Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Spalio » 30

Žalioji arbata slopina depresija

Žaliosios arbatos nauda - žmonėms dažnai geriant žaliąją arbatą, jiems rečiau atsiranda depresijos simptomų, teigia Japonijos mokslininkai. 

Tyrimas apėmė 1058 japonus, kuriems buvo per 70 metų ir kurie turėjo švelnius ir ryškius (34 procentai tiriamųjų) ir ryškius (20 proc. tiriamųjų) depresijos simptomus. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition“, praneša nutraingredients.com. 

arbata, depresija, gėrimai, žalioji arbata, nauda, sveika arbata

Mokslininkai pažymi, kad iki šiol atlikta nedaug tyrimų žaliosios arbatos ir psichinės sveikatos ryšiui nustatyti, ir tik keli jų vertino žaliosios arbatos vartojimo ir depresijos simptomų ryšį.

Pasak naujojo tyrimo vadovo Atsushi Hozawa, depresija tarp senyvo amžiaus žmonių yra plačiai paplitusi ir gali padidinti sergamumą apskritai, apsunkinti kitų ligų gydymą ir padidinti mirštamumą. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad po dvidešimties metų nuo depresijos kentės daugiau žmonių nei nuo bet kurios kito sveikatos sutrikimo. PSO laiko depresiją pagrindine žmonių nedarbingumo priežastimi pasaulyje ir mano, kad tokioje padėtyje yra atsidūrę maždaug 120 milijonų žmonių. 

Japonų tyrimas parodė, kad daugiau nei keturis žaliosios arbatos puodelius per dieną išgerdavę asmenys depresijos simptomų turėjo 44 procentais mažiau nei tie, kas išgerdavo mažiau nei vieną puoduką. Tokie duomenys gauti atsižvelgus į tokius faktorius kaip amžius, lytis, persirgtos ligos, mityba, alkoholio ir tabako vartojimas ir pan. 

Mokslininkai pripažįsta, kad jų tyrimo imtis buvo palyginti nedidelė ir kad reikėtų atlikti didesnį ir sudėtingesnį tyrimą žaliosios arbatos vartojimo ir depresijos simptomų ryšiui nustatyti. 

Ankstesnysis tyrimas, kuriam taip pat vadovavo Atsushi Hozawa, nustatė, kad išgeriant penkis žaliosios arbatos puodukus per dieną, psichologinė įtampa gali sumažėti penktadaliu. Tame tyrime dalyvavo per 42 tūkstančius japonų, o psichologinis stresas nustatytas 6,6 procentams tiriamųjų. 

Maisto papildų gamintojai atsižvelgia į žaliosios arbatos kaip antioksidanto naudą žmogaus organizmui. Žaliosios arbatos lapuose esama amino rūgšties L-teanino, kuri atpalaiduojančiai veikia smegenis. 

Suvartojus 50 miligramų L-teanino (o tai atitinka dviems-trims puodeliams arbatos), paskatinama gama amino sviesto rūgšties gamyba organizme, o tai atpalaiduojančiai veikia smegenis. 

Neseniai kita japonų mokslininkų grupė paskelbė nustačiusi, kad žalioji arbata gali sumažinti riziką susirgti tam tikromis kraujo vėžio formomis, tačiau tam reikia maždaug penkių puodelių per dieną.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.11.2017 laikas 17:10 Receptai Česnakas, pienas gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Česnakas, Pienas.

Skaityti daugiau

31.10.2017 laikas 10:13 Receptai Gudobelės žiedai ir vaisiai gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: gudobelė, vanduo, Paprastoji sukatžolė.

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 15:11 Receptai Karka Aluje. Čekų Receptas Su Medumi Ir Garstyčiomis

Gaminti karką galima tamsiame arba šviesiame aluje. Bet tamsiame ji gaunasi aštresnio „vyriško“ skonio, o baltame – švelnesnė. Ir būtinai reikia kepti karką iki charakteringos rusvos plutelės. O patiekti tokią...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau