- 19.12.2020
- 4.0 Reitingas
- 867 Peržiūros
- Komentarai
(Paranormal) Ūmai prasidėjusi egzema dažnai įgauna lėtinę eigą, plinta pažeisdama rankų plaštakas, veidą, plaukuotąją galvos dalį, o kartais ir visą kūną. Atsiranda niežėjimas, kartais toks kankinantis, kad žmogus nebemiega, greitai nuvargsta, darosi dirglus.
Negalavimo vystymąsi provokuoja aukštas alerginis organizmo reaktyvumas.
Alergenais gali būti buityje naudojamos cheminės medžiagos: trąšos, vabzdžių naikinimo priemonės, skalbimo milteliai, net audiniai, ypač sintetiniai, bet ir vilna, šilkas, kaproninės ir neiloninės kojinės, pirštinės. Nekontroliuojamas medikamentų, pirmiausia antibiotikų ir sulfanilamidų, tam tikrų maisto produktų vartojimas, kontaktas su tam tikrais augalais gali sukelti egzemą.
Egzemos vystymąsi gali skatinti skrandžio ir žarnyno susirgimai, endokrininiai sutrikimai, nervų sistemos veiklos sutrikimai, organizmo atsparumo sumažėjimas dėl vidaus organų ligų.
Neretai egzema atsiranda, sergant varikoziniu venų išsiplėtimu, tromboflebitu, trofinėmis opomis.
Kartais pakanka apsaugoti odą nuo alergeno poveikio ir egzema atsitraukia: pavyzdžiui, plautuves, vonias valyti su pastomis arba su milteliais, apsimovus gumines pirštines. Bet ilgai su jomis dirbti nereikėtų, nes rankos su tokiomis pirštinėmis greitai prakaituoja. O jei turite šlapiuojančią egzemą, tai guminių pirštinių naudoti išvis negalima.
Paūmėjimo laikotarpiu draudžiama vartoti kiaušinio baltymus, mėsos sriubas, laukinieną, sūdytus patiekalus ir aštrius prieskonius, medų, šokoladas, aštrius sūrius, spiritinius gėrimus, nenugriebtą pieną, kavą, kakavą, stiprią arbatą (ypač prieš naktį).
Sergantiems egzema rekomenduojama vartoti rūgštaus pieno produktus, virtą mėsą, daržoves, vaisius (tik ne citrusinius). Riboti cukrų ir saldumynus.
Jei oda drėgna ir linkusi į pabrinkimus, nevartoti daug skysčių.
Mažiems vaikams egzema dažniausiai prasideda ant skruostų ir ant kaktos, iš ten gali išplisti į kaklą ir ausis. Pleiskanojimas iš tolo primena sudžiūvusią druską, ypač ant ausų. Maždaug vienerių metų amžiaus žmogiukui egzema gali prasidėti beveik visur - ant pečių, sėdmenų, rankų ir krūtinės. 1-3 metų vaikams egzemos dėmės dažniausiai atsiranda ant alkūnių ir kelių sulenkimų.
Sunki egzemos forma vaikus labai kankina. Pažeistos odos vietos niežti ir pleiskanoja, o tėvai iš visų jėgų stengiasi sulaikyti vaiką, kad jis nesikasytų.
Jei vaikas labai nesipriešins, prieš naktį apmaukite jam baltas medvilnines pirštines, nes vaikai dažniausiai kasosi miegodami.
Gydymą pradėkite, pasitarę su gydytoju.
Gydymas moliu
Ant skaudamų vietų dėti molio ir vaistažolių kompresus. Molį, praskiestą dirvinių asiūklių žolės antpilu (1 valgomasis šaukštas žolės), užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 2 valandas. Sumaišyti su sausu moliu, dėti kompresus.
Molį praskiesti varnalėšų šaknų (1 valgomasis šaukštas smulkintų šaknų) nuoviru, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, pavirti 30 minučių. Nuoviru praskiesti sausą molį, dėti kompresą.
Valomosios vonios
Efektyviausias gydymas: 2 valgomuosius šaukštus balinių ajerų šaknų užpilti 1 l verdančio vandens, pavirti 20-30 minučių, palaikyti 3-4 valandas, kad nusistovėtų, nukošti ir supilti į pilną vonią. Vandens temperatūra - 37 laipsniai. Kursas - 10-12 vonių.
