Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 29

Kiek Galima Išgerti Kavos Puodelių Per Dieną, Kad Sveikata Paderėtų?

Keturi puodeliai kavos per dieną gali būti sveikos širdies receptas, ypač vyresniems žmonėms. Vokiečių mokslininkų komanda, vadovaujama molekulių biologų Judith Haendeler ir Joachimo Altschmiedo, mano atradę požymių apie tai, kaip kava ir joje esantis kofeinas stebuklingai veikia suaugusių žmonių širdis, ir apie tai, kiek kofeino reikėtų suvartoti per dieną, jei norime, kad tai teiktų naudą sveikatai.

Tirdami kofeino poveikį laboratorinėms pelėms ir dozuodami kofeinu žmogaus audinius mokslininkai atrado, kad šio stimulianto sukeliamas šokas pagerina kraujagyslėse esančių ląstelių veiklą – iš esmės tam tikri baltymai vyresnių žmonių ląstelėse pradeda elgtis taip, lyg būtų jaunesni ir miklesni. Šis tyrimas buvo publikuotas  „PLOS Biology“ žurnale.

„Kai išgeriame keturis ar penkis puodelius espreso kavos,“ – „Business Insider“ sakė J. Altschmiedas, – „panašu, kad tai pagerina mūsų ląstelių jėgainių funkcijas ir taip sukuria apsauginį poveikį.“

Kava taip pat siejama su aibe kitų sveikatai naudingų savybių, įskaitant mažesnę kepenų ligų (cirozės) riziką, mažesnę tam tikrų vėžio formų riziką, mažesnę demencijos ir Alzheimerio ligos riziką ir mažesnę depresijos riziką. Kava taip pat puikiai veikia širdį – tris ar keturis puodelius kavos per dieną išgeriantys žmonės 19% rečiau miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Sveikata, Kava, Kavos nauda

J. Altschmiedas sako tikėjęsis, kad šis naujas tyrimas sugriaus įsisenėjusius mitus apie tai, kad širdies veiklos sutrikimų turintys žmonės neturėtų gerti kavos – jis tikina, kad per dieną suvartojant trims ar keturiems espreso puodeliams prilygstantį kofeino kiekį gali sumažėti infarkto rizika, ypač nutukusiems ir į diabetą linkusiems žmonėms.

„Tai nepakeis kitų dalykų.“ – sako jis. – „Ir toliau sportuokite, sveikai maitinkitės, bet į valgiaraštį įtraukite ir kavą.“

Jei kavos skonio nemėgstate, žaliojoje arbatoje yra panašus kofeino kiekis, todėl tai gali būti dar vienas efektyvus būdas stiprinti širdį.

Bet yra dar vienas svarbus dalykas – šis tyrimas nebuvo atliktas su žmonėmis, o tik su žmogaus audiniais ir laboratorinėmis pelėmis. Tai, kas veikia griežtai kontroliuojamoje aplinkoje su pelėmis, kurioms duodamos labai konkrečios kofeino dozės, gali neveikti tiesiog išgėrus puodelį kavos namuose realiame gyvenime.

„Jei aš išgeriu keturis puodelius espreso ir jūs išgeriate tiek pat, dar negalime garantuoti, kad kofeino koncentracija mūsų kraujyje bus tokia pati.“ – sako J. Altschmiedas.

Jis taip pat įspėja, kad kadangi kofeinas gali skatinti kraujagyslių augimą, nes teikia daugiau deguonies ir taip maitina auglius, patarimas gerti daugiau kavos gali negalioti vėžiu sergantiems žmonėms.

„Jei žmogui diagnozuotas navikas, mes rekomenduotume geriau kavos vengti.“ – sako jis. – „Bet jei esate sveiki, tai jums nepakenks ir gali net padėti širdžiai ir kraujotakos sistema ilgesnį laiką palaikyti sveikatą.“

Šis straipsnis pirmą kartą buvo išspausdintas „Business Insider“.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.07.2020 laikas 10:12 Atskleidė internetinę prekybą žmonių palaikais

2013 m. Tunise apsilankęs amerikiečių kolekcionierius pateko į Sousse katakombas – senovinį nekropolį, kuriame yra ir vienų seniausių krikščioniškų palaidojimų pasaulyje – ir renovacijos metu pavogė kaukolę. Vėliau ją pardavė privačioje „Facebook“ grupėje už 550 JAV doleri...

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 15:40 Kokius ledus renkatės? Tai apie jus pasako daugiau nei manote

Ar žinote, kad jūsų mėgstama ledų rūšis gali daug apie jus pasakyti? Juk tikriausiai turite mėgstamą šio gardumyno „formą“. Štai šeši skirtingi ledų variantai – pasirinkite tokius, kokius labiausiai mėgstate, ir sužinokite apie save šį tą nauja.

...

Skaityti daugiau

02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau