- 22.10.2020
- 0.0 Reitingas
- 723 Peržiūrų
- Komentarai
Motulė gamta visada turi daugybę receptų nuo įvairių negalavimų. Tik reikia žinoti ir tinkamai naudotis šiais turtais. Ne paskutinę vietą, gydant daug ligų, užima baltažiedės robinijos.
Vaistinė žaliava yra šių augalų lapai, žievė, žiedai ir vaisiai. Ypač naudingi žiedai, nes juose gausu oleino rūgšties, kuri gali tirpinti cholesterolio sankaupas, akmenis ir smėlį inkstuose. Baltažiedės robinijos - nepakeičiami pagalbininkai, gydant kai kurias moteriškas ligas.
Žiedų tinktūra naudojama, gydant gimdos miomą, baltąsias. Paimti 50 g šviežių baltažiedžių robinijų žiedų, užpilti 0,5 l degtinės, palaikyti 2 savaites. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursui reikia 1 l tinktūros.
Paskui daryti 10 dienų pertrauką ir 1 mėnesį pagerti medetkų žiedų antpilą. 1 valgomąjį šaukštą medetkų žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens, laikyti per naktį. Gerti po 0,5 stiklinės prieš pusryčius ir pietus.
Tepalas, paruoštas iš taukių šaknų, robinijų ir kaštonų žiedų, padeda gydyti varikozinį venų išsiplėtimą, tromboflebitą, trofinę opą, kulnų pentinus. Tepalas ruošiamas taip: paimti 100 g smulkintų taukių šaknų, po 50 g robinijų ir kaštonų žiedų. Stiklainyje visą žaliavą užpilti 300 g nesūdytų lydytų kiaulinių taukų, vandens vonelėje virinti 2 valandas. Tepalą tepti ant skaudamos vietos, pridengti kompresų popieriumi, aprišti bintu. Procedūrą daryti prieš naktį 10 dienų, paskui - 5 dienų pertrauka, tada tęsti toliau, kol visai pagis.
Gydant varikozinį venų išsiplėtimą, tvarstį dėti 1 parą, paskui daryti 1 paros pertrauką ir t.t.
Aptrynimas (apiplovimas) - dažnai naudojama procedūra, gydant vandeniu. Šis metodas naudojamas grūdinimui, profilaktikai ir daugelio ligų gydymui.
Aptrynimai būna bendri ir daliniai, kai veikiamos atskiros kūno dalys. Bendras kūno aptrynimas daromas taip: žmogus stovi dubenyje arba vonioje su šiltu vandeniu, jis apvyniojamas vandeniu sudrėkinta ir gerai nugręžta paklode. Vandens temperatūrą reikia mažinti palaipsniui, pradedant nuo 30-32°C ir kasdien mažinti po vieną laipsnių iki 18-20 °C. Ištrynimą daryti 1-3 minutes, greitais judesiais trinant drėgną paklodę, kol kūne atsiranda maloni šiluma.
Apsitrynimą galima daryti ir savarankiškai, naudojant kempinę, grubų rankšluostį arba specialią pirštinę. Į vandenį aptrynimui galima įdėti valgomosios druskos, įpilti odekolono ar spirito.
Jei procedūra atliekama nusilpusiems ir sunkiems ligoniams, galima daryti dalinius aptrynimus. Pirmiausia ištrinti vieną, paskui kitą koją, paskui ranką, nugarą ir t.t. Neaptrinamos kūno dalys lieka po antklode. Atliekant dalinį kūno dalių aptrynimą, ant kūno vietų dedamas sušlapintas ir gerai nuspaustas rankšluostis. Ištrynimą geriau daryti su drėgna specialia pirštine.
Nerekomenduojama daryti aptrynimų, ypač bendrų, kai smarkiai krečia drebulys ir kai kūnas būna smarkiai peršalęs. Atliekant procedūrą, patalpoje neturi būti skersvėjų.
Aptrynimą galima derinti su apipylimu, naudojant 1-2 kibirus vandens. Kibiro vandens temperatūra turi būti 1-2 laipsniais žemesnė už vandens, skirto aptrynimui. Po procedūros kūną sausai nuvalyti sausa paklode.
Aptrynimai tonizuoja, gaivina, suaktyvina kraujotaką, gerina medžiagų apykaitą. Procedūra padeda mažinti aukštą temperatūrą, naudojama rinito, faringito, gerklės ir plaučių ligų, vegetacinės nervų sistemos ligos profilaktikai. Gulintiems ir sunkiems ligoniams aptrynimai daro poveikį, panašų į gydomųjų vonių.
Mirtinai girtą žmogų išblaivinti galima taip:
a) į stiklinę šalto vandens įlašinti 5-6 lašus amoniako ir duoti išgerti girtam. Jei jis pats negali, pražiodyti ir įpilti;
b) girtą žmogų paguldyti ant nugaros, delnais greitai ir stipriai patrinti abi jo ausis. Į galvą pritekės daugiau kraujo ir žmogus atsipeikės per minutę, net sugebės pasakyti savo adresą.
Jei jūsų venos išsiplėtę, ankstų rytą, iki saulės patekėjimo, pavaikščiokite po rasotą pievą, apsimovę švarias medvilnines kojines. Kai saulė patekės, o kojinės gerai sudrėks nuo rasos, nenusimaukite jų - tegul išdžius ant kojų.
Senovinė liaudiška priemonė nuo įvairių rūšių reumatizmo:
Prisikasti gyvų sliekų, sudėti į stiklainį ir užpilti degtine. Degtinės nepripilti per daug: kai degtinė pasiekia viršutinė sliekų sluoksnį - tai ir pakanka. Stiklainį uždengti storu popieriumi arba gyvūnų pūslės plėvele ir užrišti virvele.
Nenaudoti jokio kamščio ir išvis hermetiškai neuždaryti stiklainio su tinktūra.
Laikyti saulėje kelias dienas!
Dėl reumatizmo skaudamas vietas įtrinti šia tinktūra bent vieną kartą per dieną - vakare prieš miegą.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau