Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Kosmosas » Peržiūrų: (466) Komentarų: (0) (12.09.2018 - 13:34)

Įminta viena Saturno šiaurės ašigalio paslaptis

Saturno šiaurės ašigalį juosia šešiakampė debesų juosta. Ilgą laiką buvo manoma, kad ji egzistuoja tik debesyse – troposferoje. Tačiau dabar aiškėja, kad taip nėra.

Dabar nauja Cassini duomenų analizė rodo, kad šešiakampis daro įtaką ir keliais šimtais kilometrų aukščiau esančioje stratosferoje. Ten, šiaurės pusrutulyje ateinant vasarai ir šylant orui, susiformavo ašigalinis sūkurys, panašus į egzistuojančius Žemės atmosferoje ir Saturno pietiniame pusrutulyje vasaros metu.

kosmosas, Saturnas, Saulės sistema, Cassini

Šešiakampis dengia tik vieną Saturno ašigalį

Pagrindinis šiaurinio sūkurio skirtumas nuo kitų – jis irgi yra šešiakampio formos. Ir šešiakampio dydis bei kampų padėtys tiksliai sutampa su žemesniojo.

kosmosas, Saturnas, Saulės sistema, Cassini

Taisyklinga šešiakampio forma ilgą laiką glumina mokslininkus 

Taigi beveik neabejotina, kad ši Saturno struktūra yra daugiau nei 300 kilometrų aukščio. Kol kas lieka neaišku, kodėl nieko panašaus nematoma pietiniame planetos pusrutulyje. 

kosmosas, Saturnas, Saulės sistema, Cassini


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: kosmosas, Cassini, Saturnas, Saulės sistema

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar