Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 3

Katastrofa kuri pražudė senovės civilizacija

Mokslininkai mano, kad prieš 3 700 metų labai karšta meteoro sprogimo banga galėjo sunaikinti prie Negyvosios jūros įsikūrusius miestus ir gyvenvietes.

Remiantis radioaktyviosios anglies datavimo duomenimis ir rastais mineralais, kurie prie didelės temperatūros iš karto kristalizuojasi, manoma, kad didelė banga, sukelta atmosferoje sprogusio meteoro iš karto sunaikino visą civilizaciją 25 km. spinduliu vidurinėje Goro lygumos dalyje.

Negyvoji jūra, atmosferoja, meteoras, mokslas, science, asteroidai

Prie tyrimo dirbęs archeologas iš Trinity Pietvakarių universiteto Albukerke ir jo komanda mano, kad dėl didelės sprogimo bangos Negyvosios jūros druskos pateko ant anksčiau derlingos žemės. Po šios nelaimės žmonės prie Negyvosios jūros negrįžo 600-700 metų.

Kasinėjimai 5 archeologinėse radimvietėse Goro lygumoje atskleidė, kad šiame regione žmonės gyveno 2,5 tūkst. metų, tačiau visos staiga žlugo vėlyvajame Bronzos amžiuje. Tyrinėjant archeologai atrado ir 120 kitų – smulkesnių – gyvenviečių, kurios, kaip mano mokslininkai, irgi buvo paliestos didelio karščio ir stipraus vėjo. Manoma, kad tose teritorijose nelaimės metu gyveno nuo 40 iki 65 tūkst. žmonių.

Daugiausia įrodymų apie nelaimę suteikia kasinėjimai Bronzos amžiaus mieste Tell el-Hammame. Datavimas radioaktyviąja anglimi rodo, kad mieste egzistavę statiniai, pastatyti iš purvo plytų, išnyko prieš 3,7 tūkst. metų. Liko tik akmeniniai pamatai.

Taip pat yra įrodymų, kad stikliniuose keramikos sluoksniuose cirkonio kristalai susidarė vos per kelias sekundes – nes temperatūra buvo labai aukšta, galbūt net tokia aukšta. Itin stiprus vėjas galėjo sudaryti mažus, sferinius mineralų grūdelius, kurie krito ant Tell el-Hammamo. Pavyzdžių, kaip atmosferoje sprogusio meteoro bangos gali stipriai paveikti Žemę, yra ir daugiau.

Pavyzdžiui, 1908 m. Sibire per Tunguskos incidentą tiesiogiai nenukentėjo nė vienas žmogus, tačiau su žeme buvo sulyginta 2 tūkst. kvadratinių kilometrų miško. Kitas atvejis – meteorito sprogimas Čeliabinske, Rusijoje 2013 m. Šio incidento metu susižalojo daugiau nei 1,6 tūkst. žmonių įrodymų daugiausia dėl stiklo šukių iš dužusių langų.

Parengta pagal „Science News“ ir lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.09.2020 laikas 22:23 Organizmo valymas: pasiruošimas šaltajam sezonui
Ežiuolė ne veltui dar vadinama „kraujo valytoja“. O švarus kraujas - sveikas organizmas. Šis augalas aktyviai valo limfinę sistemą, kraują, inkstus ir kepenis.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 21:43 Kaip padidinti hemoglobino kiekį be vaistų

Sumalkite (praleiskite per) mėsmalę, tada sumaišykite 0,5 kg džiovintų abrikosų, razinų, nuluptų graikinių riešutų ir citrinų (su žievelė). Įdėkite 0,5 l medaus. Laikyti šaldytuve. Vartokite po vieną šaukštą 3 kartus per dieną. Galima užtepti ant batono ar duonos ir užsigerti arbata su citrina.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 19:44 Filipas Šnaideris ir požeminės NSO bazės
Ateiviai jau seniai turi požemines bazes Žemėje. Jie sudarė slaptą sutartį su JAV vyriausybe. Jų tikslas – įtvirtinti savo viešpatavimą planetoje, pakeisti žmonių prigimtį ir paversti juos būtybėmis su tam tikromis užprogramuotomis. Šią neįtikėtiną programą viešai demaskavo amerikiečių inžinierius F...

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 08:23 Geriausi liaudies medicinos gydymo būdai nuo sąnarių skausmo

Sąnariai - labai svarbi mūsų organizmo dalis. Juk kaip sakoma, netepsi - nevažiuosi. Kaip sąnarius tausoti ir jais rūpintis, jeigu pradeda skaudėti, pataria liaudies medicina.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:38 Piratai ir lobiai „Lutine“
Ant krėslo kuriame sėdi anglų „Lloyd“ draudimo kompanijos prezidentas, išrėžtas užrašas: „Šis krėslas padarytas iš Jos Didenybės laivo „Lutine“ vairo, laivas sudužo 1799 metų spalio 9 dieną, žuvo visi laive buvę žmonės, išskyrus vieną“....

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:02 Antpilas apsaugo nuo insulto
Šis augalas yra absoliučiai nepakeičiamas gydant ir atsigaunant po insulto, nes sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja medžiagų apykaitą, tonizuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemas.

Skaityti daugiau