Saują džiovintos arba šviežios čiobrelių žolės užpilti 1 l verdančio vandens, pavirti 5-10 minučių, palaikyti 6 valandas, kad nusistovėtų, nukošti ir supilti į pilną vonią.
50 g ugniažolių šaknų užpilti 2 l šalto vandens, palaikyti 2-3 valandas, kad nusistovėtų, paskui pavirti 20 minučių, nukošti. Vonios temperatūra - 37 laipsniai. Vonią daryti prieš naktį. Gydymo kursas - 8-10 vonių.
50 g džiovintos didžiųjų dilgėlių žolės užpilti 1 l verdančio vandens, palaikyti 2 valandas, kad nusistovėtų, nukošti. Kursas - 15 vonių.
30 g šalavijų lapų užpilti 1 l verdančio vandens, pavirti 5 minutes, nukošti ir supilti į paruoštą vonią. Dar įpilti 1 stiklinę šviežiai spaustų morkų sulčių. Vonios temperatūra - 37 laipsniai.
Sumaišyti 100 g ąžuolų žievės, po 10 g raudonėlių žolės, balinių ajerų šakniastiebių, kraujažolių žiedynų, po 20 g pušų šakelių su spygliukais, lakišių ir trispalvių našlaičių žolės, po 50 g kvietinių sėlenų, daigintų rugių sėklų ir juodųjų serbentų lapų. Viską sudėti į medžiaginį maišelį ir įmerkti į puodą su 2 l vandens, pavirti 30 minučių, nukošti, supilti į pilną vonią.
Saują smulkintų džiovintų arba šviežių graikinių riešutmedžių lapų ir šaknų užpilti 1 l vandens, pavirti 3-5 minutes, pataikyti 40 minučių, kad nusistovėtų, nukošti, supilti į pilną vonią.
Gydomasis vonios turinys palankiai veikia visas egzemos formas, ypač alerginius atvejus. Vienam kursui skiriama nuo 14 iki 18 vonių. Temperatūra - 37 laipsniai. Vonias daryti prieš naktį.
Bičių pikio pagalba
Verdančiu vandeniu nuplikyti 2 stiklines šviežių slyvos lapų, paskui smulkiai supjaustyti ir užpilti 250 ml verdančio vandens, maišant pavirti 3 minutes, pataikyti 3 valandas uždengtame emaliuotame puode, kad nusistovėtų, nukošti. Nuoviru sudrėkinti marlę, nuspausti, dėti ant skaudamos vietos, taikyti 10 minučių. Paskui marlę nuimti, odą nuplauti, nudžiovinti, ant skaudamos vietos dėti tarkuotų morkų, taikyti 2-3 valandas. Nuėmus košelę, odą patepti 10 % bičių pikio tepalu.
Bičių pikio tepalas ruošiamas taip: pikį ištirpinti 90 % spirite, kad būtų tepalo konsistencijos, arba naudoti 50% bičių pikio tepalą, paruoštą su augaliniu aliejumi, verdant ant silpnos ugnies.
Nuoviras: 1 puodelį žievės užpilti 5 puodeliais vandens, pavirti 30 minučių. Į 1 stiklinę nuoviro įpilti 1 arbatinį šaukštelį 30-40 % spiritinės bičių pikio tinktūros. Mišinį naudoti pavilgams ant pažeistų vietų.
Vartoti į vidų
1 valgomąjį šaukštą smulkintų kiaulpienių šaknų užpilti 1 stikline verdančio vandens, pavirti 5 minutes, pataikyti 12 valandų, kad nusistovėtų, nukošti. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 15-20 minučių iki valgio.
1 valgomąjį šaukštą smulkintų varnalėšų šaknų užpilti 200 ml verdančio vandens, pavirti 10 minučių, pataikyti 12 valandų, kad nusistovėtų. Gerti po 1/3 arba 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
Jei antpilas ruošiamas iš lapų, paimti jaunų varnalėšų tapus, smulkiai supjaustyti. 1 valgomąjį šaukštą užpilti stikline verdančio vandens, nevirinti, pataikyti 2-3 valandas, kad nusistovėtų, nukošti. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną po valgio.
20 g smulkintų varpučių šaknų užpilti 1 stikline verdančio vandens, pavirti 3-5 minutes, pataikyti 2 valandas, kad nusistovėtų. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 15 minučių iki valgio.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau