Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2022 » Liepos » 12

Toksiška ūkiuose auginama lašiša susijusi su didesne diabeto ir nutukimo rizika

Vartojant ūkiuose auginamą lašišą gali padidėti rizika susirgti medžiagų apykaitos sutrikimais, tokiais kaip diabetas ir nutukimas. Taip teigia Danijos, Norvegijos ir Prancūzijos mokslininkai, tyrę ilgalaikį išaugintos lašišos vartojimo poveikį pelėms. Jų išvados paskelbtos žurnale "PLOS One".

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Tyrėjai pranešė, kad ūkiuose išaugintos atlantinės lašišos filė šertų pelių pilvukuose susikaupė riebalų, o jų riebaliniuose audiniuose susidarė daugiau uždegimo žymenų. Jie taip pat nustatė, kad pelių, gavusių ūkiuose išaugintos lašišos filė, kraujyje buvo daugiau cukraus ir atsparumo insulinui.

"Lėtinis ūkiuose auginamos riebios žuvies vartojimas prisideda prie atsparumo insulinui ir nutukimo. Mūsų duomenys rodo, kad ūkiuose auginamos lašišos filė vartojimas prisideda prie kelių medžiagų apykaitos sutrikimų", - rašė tyrėjai savo ataskaitoje.

Tyrimo duomenimis, nustatyta, kad sveikieji riebalai, tokie kaip eikozapentaeno rūgštis (EPA) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHA), kurių yra riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje, padeda spręsti atsparumo insulinui ir širdies ir kraujagyslių ligų problemas. Tačiau ūkiuose auginamose lašišose esantys patvarieji organiniai teršalai (POT) mažina jų naudą.

"Ūkiuose auginamos lašišos turi daug daugiau riebalų nei laukinės lašišos, todėl gali sukaupti daugiau lipofilinių (arba riebalus mėgstančių) toksiškų cheminių medžiagų", - sakė Vašingtone įsikūrusi pelno nesiekianti organizacija "Beyond Pesticides".

Tyrėjai su tuo sutiko ir pažymėjo, kad: "Atsiranda įrodymų, kad aplinkos teršalai, pavyzdžiui, POT, gali turėti įtakos jūros gėrybių vartojimo poveikiui sveikatai. Lipofilinių POT daugiausia yra žuvų lipidų frakcijoje, todėl tikėtina, kad jų koncentracija riebioje žuvyje yra didesnė nei liesoje."

Dėl netinkamos praktikos ir toksiškų cheminių medžiagų užteršiama lašiša

Organizacijos "Beyond Pesticides" duomenimis, dėl užaugintų lašišų toksiškumo kalta netinkama akvakultūros praktika.

"Veislinės žuvys... auginamos naudojant vieną iš rizikingiausių akvakultūros metodų - atviro tinklo aptvarus pakrančių ir atviros jūros regionuose. Šiuose aptvaruose tarp ūkio ir aplinkinės vandenyno aplinkos lengvai vyksta atliekų, cheminių medžiagų ir parazitų mainai."

"Paprastai šie aptvarai yra palyginti atokiose vietovėse, šiek tiek "paslėpti" nuo visuomenės akių. Tačiau šios žuvys gyvena labai perpildytomis sąlygomis, kitaip nei laukinės žuvys."

Ne pelno siekianti organizacija pridūrė, kad tokia tvarka "gali turėti pražūtingą poveikį jūrų organizmams ir augalams, sutrikdyti ekosistemos funkcijas".

Be akvakultūros sistemos, žalingą auginamų lašišų poveikį lemia ir toksiškos cheminės medžiagos, esančios žuvų pašaruose ir aplinkoje. Žuvims duodamame maiste gali būti įvairių vaistų, skirtų kontroliuoti ūkyje esančius kenkėjus ar ligas - dėl to "plačiai paplito ligos ir kenkėjų atsparumas".

Etoksichinas yra viena iš tokių cheminių medžiagų, kuriomis užteršiamos auginamos žuvys. Lašišos jo gauna su žuvų pašarais, nes jis naudojamas kaip konservantas, apsaugantis nuo gyvulinių pašarų riebalų rūgščių oksidacijos. Žmonės, vėliau vartojantys išaugintas lašišas, gali patekti į organizmą su šiuo XX a. šeštajame dešimtmetyje "Monsanto" sukurtu maisto konservantu.

Atlikus bandymus paaiškėjo, kad išaugintos lašišos sudėtyje etoksichino kiekis iki 20 kartų viršija leistiną kiekį vaisiuose, daržovėse ir mėsoje. Nepaisant teiginių, kad etoksichino vartojimas neturi įtakos žmonių sveikatai, tyrimai rodo, kad jis gali sukelti DNR pažeidimus žmogaus ląstelėse ir sukelti mutacijas.

CleanFoodWatch.com turi daugiau istorijų apie toksišką maistą.

Žiūrėkite šį dokumentinį filmą apie toksiškas Norvegijoje auginamas lašišas.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.09.2018 laikas 18:11 Receptai Liaudiški patarimai dermatito gydymui

Dermatitas liaudies medicinoje, dermatitas, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

04.09.2019 laikas 22:00 Receptai Pyragaičiai su kumpiu ir sūriu prie arbatos!

Aš myliu skanius ir paprastus receptus! Išsamų maisto gaminimo receptą rasite trumpame vaizdo įraše

Skaityti daugiau

02.11.2019 laikas 16:40 Receptai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau