- 10.12.2020
- 0.0 Reitingas
- 861 Peržiūr
- Komentarai
Odai reikalingos vaistinės ramunėlės
Preparatais su vaistinėmis ramunėlėmis patariama gydyti įvairias odos ligas: egzemą, žvynelinę, dermatitą, pūlinius, nudegimus, sunkiai gyjančias žaizdas, gausius išbėrimus.
Odos ligas naudinga gydyti vaistinėmis ramunėlėmis, nes jos pasižymi antiseptinėmis savybėmis, malšina uždegiminius procesus bei padeda greičiau gyti pažeistiems audiniams.
• Ant paraudusios, niežtinčios ir žaizdų pažeistos odos patariama dėti vaistinių ramunėlių žiedų nuovire suvilgytus kompresus. 1 valgomąjį šaukštą vaistinių ramunėlių žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Nukoštame antpile ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą skysto medaus. Ant paraudusios ar pernelyg dirglios veido odos patariama dėti šiame antpile suvilgytus kompresus ir palaikyti pusę valandos.
Jei odą gausiai išbėrė spuogai
2 valgomuosius šaukštus sausų vaistinių ramunėlių žiedų sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu džiovintos didžiosios ugniažolės žolės, užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite nusistovėti 12 valandų, nukoškite. Taip paruoštu antpilu patariama šluostyti gausiai spuogais išbertą odą. Taip gydytis patariama ne mažiau nei 5 kartus per dieną, kol spuogų nebeliks ar jų pastebimai sumažės.
• 4 valgomuosius šaukštus sausų vaistinių ramunėlių žiedų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko. Į nukoštą antpilą supilkite 2 citrinų sultis ir 0,5 litro rūgusio pieno. Šiame tirpale suvilgytas marlės servetėles dėkite ant tų vietų, kurias reikia nubalinti. Po valandos laiko kaukę nuvalykite, jos likučius nuplaukite vėsiu vandeniu, o veidą sutepkite riebiu maitinamuoju kremu. Šias kaukes patariama dėti 3 kartus per savaitę.
Natūralus veido kremas su vaistinėmis ramunėlėmis
Su vaistinėmis ramunėlėmis galima paruošti natūralų kremą, kuris drėkina sausą odą ir mažina jos dirglumą, todėl oda tampa stangresnė ir gražesnė.
Kremo sudėtis
• 50 ml vaistinių ramunėlių žiedų antpilo; • 50 g vidutinio riebumo sviesto; • 3 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus; • 1 arbatinio šaukštelio glicerino; • 2 žalių kiaušinių trynių; • 30 ml kamparo spirito; • 2 valgomųjų šaukštų skysto medaus.
Verdančio vandens vonelėje inde ištirpinkite medų, sviestą ir aliejų. Į šį mišinį supilkite gliceriną, kamparo spiritą ir vaistinių ramunėlių žiedų antpilą, įdaužkite 2 kiaušinių trynius, kruopščiai išmaišykite. Paruoštą kremą supilstykite į stiklainius, šaldytuve laikykite ne ilgiau nei pusę metų. Šiuo kremu patariama sutepti švarią odą kelios valandos prieš miegą.
Ramunėlių žiedų antpilas plaukams
4 valgomuosius šaukštus vaistinių ramunėlių žiedų užpilkite 1,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Į antpilą įdaužkite vieną žalią kiaušinio trynį, išmaišykite. Šiuo mišiniu kruopščiai sutepkite plaukus, palaikykite pusę valandos, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Šios procedūros naudingos 3 kartus per savaitę mėnesį laiko.
Antpilas naikina pleiskanas, gražina ir stiprina sausus bei lūžinėjančius plaukus.
Šalutinis mistinių ramunėlių poveikis
Nepaisant visų naudingųjų savybių, kartais vaistinės ramunėlės gali ir pakenkti organizmui, ypač tada, kai jų priemones vartosite pernelyg gausiai. Ilgalaikio vaistinių ramunėlių vartojimo žala: • nualinama centrinė nervų sistema; • gali kamuoti galvos skausmai; • pykinti ir vimdyti; • diarėja; • jaustis bendras kūno silpnumas; • pakilti kraujospūdis; • gali sukelti gimdos kraujavimą.
Išoriškai vartojant vaistinių ramunėlių preparatus odų gali išberti alerginiai spuogai. Oda gali parausti, ją niežėti.
• Jei dėl vaistinių ramunėlių preparatų poveikio pajusite bet kuriuos nemalonius simptomus, jų kiekį sumažinkite ar kurį laiką visiškai atsisakykite. Verta pažymėti, kad mažiausias alergiškas yra vaistinių ramunėlių žiedų nuoviras, nes verdant jame neutralizuojamos alergiją galinčios sukelti medžiagos.
Kada negalima vartoti preparatų su vaistinėmis ramunėlėmis
Kai kada ir kai kam preparatų su vaistinėmis ramunėlėmis negalima vartoti. Tai: • žmonėms, kurie individualiai nepakenčia šių vaistažolių; • besiskundžiantiems dažna diarėja; • kai organizme yra padidėjęs estrogenų lygis; • kūdikius krūtimi žindančioms ir nėščioms moterims.
Vaikams iki 3 metų patariama vengti koncentruotų vaistinių ramunėlių žiedų antpilų ir nuovirų. Tokiems vaikams galima gerti tik specialios vaikiškos arbatos su vaistinėmis ramunėlėmis. Išoriškai vaistinių ramunėlių žiedų preparatų galima vartoti ir kūdikiams.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau