Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 12

Toksiška ūkiuose auginama lašiša susijusi su didesne diabeto ir nutukimo rizika

Vartojant ūkiuose auginamą lašišą gali padidėti rizika susirgti medžiagų apykaitos sutrikimais, tokiais kaip diabetas ir nutukimas. Taip teigia Danijos, Norvegijos ir Prancūzijos mokslininkai, tyrę ilgalaikį išaugintos lašišos vartojimo poveikį pelėms. Jų išvados paskelbtos žurnale "PLOS One".

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Tyrėjai pranešė, kad ūkiuose išaugintos atlantinės lašišos filė šertų pelių pilvukuose susikaupė riebalų, o jų riebaliniuose audiniuose susidarė daugiau uždegimo žymenų. Jie taip pat nustatė, kad pelių, gavusių ūkiuose išaugintos lašišos filė, kraujyje buvo daugiau cukraus ir atsparumo insulinui.

"Lėtinis ūkiuose auginamos riebios žuvies vartojimas prisideda prie atsparumo insulinui ir nutukimo. Mūsų duomenys rodo, kad ūkiuose auginamos lašišos filė vartojimas prisideda prie kelių medžiagų apykaitos sutrikimų", - rašė tyrėjai savo ataskaitoje.

Tyrimo duomenimis, nustatyta, kad sveikieji riebalai, tokie kaip eikozapentaeno rūgštis (EPA) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHA), kurių yra riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje, padeda spręsti atsparumo insulinui ir širdies ir kraujagyslių ligų problemas. Tačiau ūkiuose auginamose lašišose esantys patvarieji organiniai teršalai (POT) mažina jų naudą.

"Ūkiuose auginamos lašišos turi daug daugiau riebalų nei laukinės lašišos, todėl gali sukaupti daugiau lipofilinių (arba riebalus mėgstančių) toksiškų cheminių medžiagų", - sakė Vašingtone įsikūrusi pelno nesiekianti organizacija "Beyond Pesticides".

Tyrėjai su tuo sutiko ir pažymėjo, kad: "Atsiranda įrodymų, kad aplinkos teršalai, pavyzdžiui, POT, gali turėti įtakos jūros gėrybių vartojimo poveikiui sveikatai. Lipofilinių POT daugiausia yra žuvų lipidų frakcijoje, todėl tikėtina, kad jų koncentracija riebioje žuvyje yra didesnė nei liesoje."

Dėl netinkamos praktikos ir toksiškų cheminių medžiagų užteršiama lašiša

Organizacijos "Beyond Pesticides" duomenimis, dėl užaugintų lašišų toksiškumo kalta netinkama akvakultūros praktika.

"Veislinės žuvys... auginamos naudojant vieną iš rizikingiausių akvakultūros metodų - atviro tinklo aptvarus pakrančių ir atviros jūros regionuose. Šiuose aptvaruose tarp ūkio ir aplinkinės vandenyno aplinkos lengvai vyksta atliekų, cheminių medžiagų ir parazitų mainai."

"Paprastai šie aptvarai yra palyginti atokiose vietovėse, šiek tiek "paslėpti" nuo visuomenės akių. Tačiau šios žuvys gyvena labai perpildytomis sąlygomis, kitaip nei laukinės žuvys."

Ne pelno siekianti organizacija pridūrė, kad tokia tvarka "gali turėti pražūtingą poveikį jūrų organizmams ir augalams, sutrikdyti ekosistemos funkcijas".

Be akvakultūros sistemos, žalingą auginamų lašišų poveikį lemia ir toksiškos cheminės medžiagos, esančios žuvų pašaruose ir aplinkoje. Žuvims duodamame maiste gali būti įvairių vaistų, skirtų kontroliuoti ūkyje esančius kenkėjus ar ligas - dėl to "plačiai paplito ligos ir kenkėjų atsparumas".

Etoksichinas yra viena iš tokių cheminių medžiagų, kuriomis užteršiamos auginamos žuvys. Lašišos jo gauna su žuvų pašarais, nes jis naudojamas kaip konservantas, apsaugantis nuo gyvulinių pašarų riebalų rūgščių oksidacijos. Žmonės, vėliau vartojantys išaugintas lašišas, gali patekti į organizmą su šiuo XX a. šeštajame dešimtmetyje "Monsanto" sukurtu maisto konservantu.

Atlikus bandymus paaiškėjo, kad išaugintos lašišos sudėtyje etoksichino kiekis iki 20 kartų viršija leistiną kiekį vaisiuose, daržovėse ir mėsoje. Nepaisant teiginių, kad etoksichino vartojimas neturi įtakos žmonių sveikatai, tyrimai rodo, kad jis gali sukelti DNR pažeidimus žmogaus ląstelėse ir sukelti mutacijas.

CleanFoodWatch.com turi daugiau istorijų apie toksišką maistą.

Žiūrėkite šį dokumentinį filmą apie toksiškas Norvegijoje auginamas lašišas.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto