Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Gruodžio » 12

Kinijoje Sukurtas Kiaulės Ir Primato Hibridas

Du neseniai Kinijoje gimę paršeliai iš išorės atrodo kaip įprastos kiaulės – tačiau vidumi jie yra (labai nedidele) dalimi beždžionės.

Kaip rašo „New Scientist“, mokslininkų komanda sukūrė kiaulės ir primato hibridus – tai padaryta į apvaisintus kiaulių embrionus įšvirkštus beždžionių kamienines ląsteles ir implantavus tokius embrionus į surogatines paršavedes. Du taip apvaisinti paršeliai išsivystė į gyvūnus, vadinamus chimeromis: tai reiškia, kad juose yra dviejų atskirų individų – šiuo atveju kiaulės ir beždžionės – DNR.

„Tai yra pirmasis kiaulių ir beždžionių chimerų atvejis“, – „New Scientist“ pasakojo Pekino valstybinės kamieninių ląstelių ir reprodukcinės biologijos laboratorijos tyrėjas bei tyrimo bendraautorius Tangas Hai. Galutinis mokslininkų tikslas – žmogaus organų, ateityje naudosimų transplantacijos procedūroms, auginimas gyvūnuose. Kol kas komanda planuoja eksperimentuoti su beždžionių ląstelėmis, nes besivystančios žmonių ir gyvūnų chimeros kelia daugybę etinių problemų, rašoma žurnale „Protein & Cell“ paskelbtoje ataskaitoje.

Norėdami sukurti kiaulės-primato chimerą, T.Hai ir jo bendraautoriai pirmiausia laboratoriniuose induose išaugino krabaėdžių makakų (Macaca fascicularis) ląsteles. Tada komanda pakeitė ląstelių DNR, įterpdama instrukcijas fluorescencinio baltymo sukūrimui, dėl kurio ląstelės sužimba ryškiai žaliai. Taip atsirado šviečiančios embriono kamieninės ląstelės, kurias tyrėjai vėliau suleido į paruoštus kiaulių embrionus. Embrionams išaugus į paršelius, šios žėrinčios dėmės leido tyrėjams sekti beždžionių ląsteles kiaulių kūnuose.

Iš viso toks eksperimentas buvo atliktas su 4000 embrionų. Rezultatas – dešimt gimusių paršelių, bet tik du paršeliai užaugo turėdami tiek kiaulės, tiek beždžionės DNR. Ieškodami fluorescencinių žalsvų dėmių, mokslininkai aptiko beždžionių ląsteles išsklaidytas po kelis organus – įskaitant širdį, kepenis, blužnį, plaučius ir odą.

Kiekviename organe nuo 1 iš 1000 iki 1 iš 10 000 ląstelių pasirodė esanti beždžioniškos kilmės – kitaip tariant, šios chimeros yra 99 proc. kiaulė ir 1 proc. beždžionė.

Tačiau nors toks santykis mažas, jis vis tiek viršijo didžiausią kada nors išaugintų žmogaus ląstelių kiekį žmogaus ir gyvūno chimeroje. 2017 m. kiti mokslininkai sukūrė žmonių ir kiaulių chimeras, kuriose užaugo tik viena žmogaus ląstelė kiekvienai iš 100 000 kiaulių ląstelių. „New Scientist“ duomenimis, skirtingų rūšių embrionams mėnesį buvo leista vystytis tik dėl etinių priežasčių – įskaitant susirūpinimą, kad žmonių ląstelės gali pradėti chimeros smegenyse ir suteikti gyvūnui sąmonę, panašią į žmogaus.

Nepaisant šių etinių klausimų, ta pati tyrėjų komanda šiais metais pradėjo kurti žmogaus ir beždžionių chimeras. Apie prieštaringai vertinamo eksperimento rezultatus dar nepranešama, tačiau mokslininkai teigė, kad jokiems hibridiniams žmogaus ir primatų embrionams nebuvo leista vystytis ilgiau nei kelias savaites.

T.Hai ir jo kolegos galbūt ir išvengė etinių problemų, susijusių su žmonių ir gyvūnų chimeromis, tačiau bent vienas ekspertas neliko sužavėtas mokslininkų sukurtais tarprūšiniais paršeliais. Kalifornijos universiteto kamieninių ląstelių biologas Paulas Knoepfleris „New Scientist“ teigė, kad mažas beždžionių ir kiaulių ląstelių santykis atrodo „gana atgrasus“. Be to, abi chimeros ir likę aštuoni paršeliai nugaišo netrukus po gimimo, pažymėjo jis.

T.Hai „New Scientist“ teigė, kad tiksli paršelių mirties priežastis išlieka neaiški, tačiau įtariama, jog mirtys yra labiau susijusios su apvaisinimo procedūra, o ne su beždžionių DNR injekcijomis. Žurnale „Theriogenology“ 2019 m. publikuotame tyrime taip pat teigiama, kad toks apvaisinimas kiaulių atveju nėra itin veiksmingas.

Artimiausiu metu T.Hai ir jo kolegos siekia padidinti beždžionių ląstelių dalį būsimose kiaulių ir beždžionių chimerose – ir galiausiai tokiuose hibridiniuose gyvūnuose užauginti ištisus beždžionių organus. Savo darbe autoriai pažymėjo, kad jų darbas su kiaulėmis gali padėti „nutiesti kelią“ link „galutinės žmogaus organo rekonstrukcijos dideliame gyvūne“.

Parengta pagal „Live Science“. Publikuoja: lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.06.2019 laikas 20:58 Receptai Dabar kepu šį mėsos pyragą kiekvieną sekmadienį!

Mėsos pyrago receptas. Pats skaniausias m4so pyragas. Labai greitas paruošimas, kai neturime laiko.

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 21:24 Receptai Pyragas kuris tiesiog tirpsta burnoje!
Labai skanus. Tiesiog tirpsta burnoje. Pyragą galima gaminti su uogomis ir vaisiais. Žemiau, išsamus skanaus pyrago paruošimas. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.12.2024 laikas 17:17 Kaip sustabdyti plaukų slinkimą: SUPER veiksmingos priemonės
Plaukų slinkimas yra problema, su kuria susiduria daugelis, o natūralios priemonės gali būti puikus sprendimas. Nuo senovės žmonės naudojosi įvairiais augalais ir žolelėmis, kad sustiprintų plaukų šaknis ir išvengtų slinkimo. Šiame straipsnyje apžvel...

Skaityti daugiau

22.12.2024 laikas 17:05 Nežemiška gyvybė: galimybės ir iššūkiai kosmose

Mokslininkai vis dažniau kelia klausimą: ar gyvybė gali egzistuoti kosmose, toli nuo mūsų planetos, net ir ekstremaliausiose sąlygose? Nuo tardigradų iki termofilinių bakterijų, Žemėje yra daugybė organizmų, kurie sugeba išgyventi net ir pačiose s...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau