Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 20

Ar tai tikrą? Keli archeologai sako aptikę Atlantidą

Ne per toliausiai nuo pietinės Ispanijos paplūdimių pajūrio šlapžemėse galima pamatyti keistas taisyklingai apvalias formas – tarsi šios pelkynės kadaise būtų buvusios seniai prarastos civilizacijos griuvėsiai. Nenuostabu, kad bulvariniai britų laikraščiai jau spėjo paskelbti straipsnius rėksmingomis antraštėmis – „Ar tai – prarastosios Antlantidos pėdsakai?“.

Ne, greičiausiai – ne. Bet filmas nufilmuotas tikrai gražiai ir kelia įdomias idėjas. 

archeologija,Istorija, Atlantida, mokslas, archaeology, history

Žemę kosminiais palydovais tyrinėjantys archeologai iš D.Britanijos skelbia aptikę tai, ką jie mano Atlantidos griuvėsiais. Filmo stop-kadrai.

Minėtas formas ir griuvėsius atrado palydovais Žemę tyrinėjantys archeologai iš D.Britanijos. Vaizdus, kuriuos jie surinko, galėsite pamatyti ir patys – nes jau greitai pasirodys šiais atradimais paremtas „Ingenio Films“ sukurtas dokumentinis filmas „Atlantica“.

Mokslininkai atliko daugybę skenavimų palydovais ir padarė nemažai aeronuotraukų, kuriose iš viršaus pažvelgė į Ispanijoje esančio Donana nacionalinio parko pelkes – kuriose daugybė keistai taisyklingų apvalių formų. Jie taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad pakrantėje yra nemažai griuvėsių. Prie filmo dirbusių žmonių nuomone, tai yra realūs įrodymai, kad Atlantida egzistavo – nes pranešimuose apie šį miestą dažnai buvo minimos apvalių formų struktūros.

Mes sugebėjome rasti struktūras, kurias Platonas apibūdino kaip būdingas Atlantidai. Jos yra visiškai tokios pačios, kaip jis jas apibūdino!“, – skelbia filmo kūrėjai.

Žinoma, toks pareiškimas yra labai, LABAI drąsus – nes daromas ne tik nesulaukus recenzentų įvertinimo, bet net ir neatlikus mokslinių-archeologinių tyrimų.

Ir net jei toks sensacingas tvirtinimas pasiteisintų, į visą šį reikalą reikėtų žiūrėti labai skeptiškai.

Atlantidos mitas 

Atlantidos vardas pirmą kartą buvo paminėtas Platono darbuose „Timaeus“ ir „Critias“, parašytuose IV a. pr.m.e. Šį miestą žymusis graikų filosofas apibūdina kaip civilizaciją, klestėjusią 9 tūkst. metų prieš jam gimstant. Jis taip pat rašė, jog Atlantida egzistavo „už Heraklio stulpų“, ką šiandien mes vadiname Gibraltaro sąsiauriu.

archeologija,Istorija, Atlantida, mokslas, archaeology, history

Žemę kosminiais palydovais tyrinėjantys archeologai iš D.Britanijos skelbia aptikę tai, ką jie mano Atlantidos griuvėsiais. Filmo stop-kadrai.

Žinoma, daugybė kritikų sako, kad Atlantida yra mitas, kuriame yra šiek tiek realybės elementų – panašiai kaip ungiklanio išsiveržimas Santorino saloje, greičiausiai lėmęs Mino imperijos žlugimą. Pasak skeptikų, Platonas šią istoriją paprasčiausiai išgalvojo ir naudojo kaip alegoriją.

Entuziastų kalbose Donana nacionalinio parko pelkės Andalūzijos regione neretai buvo minimos kaip vieta, kurioje galėjo egzistuoti Atlantida – tačiau kitose teorijose teigiama, kad miestas stūksojo kitose Viduržiemio jūros vietose – Juodojoje jūroje, netoli Karibų ar Afrikos krantų, Šiaurės jūroje ir t.t.

„Beskite prištu į žemėlapį ir kas nors tikrai pasakys, kad toje vietoje egzistavo Atlantida“, – teigia istorijos kuratorius Niujorko muziejuje Charles Orser. Tad tikimybė, kad radiniai tikrai priklauso mitinei Atlantidai – labai maža. Tačiau prisižiūrėti gražių gamtos vaizdų filme tikrai bus galima.

Parengta pagal „IFL Science“ ir lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau