Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Vasario » 17

Labai panašūs artefaktai įvairiose kultūrose. Atsitiktinis panašumas ar kažkas daugiau?

Atsitiktinis panašumas ar kažkas daugiau?

Ar jums kada nors teko susimąstyti apie tai, kodėl tarp visame pasaulyje senovėje egzistavusių kultūrų yra tiek daug bendrų dalykų? Mokslininkai mano, jog tolimoje senovėje Afrikos, Amerikos, Europos ir Azijos kultūros tarp savęs neturėjo jokių ryšių (paranormal.lt).

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

Tačiau priešingai šiems teiginiams daugybė archeologinių radinių liudija visiškai kitaip. Kaip pavyzdį galima paimti po visą pasaulį išsibarsčiusius senovinius artefaktus. Daug senovės statinių Pietų Amerikoje savo stiliumi ir architektūra nepaprastai panašūs su kituose pasaulio regionuose statytais statiniais, pavyzdžiui, Afrikoje (Zimbabvė).

Ar šie panašumai yra paprasčiausias sutapimas? Ar vis tik yra tikimybė, kad visos šios kultūros tarpusavyje yra susietos?

Tai yra įmanoma, jei tikima paleokontakto teorija, kuri skelbia, jog kažkada senovėje ateiviai pasidalijo vienodomis žiniomis su įvairiomis kultūromis visame pasaulyje ir taip sukėlė senovės kultūrų vystymosi šuolį visame pasaulyje.

Gal tai ir yra priežastis to, kad, pavyzdžiui, olmekų, actekų, egiptiečių ir maorių iš Naujosios Zelandijos kultūrose dievų atvaizdai yra praktiškai identiški, visi jie vaizduojami nusileidžiantys iš dangaus.

Senovės olmekai ir La Ventos stela

Pavyzdžiui olmekų kultūros La Ventos stela, kuri vadinama „La Venta Stele 19“. Yra manoma, kad joje pavaizduotas seniausias žinomas Sparnuotos gyvatės - senovės Amerikos dievybės - atvaizdas.

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

Sparnuotoji gyvatė buvo žinoma ir kitose Meksikos teritorijoje egzistavusiose senovės kultūrose kaip Kukulkanas (majai), Kecalkoatlis (actekai) arba Kukumacas (kiče). Sis dievas pats kalbėjo, jog atkeliavo iš dangaus ir atnešė žmonėms svarbias žinias.

Kecalkoatlis dažnai asocijuojasi su „Ryto žvaigžde“ (Venera), kuri vadinama Tlaujiskalnamtekutliu. Ar žinote, kas dar žmonijos istorijoje buvo vadinamas „Ryto žvaigžde“? Tiems, kurie nežino, pasakysime - tai Liuciferis. Tačiau šiame straipsnyje taip giliai nebus kapstomasi.

Grįžkime prie olmekų artefakto La Ventoje. Olmekai buvo viena iš pirmųjų išsivysčiusių civilizacijų Amerikoje, o La Ventos steloje pavaizduota ne tik pirmasis žinomas Sparnuotosios gyvatės atvaizdas. Steloje galima pamatyti labai keistą vaizdą: į žmogų panaši figūra sėdi kažkokiame „automobilyje“ ar „kėdėje“, tarsi valdydama kažkokį įtaisą.

Iš pradžių tai gali pasirodyti nelabai keista ar neįprasta. Tačiau keista pasidaro tuomet, kai kitų kultūrų paliktuose kūriniuose vaizduojamas beveik identiškas atvaizdas.

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

Panaši statula Actekų kultūroje

Maorių legendos ir dievas Pourangaua

Kaip teigiama senųjų Naujosios Zelandijos gyventojų maorių legendose, dievas Pourangaua savo stebuklingu „paukščiu“ į Naująją Zelandiją atvyko iš Gavajikos, kur buvo jo namai. Įdomu tai, kad legendose teigiama, jog šis senovės dievas iš dangaus nusileido, „valdydamas sidabrinį paukštį“.

Senoje maorių maldoje yra išlikę žodžiai, skirti dievui Pourangaua: „Aš einu ir prie mano kojų atsiranda nežinoma žemė. Aš ateinu ir naujas dangus iškyla virš manęs. Aš atėjau į šią žemę ir tai man yra rami poilsio vieta. O, planetų dvasia! Nepažįstamasis nuolankiai jums siūlo savo širdį maisto pavidalu“.

Palyginus Sparnuotosios gyvatės atvaizdą iš senovės Mezoamerikos ir dievo Pourangaua atvaizdą maorių kultūroje, galima pastebėti, jog šių dievybių išvaizda praktiškai identiška.

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

Kaip tai gali būti? Paprasčiausias sutapimas? Panašu, kad ne.

Atgal į Mezoameriką

Grįžus į Mezoameriką ir tyrinėjant majų kultūros artefaktus galima aptikti dar vieną „dievo, sėdinčio keistoje mašinoje“ atvaizdą. Šis atvaizdas yra pavaizduotas ant karaliaus Pakalio sarkofago plokštės Palenkėje.

Karaliaus Pakalio sarkofagas - vienas iš dažniausiai minimų dalykų, kai kalba pasisuka apie paleokontakto teoriją. Ant šio sarkofago plokštės pavaizduotas sudėtingoje ir gremėždiškoje „mašinoje“ sėdintis žmogus, judinantis „svirtis“.

Į šį atvaizdą prieš daug metų dėmesį atkreipė garsusis ufologas Erichas fon Denikenas, o pats atvaizdas jau ne vieną dešimtį metų žmonėms neduoda ramybės.

senovės kultūra, artefaktai, civilizacijos paslaptys

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar