- 05.03.2021
- 1.0 Reitingas
- 2869 Peržiūros
- Komentarai
PAVASARIS -TAI LAIKAS, KAI BŪTINA PASIRŪPINTI KEPENIMIS
Pavasaris - idealus metų laikas, kai galima tinkamai pasirūpinti kepenimis. Kinų medicinos specialistai teigia, jog tuos, kurie pažeidžia pavasario organizmo priežiūros taisykles, vėliau dažniau sirgs kepenų ligomis. Yra tam tikri požymiai, perspėjantys, kad laikas valyti kepenis. Jei tokių požymių yra daugiau nei 5, būtina skubiai kreiptis į gydytojus. Kodėl kepenis reikia valyti pavasarį? Tai normalus ne tik gamtos, bet ir žmogaus organizmo atsinaujinimo ir valymo metas būtinas normaliam kepenų darbui.
KOKIE KEPENŲ VEIKLOS SUTRIKIMO POŽYMIAI IR KAIP JAS REIKIA TINKAMAI VALYTI?
Kepenų veiklos sutrikimo požymiai
1. Pilvo pūtimas.
2. Rėmuo.
3. Kartėlio prieskonis burnoje.
4. Pablogėjęs apetitas.
3. Pykinimas.
6. Padidėjęs kraujospūdis.
7. Dažnas vidurių užkietėjimas.
8. Nerimo jausmas.
9. Nuolatinis nuovargis.
10. Padažnėjusios odos ligos.
Jei pavasarį pastebėsite 5 iš šių paminėtų požymių, pradėkite valyti kepenis. Jei tinkamai išvalysite šiuos vidaus organus, jau po kelių savaičių pasijusite žymiai geriau.
Kaip pasiruošti kepenų valymui?
Kepenis liaudies medicinos priemonėmis namuose valyti patariama prieš tai pasitarus su gydytoju ir atlikus būtinus tyrimus. Pavyzdžiui, kepenų valyti negalima sergantiems ūmiomis uždegiminėmis ir infekcinėmis ligomis bei cukriniu diabetu.
Kepenis namuose galima valyti tik tuomet, jei esate įsitikinę, kad valymas Jums nepakenks ir dar nepablogins sveikatos. Likus savaitei iki kepenų valymo, reikia atsisakyti druskos, cukraus, riebių ir aštrių patiekalų bei alkoholinių gėrimų. Būtina gausiau valgyti vaisių ir daržovių, baltos mėsos bei žuvies. Taip pat reikia klizmomis su vidurius laisvinančiomis priemonėmis išvalyti žarnyną.
KAIP VALYTI KEPENIS?
Kepenis valyti galima įvairiais būdais būdas
2. būdas
Valgykite rūgščios žalomos (rūgštynių, kiaulpienių, rabarbarų). Ši žaluma auga pavasarį, todėl ja pavasarį ir naudinga valyti kepenis.
2. būdas
Valgykite daugiau žaliųjų daržovių, gerkite vandens su citrinos sultimis.
3. būdas
Kiekvieną rytą, prieš pusryčius, išgerkite 2,5 valgomojo šaukšto margainių (Silytrus) aliejaus, tada atsigulkite ant dešiniojo šono, o kairįjį šoną kaitinkite karšto vandens pūsle. Taip darydami efektyviai išvalysite kepenų kanalus.
4. būdas
1/2 stiklinės vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą magnezijos miltelių. Tokio gėrimo gerkite ryte, prieš pusryčius.
5. būdas
Gausiau gerkite negazuoto mineralinio vandens.
6. būdas
1 stiklinę avižų užpilkite 1 litru verdančio vandens, šiltoje ir tamsioje vietoje leiskite nusistovėti pusę valandos. Šio antpilo įpilkite į erškėtrožių uogų, beržų pumpurų ar bruknių lapų nuovirus, nukoškite. Valydami kepenis šių gėrimų gerkite 3 kartus per dieną, prieš valgį, po 1/2 stiklinės.
7. būdas
Mėsmale sumalkite 1 kg ridikų, tyrę nuspauskite, susidariusias sultis perpilkite į stiklainį, laikykite šaltoje vietoje. Valydami kepenis, ridikų sulčių ryte, prieš pusryčius, gerkite po 1 valgomąjį šaukštą.
8. būdas
Į 3 litrų talpos stiklainį suberkite kubeliais supjaustytus burokėlius, negausiai užberkite miltais ir 0,5 kg cukraus, stiklainius uždenkite dangteliais, tamsioje vietoje palaikykite kelias dienas. Tada į stiklainį supilkite 1/2 stiklinės vandens, suberkite dar 4 stiklines cukraus ir 700 g razinų, reguliariai maišydami leiskite nusistovėti 7 dienas. Valydami kepenis, šio sirupo pusė valandos prieš valgį vartokite 3 kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštą.
Saugantis kepenų ligų, valyti vien šį vidaus organą nepakanka. Būtina atsisakyti žalingųjų įpročių (alkoholio, rūkymo), nepriaugti antsvorio (nepiktnaudžiauti keptais, riebiais ir saldžiais produktais), saikingai sportuoti. Būtina vengti situacijų, kai padidėja rizika užsikrėsti virusiniu hepatitu.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau