Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Kovo » 25

Kečupas, majonezas ir kiti įprasti pagrindiniai maisto produktai užteršti toksiškomis PFAS cheminėmis medžiagomis

Kečupas, majonezas ir kiti įprasti pagrindiniai maisto produktai užter

Žurnale "Environmental Science & Technology Letters" paskelbti nauji tyrimai išsamiai atskleidžia, kaip mirtinai pavojingos per- ir polifluoralkilinės medžiagos, dar vadinamos PFAS, išsiplauna iš plastikinių talpyklų ir užteršia jose esančius maisto produktus.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Tyrime, patvirtinančiame ankstesnių tyrimų rezultatus, daugiausia dėmesio skirta PFAS tendencijai užteršti įvairius pesticidų produktus per plastikines talpyklas, kuriose jie laikomi. Pasirodo, kad tas pats vyksta ir su maisto produktais, laikomais plastikinėse talpyklose.

Duomenys tokie nerimą keliantys ir rimti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) įspėjo visuomenę apie galimą tiesioginį maisto produktų užteršimą PFAS.

Notre Dame universiteto mokslininkai ištyrė įvairius produktus - nuo kečupo ir majonezo iki šampūno ir ploviklių - ir nustatė, kad PFAS iš plastikinių talpyklų patenka tiesiai į maistą ir kitus juose esančius vartojimo produktus.

"Mes ne tik išmatavome didelę PFAS koncentraciją šiose talpyklose, bet ir galime apskaičiuoti, kiek PFAS išsiplauna, taip sudarydami tiesioginį poveikio kelią", - sakė tyrimo bendraautorius daktaras Grahamas Peaslee (Graham Peaslee), Notre Dame Fizikos ir astronomijos katedros fizikos profesorius.

EPA paskelbė naujus dviejų PFAS, PFOA ir PFOS, standartus, pagal kuriuos jų koncentracija geriamajame vandenyje negali būti didesnė kaip keturios dalys iš trilijono (ppt).

Atskleisti faktai paskatino EPA imtis tolesnių reguliavimo veiksmų prieš PFAS. Nuo šiol dviejų konkrečių PFAS - PFOA (perfluoroktano rūgšties) ir PFOS (perfluoroktano sulfonrūgšties) - koncentracija geriamajame vandenyje bus ribojama iki ne daugiau kaip keturių dalių trilijonui (ppt).

Tai gera pradžia, tačiau EPA reguliavimo priemonės yra ribotos apimties, nes pagal jas reikalaujama stebėti tik porą PFAS, o juk be PFOA ir PFOS yra daug daugiau paslėptų medžiagų.

Problema kyla dėl to, kad įmonės talpyklose naudoja HDPE (didelio tankio polietileną). Šio tipo plastikas gali būti su fluoru arba be jo, tačiau vis dar neaišku, kaip tai nustatyti plika akimi, nebent gamintojas konkrečiai nurodo, kad gaminys yra be fluoro.

Fluorinant HDPE plastiko tarą "galima pigiau ir efektyviau gaminti plastiką, kuris pasižymi pageidaujamomis savybėmis, visų pirma geresnėmis barjerinėmis savybėmis", aiškinama tyrime.

Paprasčiau tariant, fluoras plastike padeda apsaugoti jo turinį nuo dujų, vandens garų, šviesos ir kitų veiksnių, kurie laikui bėgant gali neigiamai paveikti maistą ir kitus vartojimo produktus.

HDPE plastikinėse talpyklose, kurios dažnai yra fluorintos, laikoma viskas - nuo maisto produktų iki šampūno, variklinės alyvos, ploviklių ir pesticidų. Tai kelia rimtą grėsmę visuomenės sveikatai, nes dėl nuolatinio PFAS poveikio ilgainiui toksinai gali kauptis žmonių organizmuose.

Notre Dame universiteto mokslininkai, atlikdami tyrimą, surinko maisto mėginius iš stiklinių indų ir atsargiai sudėjo juos į HDPE indus, tiek fluorintus, tiek nefluorintus. Po to jie ištyrė užterštumo lygį naudodami paprastą vandenį, metanolį ir acetoną kaip atskaitos taškus.

Į apdorotus ir neapdorotus HDPE indus įdėtų maisto produktų, tarp kurių buvo kečupas, alyvuogių aliejus ir majonezas, mėginiai buvo tiriami dėl PFAS kiekio. Po to buvo atliekami tolesni bandymai skirtingose temperatūrose, t. y. kai kurios plastikinės talpyklos buvo užšaldytos, o kitos - šildomos.

"Net ir nefluorintų talpyklų rezultatai kėlė riziką - nuo 10 dalių trilijonui iki 880 dalių trilijonui. Fluoruotų talpyklų kiekis siekė nuo stulbinančių 45 120 iki 94 810 ppm", - apie išvadas pranešė "The Defender".

"Šie skaičiai apima įvairių PFAS analičių, įskaitant PFOA, PFDA, PFBA ir daugelį kitų, sumą."

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.06.2019 laikas 14:49 Receptai Bandelės iš vaikystės! Tas pats skonis ir kvapas!

Būtent tokias bandeles gamino mano močiutė. Magiškas kvapas buvo... Net ir dabar jaučiu jį, per nuotrauką ... Sudėkite bandeles su varške ant kepimo skardos, sutepkite tryniu, kurį pasilikome ir kepame orkaitėje, kuri yra įkait...

Skaityti daugiau

19.12.2017 laikas 13:08 Receptai Receptai lieknėjantiems (šaltekšnio, kiaulpienių)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: antsvoris. Ingredientai: šaltekšnio žievės, kiaulpienių šaknų, petražolių vaisių, pankolio, pipirmėtės lapų. šaltekšnio žievės, kiaulpienių šaknys, petražolių vaisiai, pankolis, pipirmėtės la...

Skaityti daugiau

19.01.2018 laikas 15:24 Receptai Agurkų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Agurkas

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau