- 27.03.2019
- 0.0 Reitingas
- 1474 Peržiūrų
- Komentarai
Džonas Neperis savo knygoje apie didžiapėdį ir kitas į žmones panašias būtybes pareiškė, kad didžiapėdis tikrai egzistuoja. Tačiau autorius taip pat tvirtina, kad daugelis liudytojų pranešimų yra paprasčiausiai apgaulė ar triukas. Tokiems triukams jis priskyrė ir “Ledo žmogų” iš Minesotos atvejį. (paranormal.lt)
Užšaldyto “Ledo žmogų” galva
Užšaldytos kojos
Aivanas Sandersonas ir Bernaras Evelmanas buvo zoologai. Sandersonas susidomėjo pasakojimais apie jetį ir didžiapėdj. Evelmaną labiau domino jūrų pabaisos - milžiniški kalmarai ir jūrų gyvatės. 1968 m. gruodžio 9 dieną Sandersonui paskambino gyvačių pardavėjas iš Milvokio Teris Kalenas. Jis zoologui papasakojo apie žmogų vardu Frenkas Hansenas. Jis gyvūnų parodoje Čikagoje demonstravo keistą būtybę, panašią į beždžionę. Ši būtybė buvo įšaldyta ledo luite. Po parodos Hansenas laidosi keliauti po Vidurio Vakarus, nežinomą būtybę demonstruodamas karnavaluose ir šventėse.
Aivanas Sandersonas šalia eksponato
Gruodžio 17 dieną Sandersonas ir Evelmanas atvyko į Hanseno fermą netoliese Vinonos, Minesotos valstijoje. Šalia namo stovėjo priekaba, kurios viduje buvo įrengta didelė šaldymo kamera. Joje buvo didžiulis ledo luitas. O lede buvo įšalusi ilgais juodais gaurais padengta į žmogų panaši būtybė.
Nepaprastas radinys
Sandersonas ir Evelmanas fermoje praleido tris dienas, piešdami ir fotografuodami nežinomą būtybę. Ledas buvo labai storas, kai kuriose vietose padengtas šerkšnu. Sandersonui tekdavo atsigulti ant šaldymo kameros stiklinio dangčio, kad galėtų piešti. Padaryti aukštos kokybės nuotraukas nebuvo įmanoma.
Mokslininkai bandė atkurti užšaldyto didžiapėdžio atvaizdą
„Ledo žmogaus“ veidas buvo be plaukų. Tai buvo vyriškos lyties būtybė; kairioji ranka iškelta virš galvos. Ataskaitoje mokslininkai nurodė: „Nežinoma būtybė turi plokščią veidą su priplota nosimi, kurios galiukas užsirietęs vidun. Ji turi nuožulnią kaktą ir siaurą tarpelį burnos vietoje“.
Iš kur atsirado ši būtybė? Hansenas pasakojo įvairias, viena kitai prieštaraujančias istorijas. Iš pradžių jis papasakojo, kad būtybė buvo aptikta daugiau kaip 2,5 tonos sveriančiame plaukiojančiame ledo gabale prie Sibiro krantų. Vėliau pasakojo, kad ji buvo aptikta prekybininko iš Honkongo sandėlyje, o ją nusipirko Kalifornijoje gyvenantis milijonierius. Nurodyti milijonieriaus vardą Hansenas atsisakė, tik teigė, jog būtybę iš milijonieriaus gavo laikinai. Po metų Hansenas pasakojo jau visiškai „Ledo žmogus“ iš Minesotos kitą istoriją. Jis teigė, kad būtybę nušovę 1961 metais Minesotoje.
Straipsniai apie šaldytą yeti pasirodo visame pasaulyje
Tačiau Evelmanas nusprendė, kad „ledo žmogus“ tikrai gyveno priešistoriniais laikais. Jis nežinomą būtybę pavadino Homo pongoides (į beždžionę panašus žmogus). Apie šią būtybę 1969 m. kovo 19 d. buvo išspausdintas straipsnis viename Belgijos laikraštyje. Netrukus naujiena paplito po visą pasaulį.
Smitsono universiteto mokslininkai panoro pamatyti nežinomą būtybę, tačiau Hansenas pareiškė, kad ją grąžino teisėtam savininkui. Jis netgi prisipažino, kad turėjo ne tikrą „ledo žmogų“, o tik jo kopiją. Po ilgų įkalbinėjimų Hansenas leido mokslininkams pažvelgti į šaldymo kamerą. Mokslininkai nuvalė šerkšną ir padarė naujas nuotraukas.
Štai toks kūnas rodomas dabar. Mokslininkai baiminasi, kad tai jau manekenas
Neandertaliečių palikuonis
Sandersonas atliko tyrimą. Trys bendrovės patvirtino, kad jos 1967 metais pagamino modelį. 1981 metais Rod Ailende leidžiamas laikraštis pranešė, kad „ledo žmogų“ pagamino Disneilende dirbantis dailininkas Hovardas Bolas.
Bernaras Evelmanas atsisakė patikėti šia istorija. Jis buvo įsitikinęs, kad nežinoma būtybė yra neandertalietis (Homo sapiens neanderthalensis). 1974 metais zoologas parašė knygą „Neandertalietis vis dar gyvena“.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau