltojo, pieniško ir juodojo šokolado dėmėms.

Žingsniai

 1. Veikite greitai. Imkitės veiksmų kaip galima greičiau šokoladui patekus į kilimą. Kaip ir su daugeliu dėmių, kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau bus išvalyti.
 2. Nugrandykite paviršiuje esantį šokoladą. Nuvalykite kiek galite daugiau šokolado švariu, neaštriu, nedantytu peiliu. Valykite švelniai, kad nepažeistumėte kilimo pluoštų. Nuvalytą šokoladą sudėkite ant popierinio rankšluosčio. Dažnai valykite peilį, kad šis nesiteptų į šokoladą. Jei šokoladas suminkštėjęs, atšaldykite jį ledo kubeliu arba šaldyto maisto pakuote, kad būtų lengviau atlupti.
 3. Žolės, sizalio ir vilnos kilimai reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Patikrinkite, iš ko pagamintas jūsų kilimas. Skirtingai kilimai skirtingai reaguoja į dėmių šalinimo būdus. Jei naudosite netinkamą šalinimo būdą, dėmė gali likti visam laikui arba kilime liks žymė, kuri atrodys dar baisiau nei pati dėmė. Iš natūralių medžiagų, tokių kaip žolė, sizalis ar vilna, pagamintus kilimus galima lengvai pažeisti naudojant skystas priemones. Jei nesate tikri, ar jūsų kilimui tinka vienas ar kitas būdas, pasikonsultuokite su profesionaliu kilimų valymo specialistu.
 4. Kai valydami kilimą ruošiatės naudoti kokią nors medžiagą, prieš tai visuomet atlikite vadinamąjį lopo testą.  Pasirinkite nuošalų kilimo plotą ir užpilkite nedidelį medžiagos kiekį. Palaukite kelias minutes ir įsitinkinkite, kad nieko blogo nenutiks. Jei kilimo spalva ims tamsėti ar šviesėti, nedelsdami šaltu vandeniu išplaukite medžiagą. Baikite valymą ir kreipkitės į profesionalą.
 5. Pasinaudokite medicininiu spiritu (ar panašia priemone – trinamu alkoholiu). Šokolado riebalus ištirpinsite medicininiu spiritu. Užsimaukite gumines pirštines, o tuomet užpilkite ant balto audinio skiautės medicininio spirito. Uždėkite audinį ant dėmės. Audinį prispauskite galine šaukšto puse ir masažuojančiais judesiais įtrinkite medžiagą į kilimą. Šaukštu per audinį trinkite dėmę. Kai spiritas visiškai įsigers į dėmę, nuimkite audinį.
 6. Pasigaminkite ploviklio tirpalo. Sumaišykite šaukštelio ketvirtadalio minkšto kilimų šampūno (arba bespalvio ploviklio) su litru (33,8 skysčio uncijos) šilto vandens. Pamaišykite.
 7. Užpilkite ploviklio tirpalą. Atlikite greitą lopo testą, aprašytą anksčiau. Jei įsitikinote, kad saugu tęsti, pavilgykite visą audinį tirpale ir uždenkite juo dėmę.
 8. Išdžiovinkite dėmės plotą. Išdžiovinkite plotą, sausindami dėmę sudrėkintu virtuviniu rankšluosčiu – taip sugersite likusį skystį bei išimsite dėmę.
 9. Jei viso šokolado dar nepavyko išnaikinti, išmėginkite šarminį tirpalą. Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad kambarys gerai vėdinamas ir kad neįkvėpsite per daug amoniako. Mūvėkite gumines pirštines. Į puodelį šilto vandens įpilkite šaukštelį naminio amoniako. Nepamirškite atlikti lopo testo. Jeigu saugu, pamirkykite audinį tirpale, uždėkite ant dėmės ir trinkite dėmę per audinį naudodami šaukštą, kaip aprašyta aukščiau. Tada švelniai nusausinkite vietą panaudodami virtuvinį rankšluostį. Kartokite tol, kol išnyks kuo daugiau dėmės.
 10. Neutralizuokite likusį šarmą panaudodami actą. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite keturias dalis šilto vandens ir vieną dalį baltojo acto. Supilkite tirpalą į purškimo butelį. Išbandykite tirpalą ant nedidelio, į akis nekrintančio kilimo plotelio, po to įtrinkite acto ir vandens mišinį į dėmę panaudodami šaukštą, kaip ir anksčiau. Atsargiai nusausinkite vietą virtuviniu rankšluosčiu, pašalindami likusį skystį. Dėmės turėtų nebelikti. Jei jos panaikinti nepavyko, pakartokite.
 11. Nuskalaukite. Apšlakstykite dėmės vietą vandeniu ir išskalaukite likusį tirpalą.
 12. Nusausinkite. Norėdami užtikrinti, kad dėmės nebeliktų, o likusi drėgmė būtų pašalinta, dėmę uždenkite keliomis skiautėmis virtuvinio rankšluosčio. Prispauskite svoriu, pavyzdžiui, knyga. Jei svoriui naudojamas daiktas dažytas arba akytas, tarp daikto ir virtuvinio rankšluosčio įtieskite plastikinį maišelį. Tai apsaugos daiktą ir neleis dažams įsigerti į kilimą.
 13. Palaukite. Palaikykite svorį ant sudrėkintos vietos, geriausiai – per naktį. Ryte nuimkite nuo dėmės svorį, plastikinį maišelį ir popierinius rankšluosčius. Dėmės dabar turėtų būti nebelikę, tačiau jeigu nuėmus svorį ji vis dar yra,  metas kviestis į pagalbą profesionalus.

