- 17.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1163 Peržiūrų
- Komentarai
Pragulos rodo, kad ligoniui trūksta priežiūros. Todėl kaskart, perklojant lovą, būtina apžiūrėti ligonio kūną, ypač tas vietas, kur dažniausiai atsiranda pragulos.
Tiesioginės pragulų atsiradimo gulintiems ligoniams priežastys yra netinkamai uždėti gipso tvarsčiai ar įtvarai, netinkamai priderinti protezai, korsetai ir gydomieji ortopediniai aparatai, taip pat drabužių, paklodžių raukšlės, per standūs tvarsčiai ir kt.
Pragulų gydymas turi būti kompleksinis. Jį sudaro trys pagrindiniai komponentai: nuolatinio spaudimo į pragulų sritį nutraukimas, vietinis gydymas ir pagrindinio susirgimo gydymas. Jei pasikeičia odos spalva, reikia keisti kūno padėtį ir taip nutraukti spaudimą į tą vietą, padėti pripučiamą guminį ratą po kūnu, odą apdoroti kamparo spiritu, nuplauti šaltu vandeniu.
Kad nesusidarytų pragulos, būtina suaktyvinti kraujotaką: kasdien daryti odos masažą, naudojant specialias priemones (masažo aliejų arba kūno losjoną), stabilizuoti kraujotaką, pakeičiant kūno padėtį. Drabužiai turi būti laisvi.
Reikia naudoti sauskelnes, įklotus nelaikantiems šlapimo.
Kad nebūtų spaudžiamos labiausiai pažeidžiamos ligonio kūno vietos, naudojami guminiai ratai, pagalvės, poroloniniai pakišalai ir kt.
Būtina stebėti, kad paklodės nebūtų raukšlėtos, o ligonio drabužiai būtų be grubių siūlių.
Svarbi profilaktinė priemonė yra odos švaros palaikymas. Todėl tas odos vietas, kurios yra spaudžiamos, du-tris kartus per dieną reikia apiplauti šaltu vandeniu, ištrinti tamponais su spiritu ar odekolonu, o paskui sausai nuvalyti. Pragulų profilaktikos priemonės yra ir adekvatus pagrindinio susirgimo, kuris sukelia bendrą sunkią ligonio būklę, gydymas. Būtina stebėti mitybą, tai turi įtakos odos sveikatai.
Stebint ligonius, turinčius pragulų, į akis krinta išsekimas. Oda - tai didžiausias žmogaus organas. Kaip ir kiti organai, ji rimtai pažeidžiama, jei negauna pakankamai maisto medžiagų. Jei norite pamaitinti odą, kasdien išgerkite ne mažiau kaip aštuonias stiklines vandens ir racionaliai maitinkitės, valgykite pakankamai baltyminio maisto. Baltymai yra organizmui atsigauti reikalingos medžiagos, jie gyvybiškai reikalingi, kad oda būtų sveika.
Labai naudingos vaisių ir daržovių sultys: citrinų, apelsinų, morkų, kopūstų, vynuogių, obuolių. Vartokite polivitaminus ir vitaminą C.
Mikrobams naikinti, gydant pragulas, galima naudoti tokius receptus:
Medetkų tepalas: 10 g į miltelius susmulkintų medetkų žiedų sumaišyti su 50 g vazelino. Tepti pragulas.
Kedrų aliejų vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 1 kartą per dieną valgio metu. Kursas - 1 mėnuo. Pertrauka - 1 mėnuo, tada vėl vartoti 1 mėnesį.
Jonažolių, melisų ir gudobelių mišinio arbata: visų vaistažolių paimti lygiomis dalimis, užplikyti verdančiu vandeniu.
Tepalas praguloms, žaizdoms, negyjančioms opoms gydyti: į emaliuotą indą įdėti 200 g nesūdyto sviesto, 200 g augalinio aliejaus, 100 g šviežių eglių sakų, 100 g bičių vaško, verdančioje vandens vonelėje pavirinti 2,5-3 valandas, dažnai maišyti mediniu šaukštu. Dar karštą perpilti į stiklainį, uždengti dangteliu. Laikyti tamsioje vėsioje vietoje. Tepalu tepti žaizdas, pragulas, ne-gyjančias opas.
Mumijų (parduodamas vaistinėje) vartoti po kapsulę arba tabletę ryte ir vakare prieš valgį, užgerti 2-3 gurkšniais šilto pieno. Kursas - 20 dienų.
Pertrauka -1 mėnuo, tada kursą kartoti.
Ąžuolų žievės nuoviras: 4 valgomuosius šaukštus džiovintos ąžuolų žievės užpilti 1 stikline verdančio vandens, ant mažos ugnies
pavirinti 10 minučių, nukošti. Šiuo nuoviru apiplauti pragulas.
Praguloms gydyti naudojamas ir riebus erškėčių sėklų aliejus arba jonažolių aliejus (išoriškai).
Dygliuotųjų kardažolių nuoviras: 20 g džiovintų lapų arba žiedų graižų užpilti 200 ml vandens, pavirinti 20 minučių. Nuoviru apiplauti žaizdas, opas, pragulas.
Kalnų vaško tirpalas: 3 g kalnų vaško užpilti 300 ml vandens, palaikyti 2-3 dienas, kad nusistovėtų, supurtyti. Naudoti pavilgams ir apiplovimams. Linki visiems stiprios sveikatos!
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau