Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 2

NASA zondas Saulės sistemos pakraštyje galimai atrado „sieną“?

NASA kosminis zondas „New Horizons“ padėjo mokslininkams tyrinėti paslaptingą fenomeną, aptiktą Saulės sistemos pakraštyje, kur dalelės iš Saulės sąveikauja su tarpžvaigždiniu kosmosu.

Šis regionas, yra vieta, kur neįkrauti vandenilio atomai iš tarpžvaigždinio kosmoso susitinka su dalelėmis iš mūsų Saulės.

Pastarosios iš mūsų Saulės pasklinda burbule, vadinamame heliosfera.

Taške, kuriame šie du dalykai sąveikauja, dar žinomame kaip heliopauzė, manoma, susikaupia iš tarpžvaigždinio kosmoso atkeliavęs vandenilis. Tai suformuoja tam tikrą „sieną“, kuri išsklaido atkeliaujančią ultravioletinę šviesą.

atradimas, kosmosas, NASA, Saulės sistema, saulės vėjas, siena

© Alder Planetarium/NASA 

 Prieš 30 metų NASA kosminiai zondai „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ pirmąsyk aptiko šią sieną, o šįkart „New Horizons“ surado naujų jos egzistavimo įrodymų.

„Mes matome slenkstį tarp buvimo Saulės kaimynystėje ir buvimo galaktikoje,“ – teigė viena iš tyrimo bendraautorių dr. Leslie Young iš ne pelno organizacijos „Southwest Research Institute“, Kolorade, JAV.

„News Horizons“ šį atradimą atliko naudodamasis savo „Alice“ ultravioletinių spindulių spektrometru, atliekant matavimus nuo 2007 iki 2017 metų. Zondas atrado ultravioletinį spindesį, žinomą kaip Laimano-alfa linija (Lyman-alpha line), kuri susikuria, kuomet saulės dalelės susiduria su vandenilio atomais.

Šį ultravioletinį spindesį mes matome visoje Saulės sistemoje, tačiau heliopauzėje esama papildomų šaltinių, kuriuos sukelia vandenilio siena, sukurianti didesnį spindesį. Už šios sienos yra daugiau ultravioletinės šviesos, lyginant su tuo kiekiu, esančiu priešais ją, o tai leidžia spėti, kad siena išsklaido šią šviesą.

„Šis tolimas šaltinis galėtų būti vandenilio sienos pėdsakas, susiformavęs netoli vietos kur tarpžvaigždinis vėjas susiduria su Saulės vėju,“ – tyrime rašo mokslininkai.

Kol kas ši teorija nėra galutinė. Yra įmanoma, kad šį foninį spindesį sukelia kitas mūsų galaktikoje esantis ultravioletinės šviesos šaltinis. Kad būtų užtikrintai išsiaiškinta tikroji tiesa, „New Horizons“ ir toliau du kartu per metus vykdys sienos stebėjimo darbus.

Kažkuriuo momentu „New Horizons“ kirs šią sieną, jei tokia egzistuoja, taigi jo nustatomo ultravioletinės šviesos kiekis sumažės. Tai pateiktų papildomų įrodymų, kad siena ten iš tiesų yra.

Tyrimas, kuriame aprašomi šie atradimai, bus paviešintas „Geophysical Research Letters“.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau