- 23.04.2019
- 0.0 Reitingas
- 1290 Peržiūros
- Komentarai
Uogienė - vienas mėgstamiausių saldumynų. Išvirti uogienę nėra taip sunku. Tačiau būtina atminti, kad uogienė - puikūs, natūralūs vaistai. Kaip šie saldėsiai padeda stiprinti sveikatą?
Uogienės yra puiki profilaktinė priemonė, efektyviai apsauganti net ir nuo mirtinai pavojingų ligų.
• Uogienėse gausu vitaminų ir mikroelementų. Priklausomai nuo rūšies, jose keičiasi vitaminų ir naudingųjų medžiagų sudėtis, todėl įvairių rūšių uogienėmis galima gydyti įvairias ligas. Pavyzdžiui, juodųjų serbentų uogienėje gausu vitamino C, kalio, geležies ir kitų mikroelementų.
• Braškių uogienė - puikus antioksidantas, kurioje yra medžiagų, profilaktiškai apsaugančių nuo onkologinių ligų.
• Aviečių uogienė - natūralus, gamtinis aspirinas, kurioje gausu kalio, geležies, kalcio, skaidulų, kurios normalizuoja sutrikusį žarnyno darbą.
• Mėlynių uogienėje gausu mangano, B grupės vitaminų, organinių rūgščių, vitamino PP ir kt. Tai labai naudinga uogienė.
• Yra ir specifinių uogienių. Pavyzdžiui, abrikosų uogienė, kuri kraujyje didina hemoglobino lygį, todėl pagerina širdies ir kraujotakos sistemos bei virškinamojo trakto darbą.
• Šiuo metu populiarioje spygliuočių uogienėje gausu vitamino c, kuris apsaugo nuo peršalimo ligų ir jas gydo. Tarp spygliuočių ypač populiari pušų kankorėžių uogienė, kuri ne tik efektyviai apsaugo nuo peršalimo ligų, bet ir stiprina kraujagysles, nes joje gausu B grupės vitaminų ir įvairių mikroelementų. Beje, B grupės vitaminų ir įvairių mikroelementų pušų kankorėžių uogienėje gausu, todėl jos patariama vartoti patyrusiems insulto priepuolį.
• Kiaulpienių uogienėje gausu fosforo, kalio, kalcio, geležies, mangano. Kiaulpienių uogienė naudingai veikia daugelį vidaus organų ir sistemų; tonizuoja centrinę nervų sistemą, normalizuoja apetitą, stiprina sąnarius, pasižymi antioksidantiniu poveikiu, lengvai laisvina užkietėjusius vidurius, valo kraujagysles.
Žalia ar virta uogienė?
Uogienes galima skirstyti į kelias grupes: • uogienė, išvirta pagal visas taisykles; • per 5 minutes išvirta uogienė; • žalia (ją dar vadina šalta) uogienė.
Neįmanoma pasakyti, kokia uogienių rūšis yra geresnė, nes jos visos yra naudingos. Visgi būtina atminti, kad verdant kai kurios naudingosios medžiagos gali suirti. Tiesa, cukrus virtuose produktuose ištirpsta geriau nei šaltuose. Žalia uogienė turi dar vieną ypatumą - jos negalima ilgai laikyti. Šią uogienę šaldytuve galima išlaikyti 3-6 mėnesius. Visomis kitomis prasmėmis visų rūšių uogienės yra vienodai naudingos.
Ar uogienė gali būti žalinga?
Uogienės kai kam gali sukelti alergines reakcijas. Alerginės reakcijos uogienei požymiai: odos paraudimas, niežulys, čiaudulys, ašarojimas ir kt. Uogienėmis piktnaudžiauti negalima sergantiems cukriniu diabetu, nes jose gausu cukraus. Uogienių nepatariama reguliariai valgyti nutukusiems žmonėms, nes tai „greitieji“ angliavandeniai, kurie norintiems sumažinti svorį nėra naudingi.
Kiek galima valgyli uogienės?
Be abejo, be saiko vartojami bet kurie produktai gali pakenkti sveikatai. Negalima atsisėsti ir iš karto suvalgyti visą stiklainį uogienės. Teigiama, jog suaugusiam žmogui optimalus uogienės kiekis per parą - 100 g. Pavyzdžiui, su aviečių lapais galima paruošti arbatą, ją paskaninti 2-3 valgomaisiais šaukštais aviečių uogienės ir šios arbatos mažais gurkšneliais gerti visą dieną. Jei uogienių norisi valgyti šaukštais, tai 100 g uogienės per dieną patariama valgyti šaukšteliais po 5 g.
• Vaikams uogienių ne tik galima, bet ir reikia valgyti. Vyresniems nei 1-erių metų vaikams uogienės per parą galima suvalgyti ne daugiau nei 1 valgomąjį šaukštą.
• Vyresniems nei 3 metų vaikams, per dieną galima suvalgyti iki 50 g uogienės.
Patiko uogienės? Pasidalinkite su kitais. Nebūkite smaližiais...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau