Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Kovo » 25

Kečupas, majonezas ir kiti įprasti pagrindiniai maisto produktai užteršti toksiškomis PFAS cheminėmis medžiagomis

Kečupas, majonezas ir kiti įprasti pagrindiniai maisto produktai užter

Žurnale "Environmental Science & Technology Letters" paskelbti nauji tyrimai išsamiai atskleidžia, kaip mirtinai pavojingos per- ir polifluoralkilinės medžiagos, dar vadinamos PFAS, išsiplauna iš plastikinių talpyklų ir užteršia jose esančius maisto produktus.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Tyrime, patvirtinančiame ankstesnių tyrimų rezultatus, daugiausia dėmesio skirta PFAS tendencijai užteršti įvairius pesticidų produktus per plastikines talpyklas, kuriose jie laikomi. Pasirodo, kad tas pats vyksta ir su maisto produktais, laikomais plastikinėse talpyklose.

Duomenys tokie nerimą keliantys ir rimti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) įspėjo visuomenę apie galimą tiesioginį maisto produktų užteršimą PFAS.

Notre Dame universiteto mokslininkai ištyrė įvairius produktus - nuo kečupo ir majonezo iki šampūno ir ploviklių - ir nustatė, kad PFAS iš plastikinių talpyklų patenka tiesiai į maistą ir kitus juose esančius vartojimo produktus.

"Mes ne tik išmatavome didelę PFAS koncentraciją šiose talpyklose, bet ir galime apskaičiuoti, kiek PFAS išsiplauna, taip sudarydami tiesioginį poveikio kelią", - sakė tyrimo bendraautorius daktaras Grahamas Peaslee (Graham Peaslee), Notre Dame Fizikos ir astronomijos katedros fizikos profesorius.

EPA paskelbė naujus dviejų PFAS, PFOA ir PFOS, standartus, pagal kuriuos jų koncentracija geriamajame vandenyje negali būti didesnė kaip keturios dalys iš trilijono (ppt).

Atskleisti faktai paskatino EPA imtis tolesnių reguliavimo veiksmų prieš PFAS. Nuo šiol dviejų konkrečių PFAS - PFOA (perfluoroktano rūgšties) ir PFOS (perfluoroktano sulfonrūgšties) - koncentracija geriamajame vandenyje bus ribojama iki ne daugiau kaip keturių dalių trilijonui (ppt).

Tai gera pradžia, tačiau EPA reguliavimo priemonės yra ribotos apimties, nes pagal jas reikalaujama stebėti tik porą PFAS, o juk be PFOA ir PFOS yra daug daugiau paslėptų medžiagų.

Problema kyla dėl to, kad įmonės talpyklose naudoja HDPE (didelio tankio polietileną). Šio tipo plastikas gali būti su fluoru arba be jo, tačiau vis dar neaišku, kaip tai nustatyti plika akimi, nebent gamintojas konkrečiai nurodo, kad gaminys yra be fluoro.

Fluorinant HDPE plastiko tarą "galima pigiau ir efektyviau gaminti plastiką, kuris pasižymi pageidaujamomis savybėmis, visų pirma geresnėmis barjerinėmis savybėmis", aiškinama tyrime.

Paprasčiau tariant, fluoras plastike padeda apsaugoti jo turinį nuo dujų, vandens garų, šviesos ir kitų veiksnių, kurie laikui bėgant gali neigiamai paveikti maistą ir kitus vartojimo produktus.

HDPE plastikinėse talpyklose, kurios dažnai yra fluorintos, laikoma viskas - nuo maisto produktų iki šampūno, variklinės alyvos, ploviklių ir pesticidų. Tai kelia rimtą grėsmę visuomenės sveikatai, nes dėl nuolatinio PFAS poveikio ilgainiui toksinai gali kauptis žmonių organizmuose.

Notre Dame universiteto mokslininkai, atlikdami tyrimą, surinko maisto mėginius iš stiklinių indų ir atsargiai sudėjo juos į HDPE indus, tiek fluorintus, tiek nefluorintus. Po to jie ištyrė užterštumo lygį naudodami paprastą vandenį, metanolį ir acetoną kaip atskaitos taškus.

Į apdorotus ir neapdorotus HDPE indus įdėtų maisto produktų, tarp kurių buvo kečupas, alyvuogių aliejus ir majonezas, mėginiai buvo tiriami dėl PFAS kiekio. Po to buvo atliekami tolesni bandymai skirtingose temperatūrose, t. y. kai kurios plastikinės talpyklos buvo užšaldytos, o kitos - šildomos.

"Net ir nefluorintų talpyklų rezultatai kėlė riziką - nuo 10 dalių trilijonui iki 880 dalių trilijonui. Fluoruotų talpyklų kiekis siekė nuo stulbinančių 45 120 iki 94 810 ppm", - apie išvadas pranešė "The Defender".

"Šie skaičiai apima įvairių PFAS analičių, įskaitant PFOA, PFDA, PFBA ir daugelį kitų, sumą."

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau