Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 20

Kaštainių nauda sveikatai

Prieš išsiaiškinant, kuo gi naudingi mums yra kaštainiai, turime suprasti, jog lietuviški kaštonai ir kaštainiai – ne vienas ir tas pats.

Kaštonai džiugina vaikus, puošia interjerą ar paslėpti kišenėje patikimai saugo nuo visokio blogio. Kaštainiai ant medžio šakų bręsta, kad juos valgytume.

Kaštainiai, vaisiai, vitaminai, nauda

Užjūrio kaštainiai yra kelių rūšių, mūsų šalį pasiekia Europoje augančio augalo vaisiai.

Kaštainiai buvo auginami jau Antikos laikų Europoje, o lotyniškas augalo pavadinimas Castanea aidu atkartojamas įvairių šalių kalbose: kaštainis lietuviškai, châtaigne prancūziškai, kastanje olandiškai.

Kaštainio augalo vaisiai (riešutai) skiriasi nuo kitų riešutų tuo, kad yra negausūs riebalų, tačiau juose yra daug angliavandenių, krakmolo ir B grupės vitaminų. Nors paprastai kepami ant žarijų, kaštainiai puikiai gaminami ir orkaitėse.

Riebaluose tirpūs B grupės vitaminai, esantys kaštainiuose, skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, skaido angliavandenius, baltymus ir riebalus, suteikdami energijos ir jėgų. Jie taip pat didina smegenų funkcionalumą, jos dirba aktyviau, gerėja atmintis.

Kaštainiuose esantis gausus B vitaminų mišinys stiprina smegenis. Didelis kalio kiekis kaštainiuose taip pat svarbus geresnei nervų sistemos kraujotakai palaikyti.

Kaštainiuose esančios maistinės skaidulos mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Tai ypač svarbu gerai sveikatai ir savijautai. Magnis, kurio taip pat galima aptikti kaštainiuose, mažina širdies ligų riziką, didina energijos atsargas organizme, suteikdamas darbams reikalingos ištvermės. Alfa.lt

Kaštainiai, vaisiai, vitaminai, nauda

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.09.2020 laikas 07:35 Vangos pasekėjai įsitikinę: „Ji pranašavo, kad korona bus tarp mūsų“
Teigiama, kad akloji mistikė Baba Vanga išprognozavo koronaviruso protrūkį 1996 m. Manoma, kag Bulgarijoje gimusi Baba numatė rugsėjo 11-osios katastrofą ir „Brexit“, o dabartinė pandemija yra viena iš jos pranašysčių....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau