Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Būtybės » 2019 » Gruodžio » 31

Kriptozoologijos Aušra: Kapitono Hitčenso Nuotykiai

1900 metais toks kapitonas Viljamas Hitčensas (Willam Hitchens) nuvyko į Afriką, į Simbiti srities (Tanzanija) miškus. Ten matė daugybę paslaptingų būtybių, apie kurias 1397 metais parašė straipsnį žurnalui "Discovery".

Pirmas būtybių tipas priminė į žmogų panašias beždžiones. Kartą visai atsitiktinai kapitonas ir jį lydėję aborigenai sutiko miške dvi tokias būtybes.

“Jos buvo panašios į mažus žmogeliukus, vaikščiojo ant dviejų kojų, bet nuo galvos iki kojų buvo apaugusios rudais plaukais” - rašė Hatčensas. Jis pasakojo, kad vietiniai gyventojai j tas būtybes žiūrėjo su baime ir nuostaba ir vadino tuos lyg tai žmones, lyg tai gyvūnus “agogve””.

Hitčensas pirmas pranešė pasauliui apie tuos paslaptingus agogve, bet nuo to laiko mokslas nė kiek nepasistūmėjo į priekį, atskleisdamas šių būtybių paslaptį. Ar tai buvo primityvios džiunglėse pasimetusios pigmėjų gentys (jų drabužius iš žolės ir kailių laisvai galėjo supainioti su plaukais), o gal vis tik dar mokslininkų neatrasta į žmogų panašių beždžionių rūšis?

Mokslui žinomos žmogbeždžionės su rudu kailiu (orangutanai), bet jos gyvena toli nuo Rytų Afrikos, Borneo ir Sumatros salose. Straipsnyje žurnalui “Discovery” Hitčensas aprašė ir keistą padarą, kurį vadino sudėtingu vardu “khodumodumo”, išvertus iš vietinės kalbos reiškia “monstras su didžiule praverta burna”.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Taip pat minėjo ilgą padarą “lukwata”, kuris gyvena upėse ir ežeruose ir, matyt, buvo didžiulė žuvis.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Hitčenso straipsnis sukėlė skeptiškas mokslininkų pašaipas ir tikrą puldinėjimų bei kritikos škvalą. Mažai kas patikėjo kapitonu, nors dar anksčiau spaudoje pasirodydavo pasakojimų apie paslaptingą mokele-mbembe - į dinozaurą panašią būtybę su ilgu kaklu, gyvenančią kažkur Kongo pelkėse.

O prieš dešimt metų iki Hitčenso straipsnio žurnale “Discovery” buvo pasirodžiusi ataskaita iš žurnalo “Chamber’s Journal”, kurioje aprašytas keistas gyvis iš Edvardo ežero, esančio tarp Ugandos ir Kongo.

“Klaidžioja pasakojimai apie Edvardo ežero monstrą, kurį vietiniai vadina žodžiais “rizima” arba “irizima”, išvertus tai reiškia “tai, kas nėra tiesiog tuščios kalbos”. Tas paslaptingas žvėris, neva, panašus į gigantišką begemotą su ragu (kaip raganosio) ant galvos.
Ne taip seniai vienas avantiūristas leidosi į Kongo miškus, norėdamas pagauti tą žvėrį. Jis pareiškė, kad kažką pamatė pelkės melduose ir kad tas kažkas buvo didžiulis gyvūnas, panašus į brontozaurą, dešimt kartų didesnis už patį didžiausią dramblį.

Keiptaune šį vyruką iškart pavadino melagiu, tačiau vienas Amerikos mokslo institutas nusprendė pasiųsti ekspediciją pagauti to brontozauro. Tačiau jie nieko nepagavo. Nesėkmės lydėjo ekspediciją visame kelyje”.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Šį straipsnį žurnalui “Chamber’s Journal” parašė autorius, pasivadinęs slapyvardžiu Fulahn. Sklido kalbos, kad po šiuo vardu slėpėsi pats kapitonas Hitčensas, kuris tais metais dar nesiryžo rašyti savo vardu, nes bijojo kritikos.

Straipsnyje tas “irizima” buvo išsamiai aprašytas: jo kojos - storos kaip begemoto, galva maža ir panaši į driežo, uodega - plika ir stora prie pagrindo kaip vamzdžiadančio. Ant galvos buvo kažkas panašaus į straubliuką.

Dar viena paslaptinga būtybė, dėl kurios ir šiuolaikiniai kriptozoologai laužo galvas ir kurią savo dienoraščiuose aprašė Hitčensas, yra kažkoks lokys nandi arba keritas.

Tai irgi stambi būtybė, pagal aprašymą panaši į didžiulę hieną. Ji beveik neturi kaklo, snukis ištemptas, ausys mažos, eisena šiūruojanti kaip lokio.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Dabar sunku pasakyti, ką konkrečiai matė Hitčensas ir kiek tiesos yra jo istorijose. Bet jis buvo vienas iš tų, kurie stovėjo prie pačių kriptozoologijos - mokslo apie paslaptingus, mokslo nepripažintus gyvūnus - ištakų ir asmeniškai lankėsi tose vietose, kur galimai gyveno tos būtybės.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.09.2018 laikas 07:38 Receptai Liaudiški patarimai išsiplėtusių venų gydymui
Išsiplėtusios venos liaudies medicinoje, išsiplėtusios venos, venos, venų gydymas, receptas venoms, vaistažolės venoms, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 21:57 Receptai Švelnus mėsos pyragas be terlionės su tešla

Tortas yra labai minkštas, švelnus ir sultingas, neužima daug laiko jį paruošti. Išsamų maisto paruošimo procesą žiūrėkite vaizdo įraše

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau