Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (198) Komentarų: (0) (04.12.2018 - 08:43)

Kokie augalai skatina kepenų veiklą

Augalai liaudies medicinoje vartojami ne vieną šimtmetį. Kiekvieną negalavimą greičiau įveikti padeda tam tikros vaistažolės. Kokius augalus ir kaip galima naudoti norint palaikyti gerą kepenų veiklą.

vaistažolės, augalai, kepenys, tulžis, kiaulpienė, ciberžolė

Artišokai (Cynara scolymus) vartojami kaip specifinė kepenų veiklą gerinanti ir tulžies gamybą skatinanti priemonė. Žinomas artišokų ekstrakto veiksmingumas persirgus hepatitu ar kitomis kepenų ligomis, ūminio ar lėtinio alkoholizmo atvejais, arba vartojant medikamentus, nuo kurių galėjo sutrikti kepenų veikla. Be to, artišokų ekstraktas veikia ir kaip antioksidantas.

Kiaulpienės dažnai vadinamos „kepenų toniku“, nes jos gerina kepenų, kasos fermentų ir virškinamosios sistemos veiklą, skatina tulžies gamybą, vandens pertekliaus, kenksmingų medžiagų šalinimą, t.y. valo kepenis ir tulžies pūslę. Kiaulpienės – puikus vitaminų (A, D, C, B grupės vitaminų) ir mineralų (geležies, magnio, kalio, silicio, cinko, mangano) šaltinis, gerina apetitą. Tradiciškai jos vartojamos kaip gydomoji priemonė sergant gelta ar išsivysčius kitiems kepenų bei tulžies pūslės, inkstų sutrikimams. Kartu su artišoku, kiaulpienės padeda saugoti kepenis ir reguliuoti cukraus kiekį.

Ciberžolės (Curcuma longa) saugo kepenis nuo toksinių medžiagų, skatina tulžies išsiskyrimą ir jos gamybą, reguliuoja virškinamojo trakto veiklą. Ciberžolėse esančios medžiagos veikia ir kaip antikarcinogenai bei antioksidantai, padeda tirpdyti riebalus bei malšinti uždegimą.

vaistažolės, augalai, kepenys, tulžis, kiaulpienė, artišokai


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: ciberžolė, tulžis, kiaulpienė, augalai, artišokai, vaistažolės, kepenys

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar