Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos Paslaptys » 2018 » Gruodžio » 12

Mokslininkai mano atradę legendinį sunaikintą Sodomos miestą

Kaip jau rašėme anksčiau, mokslininkai aptiko įrodymus, kad prieš 3 700 metų virš Negyvosios jūros sprogo meteoras. Dabar skelbiama, kad toks įvykis galėjo nuo Žemės paviršiaus nušluoti ištisas bendruomenes, nužudė dešimtis tūkstančių žmonių ir tapo realiu pagrindu vienai Biblijos istorijai.

Visa tai įvyko dabartinio Jordano teritorijoje 25 km pločio apskritoje lygumoje, vadinamoje Viduriniuoju Goru (angl. Middle Ghor). Didžioji dalis šio įvykio įrodymų rasta kasinėjant bronzos amžiaus miestą Tall el-Hammamą, buvusį šioje teritorijoje. Dabar manoma, kad šis miestas ir yra biblinė Sodoma.

Sodoma, biblija, negyvoji jūra, senoviniai miestai, Tall el-Hammamą

Mokslininkai Tall el-Hammamą kasinėja jau 13 metų, ir per tiek laiko surado pakankamai įtikinančių įrodymų, liudijančių apie kosminės kilmės sprogimą. Juos lapkričio viduryje ir pristatė Trejybės Pietvakarių universiteto archeologas Philipas Silvia. Tyrimas, kurio bendraautoriumi yra ir archeologas Stephenas Collinsas, taip ir vadinasi: „Civilizaciją sugriovęs 3 700 metų įvykis: archeologiniai duomenys, pavyzdžių analizė ir nuorodos į Bibliją“.

Tall el-Hammamas buvo klestintis miestas, įsikūręs Viduriniajame Gore. Civilizacija čia egzistavo jau 2 500 metų. Pats miestas buvo karalystės administracinis centras, o miestą gynė 30 metrų storio ir 15 metrų aukščio siena, kurios bendras ilgis buvo 2,5 km. Sienoje buvo keleri vartai, bokštai ir, tikėtina, kiti gynybiniai įrengimai. Bet visa tai buvo sunaikinta, kai į Žemės atmosferą įsiveržė ir virš Negyvosios jūros sprogo meteoras.

Visa tai pasakoja Tall el-Hammame surinkti įrodymai. Kai meteoras sprogo, nusirito galinga ir karšta sprogimo banga, nušlavusi nuo Žemės paviršiaus visas gyvenvietes 500 kvadratinių kilometrų plote – ir po šio įvykio 700 metų teritorija buvo negyvenama.

Sodoma, biblija, negyvoji jūra, senoviniai miestai, Tall el-Hammamą

P.Silvia ir S.Collinsas teigia, kad pastatų ir sienos sugriovimas buvo kryptinis, kas paremia smūginės bangos teoriją. Anksčiau archeologai spėjo, kad miestą galėjo sugriauti žemės drebėjimas, bet pastarasis nebūtų sukėlęs tokio tipo kryptinės jėgos, kokią rodo buvo senovės pastatai ir fortifikacijos.

Archeologai taip pat spėliojo, ar žemės drebėjimas galėjo sukelti ir liepsnojančios naftos ar gamtinių dujų išsiveržimus – tai būtų paaiškinę storą pelenų sluoksnį Tall el-Hammame, bet ne daugybės plytų nuolaužų, turėjusių atsirasti po drebėjimo, nebuvimą.

Mieste buvo aptikta puodo šukė, kurios viena pusė buvo išsilydžiusi į stiklą. Tokį efektą gali sukelti tik ekstremalus karštis. Tyrimas atskleidė, kad stikle susidarę cirkonio kristalai galėjo atsirasti tik prie aukštesnės bei 4000 laipsnių pagal Celsijų temperatūros.

Be to, stiklu pavirto ne visas molis, o tik plonas – apie milimetro storio – jo sluoksnis. Tai reiškia, kad šukė dideliame karštyje buvo trumpai, o ne ilgai – kas būtų buvę, jei karščio šaltinis būtų buvusi į žemės paviršių prasiveržusi liepsnojanti nafta ar dujos. Tyrėjų komanda apskaičiavo, kad temperatūra, kurioje buvo atsidūrusi šukė, turėjo siekti 8000 – 12 000 laipsnių pagal Celsijų, bet išsilaikyti trumpiau nei kelias milisekundes. Tai visiškai pagrindžia sprogimo ore teoriją.

Tyrėjai taip pat aptiko tai, ką pavadino „uolų lydiniu“ – 600 g susilydžiusį trijų skirtingų uolienų konglomeratą, padengtą stiklu, ir jame taip pat buvo cirkonio kristalų, o tolesnis tyrimas parodė, kad radinys taip pat kelias sekundes buvo daugmaž 12 000 laipsnių karštyje.

Paskutinė įrodymų dalis yra tai, kas su Tall el-Hammamo zona nutiko po sugriovimo. Šis regionas laikomas geriausiai vandeniu aprūpinama agrokultūros zona visoje srityje, tačiau po kataklizmo joje niekas negyveno 700 metų. Kas tai galėjo lemti, jei ekstremalus karštis kataklizmo metu truko vos kelias sekundes?

Atsakymas slypi dirvoje. Šešių pavyzdžių iš paviršinio, vidurinio ir giluminio dirvos sluoksnių analizė rodo, kad „druskos ir sulfatų siekia daugiau nei 6 proc. (60 000 ppm) pelenų sluoksnyje ir daugiau nei 5 proc. (50 000 ppm) dirvos sluoksniuose iškart virš ir po pelenų sluoksniu“. Tokio cheminio užterštumo šaltinis – Negyvoji jūra, kuri skalauja Viduriniojo Goro krantą.

Mokslininkai sako, kad masyvi smūginė ir karščio banga ne tik sugriovė gyvenvietes, bet ir dirvoje paskleidė druską, paversdama žemes netinkamomis žemės ūkio veiklai ištisus šimtmečius. Tam, kad sustabdyti kviečio dygimą, užtenka 12 800 ppm druskos, o miežiai nebeauga nuo 17 900 ppm. Tall el-Hammamo apylinkėse ši riba, kaip matyti iš skaičių, buvo viršyta daugiau nei tris kartus.

Tyrėjai apskaičiavo, kad meteorito sprogimo galia turėjo būti lygi 10 megatonų kovinės galvutės sprogimui, o pats sprogimas nutiko 1 kilometro aukštyje šiaurės rytiniame Negyvosios jūros krante.

„Tuomet Viešpats liejo ant Sodomos ir Gomoros sierą ir ugnį. 25 Jis sunaikino tuos miestus ir visą Lygumą drauge su visais miestų gyventojais ir žemės augmenija“ (Pradžios knyga, 19:24-25).

Teorija, kad Tall el-Hammamas yra biblinė Sodoma, egzistuoja jau kurį laiką. Daug kas atitinka – miestas yra tinkamoje vietoje, o Pradžios knygos citata atitinka meteoro sprogimą ir jo sukeltus padarinius. Įdomu tai, kad Senasis Testamentas specialiai mini sierą – o juk Tall el-Hammamo zona iš tiesų buvo padengta sulfatais ir druska, sunaikinusiais „žemės augmeniją“.

Žinoma, su tokia teorija sutinka ne visi. Kai kas sako, kad neatitinka Biblijoje užsimenama Sodomos vieta, kiti sako, kad neatitinka chronologija. Tačiau geriausia yra tai, kad atlikus šį naują tyrimą, abi šalys turės persvarstyti visą problemą iš naujo, rašo „Universe Today“.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.06.2019 laikas 12:50 Receptai – Patiekalai Avokado užtepėlė

Avokadą nulupame, išimame kauliuką ir minkštimą sutriname šakute, dedame išspausto česnako, apšlakstome citrinos sultimis.

Skaityti daugiau

01.11.2017 laikas 17:40 Receptai – Patiekalai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

10.07.2019 laikas 21:39 Receptai – Patiekalai Nepaprastai skanūs abrikosai sirupe
Gaminame namuose skanius abrikosus sirupe. Abrikosai kruopščiai nuplaunami ir pašalinami kauliukai. Išspaudžiame pusės citrinos sultis. Laikykite vėsioje vietoje. Štai ir viskas! Mūsų abrikosai yra paruošti. Gero apetito!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
18.04.2024 laikas 07:14 Šie 3 Zodiako ženklai gali išsiskirti 2024 m
Jei jūsų santykius ištiko krizė, tai gali būti dėl to, kad jūs ir jūsų partneris iš esmės netinka vienas kitam arba žvaigždės nenori, kad išsiskirtumėte, arba dėl abiejų priežasčių. Bet kokiu atveju dėl tam tikrų planetų judėjimo kai kurių Zodiako že...

Skaityti daugiau

18.04.2024 laikas 07:02 Likimas neįsako: Zodiako ženklų poros, kurioms pranašauja išsiskyrimą
Astrologijos pasaulyje daug kalbama apie Zodiako ženklų suderinamumą, apie tai, kurioms poroms lemta būti kartu, kurti harmoningas sąjungas, kupinas meilės ir supratimo. Tačiau yra ir ženklų derinių, kuriuos astrologai laiko ne tokiais laimingais ir ...

Skaityti daugiau

18.04.2024 laikas 06:50 Egipto kapų paslaptys
Mastabų kapavietės, esančios senovės Egipto laidojimo vietose, liudija ankstyvosios Egipto civilizacijos architektūrinį puošnumą ir kultūrinius tikėjimus.

Skaityti daugiau