Patarimai

Paprašykite vaikų bei kitų aplinkinių šokoladą valgyti pasilenkus virš lėkštės – pasistenkite, kad apskritai netektų valyti šokolado jovalo. Valgydami šokoladą, pasirūpinkite servetėlėmis.

Jei turite kilimų valymo mašiną, pabandykite ja pasinaudoti nugramdę nuo paviršiaus šokoladą arba atlikę minėtą procedūrą.

Pamirkykite dėmės plotą ploviklio ir vandens tirpale ir pavalykite skudurėliu (arba šepetėliu), taip ištirpinsite riebaus šokolado perteklių, kad jį būtų galima susiurbti. Jei pašalinsite labai daug šokolado, susiurbkite jį kilimų valikliu, prieš toliau pildami tirpalą ir šveisdami, kad neišterliotumėte. Turbūt lengviausia ištirpdyti šokoladą būtų panaudojant karštą muiluotą vandenį, tačiau karštis gali kai kurių rūšių dėmes  „sustingdyti“, todėl saugiausia būtų naudoti vėsų arba drungną muiluotą vandenį. Jei valydami šį kilimą anksčiau nenaudojote tokio valymo metodo,  pirmiausiai pasibandykite ant atskiro plotelio. Tiesa, standartiniai smėlio spalvos, per visą kambarį tiesiami kilimai gana atsparūs, o jų dizainas sukurtas taip, kad būtų paslepiami nedideli pažeidimai.

Įspėjimai

Atsargiai rinkinės kilimų valymo priemones. Rinkoje esame gerų kilimų valymo produktų, kurie nėra pritaikyti konkrečioms dėmėms, todėl juose gali būti ingredientų, netinkamų jūsų dėmei. Tokios priemonės gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Jei ruošiatės jomis naudotis, rūpestingai perskaitykite instrukcijas, išstudijuokite ingredientus ir iki galo įsitikinkite, kad jos tinka jūsų atveju.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.10.2020 laikas 10:24 Kodėl protingos merginos atsisako sekso per pirmąjį pasimatymą
Retai kada merginos eina į pirmąjį pasimatymą su vaikinu nusiteikusios vienos nakties nuotykiui. Dauguma jų trokšta užmegzti ilgalaikius santykius ir nori, kad patinkantis vaikinas pakviestų susitikti dar kartą.

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 08:12 Skruzdėlės – ilgiausiai gyvenantys vabzdžiai pasaulyje
Ar galite įsivaizduoti, kad viename vidutinio dydžio skruzdėlyne gyvenančių rudųjų miško skruzdėlių skaičius prilygsta visos Lietuvos gyventojų skaičiui?

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 08:03 Supergigantė žvaigždė „Betelgeizė“ yra mažesnė, nei buvo manyta
riono žvaigždyne matoma Betelgeizė yra viena ryškiausių nakties dangaus žvaigždžių. Ji yra daug kartų masyvesnė už Saulę ir jau artėja prie gyvenimo pabaigos, o astronomiškai netolimoje ateityje sprogs supernova.

Skaityti daugiau

22.10.2020 laikas 22:10 Poros santykiai baigiasi po romantikos. 7 meilės žingsniai. 7 vedybinio gyvenimo etapai

Poros santykiai susideda iš 7 etapų – jei žmonės tai žinotų, nebūtų 80 proc. skyrybų. Santuokinis gyvenimas susidaro iš 7 etapų. Norint pajusti tikrą meilę šeimyniniame gyvenime, reikia vienas kitą pažinti, susidraugauti, o paskui jau pamilti. Daugelis meile laiko pirmą susižavėjimo fazę.

Skaityti daugiau

22.10.2020 laikas 19:15 Pagrindinis Rusijos mūšis su COVID prasidės gruodžio 15 dieną?

Kaip praneša MK, 2020 metų spalio 15 d., Sterlitamako mieste, Baškirijoje, pagreitintu tempu buvo pradėta statyti „nauja infekcinių ligų ligoninė“, kuri bus statoma visą parą ir bus baigta iki gruodį. Ne gana to, gruodžio 15 d., ligoninė priims pirmuosius klientus.

...

Skaityti daugiau

22.10.2020 laikas 17:35 Liaudiška Išsmintis Nuo Įvairių Negalavimų
Motulė gamta visada turi daugybę receptų nuo įvairių negalavimų. Tik reikia žinoti ir tinkamai naudotis šiais turtais. Ne paskutinę vietą, gydant daug ligų, užima baltažiedės robinijos.

Skaityti daugiau