- 10.12.2020
- 0.0 Reitingas
- 778 Peržiūros
- Komentarai
Kai sužinojau apie gydomąsias liepų deguto savybes, bandžiau nusipirkti jo vaistinėje, bet nesėkmingai. Vėliau man pasisekė susipažinti su vienu amatininku, kuris pats gamino liepų degutą landuoniui gydyti ir išmokė to mane.
Liepų deguto gamyba - gana daug darbo reikalaujantis užsiėmimas, prireiks labai daug malkų.
Pasigaminau primityvią aparatūrą: paėmiau statinę nuo karbido, jos plonos sienelės ir ji greitai įkaista. Statinės dugne padariau 4-5 cm skersmens angą degutui ištekėti.
Iškasiau statinės pločio duobę žemėje (kad tilptų maždaug 1/3 statinės), įdėjau ten emaliuotą puodą degutui surinkti. Sumeistravau metalinį vamzdį garams nuleisti, nes, to nepadarius, gali įvykti sprogimas. Vamzdį reikia sulenkti 50-60 laipsnių kampu.
Ant puodo pastačiau statinę, į ją iki viršaus pridėjau šviežių liepų medgalių, 2-6 cm storio, uždengiau asbestinio šiferio lapu.
Viršuje uždegiau didelį laužą ir laikiau jį 5-6 valandas.
Vienu kartu galima išgauti nuo 300 iki 700 mg deguto surogato, kurį reikia išgarinti vandens vonelėje, ir tik tada bus kokybiškas degutas.
Liepų degutą reikia daryti, kai teka sula, pavyzdžiui, balandžio mėnesį. Bet kokybiškiausias degutas išgaunamas iš žydinčių liepų.
Beje, liepų žiedai skatina prakaitavimą, šiek tiek padeda atsikosėti, slopina uždegimą ir minkština.
Liepų žiedų nuoviras naudojamas, sergant peršalimo ligomis, bronchitu, plaučių tuberkulioze, angina, stomatitu. Liaudies medicina liepžiedžius naudoja, gydant skrandžio ir virškinimo trakto, šlapimo pūslės uždegimus, ir kaip raminamąją priemonę.
Liepų žiedai įeina į prakaitavimą skatinančias arbatas, mišinius gerklei skalauti.
Šviežius jaunus liepų lapelius galima dėti ant kaktos, kai skauda galvą. Su sugrūstais lapais ir pumpurais daromi kompresai, gydant pūlingas žaizdas, opas, įvairius uždegimus.
Žievė, kurioje yra daug gleivių, padeda gydyti nudegimus, hemorojų.
Į miltelius sutrinti liepų vaisiai padeda gydyti žaizdas, kraujavimus iš nosies.
Medžio anglis yra gera adsorbuojanti priemonė. Ji skiriama, gydant meteorizmą, padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą, apsinuodijimus įvairiomis medžiagomis.
Liepų degutas, išgaunamas sauso medienos varymo metodu, naudojamas, gydant egzemą, psoriazę ir kitas odos ligas.
Tepalas nuo psoriazės ruošiamas taip: paimkite 120 g liepų deguto, 100 g medaus (pageidautina liepų), 60 ml vaikiško kremo, 1 ar 2 vištos kiaušinių baltymus. Visus komponentus plakite 20-25 minutes, kol sutirštės.
60 g bičių pikio ištirpinkite 100 g spirito, tirpalą supilkite į išplaktą masę, tada ji sukrešės. Vėl išplakite iki pirminės bū-
senos ir įpilkite 40 ml vitamino E, 50 ml vitamino D, 2 valgomuosius šaukštus maltų jūros žuvų žvynų, 2 valgomuosius šaukštus erškėčių šakelių galiukų pelenų, 2 valgomuosius šaukštus medetkų žiedų miltelių, 2 valgomuosius šaukštus ugniažolių ir plūdenų miltelių, 1 arbatinį šaukštelį nusodintos sieros. Visą masę gerai išmaišykite. Jei ji pasirodys per tiršta, įpilkite žuvų taukų iš vaistinės.
Patepkite tepalu visą kūną po gydomosios vonios.
Tepalą galima laikyti šaldytuve 5 metus.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau