Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2018 » Gruodžio » 29

Mokslininkai išsiaiškino dar vieną Stounhendžo paslaptį

Matematinė senovinių dekoruotų akmenų, vadinamų „Folktono būgnais“, analizė siūlo hipotezę, kad jie buvo naudojami kaip standartizuotas matas, naudotas akmeninių monumentų statybai, rašo „IFL Science“.

Žurnale „British Journal for the History of Mathematics“ publikuotame tyrime Londono koledžo ir Mančesterio universitetų mokslininkai rašo, kad senoviniai cilindriniai akmenys leisdavo tiksliai išmatuoti akmenų ratus ir kitus senovinius statinius ar reikšmingas vietas – tokias, kaip Stounhendžą.

„Siūlome hipotezę, kad tarp Stounhendžo plano ir kreidinių artefaktų – vadinamųjų Folktono ir Lavanto būgnų – egzistuoja ryšys: manome, kad būgnai yra tam tikras matavimo etalonas, kuris buvo būtinas itin tiksliai Stounhendžo konstrukcijai“, – rašo tyrimo autoriai.

stounhendžas, archeologija, paslaptingi statiniai, Istorija, mokslas

Manome, kad Folktono ir Lavanto būgnai yra tam tikras matavimo etalonas, kuris buvo būtinas Stounhendžo statybų tikslumui. Wikimedia commons

Pirmąkart 1889 m. rasti vaiko kape šiaurinėje Anglijoje, „gražūs, bet išmatuojami“ būgnai sukurti iš vietoje iškastos kreidos ir papuošti geometriniais raštais. Ir nors iki šiol neatlikti jokie matavimai radioaktyviąja anglimi, manoma, kad šie įrankiai galėtų būti datuojami trečiuoju tūkstantmečiu prieš mūsų erą.

Mokslininkai mano, kad ant šių būgnų buvo vyniojama matavimo virvė, kurios ilgis priklausomai nuo drėgnumo ir kitų oro sąlygų galėjo varijuoti – tam, kad galima būtų išlaikyti tikslų ir nuolatinį ilgį. Tuo tarpu išorėje rasti papuošimai gali „koduoti sukimosi instrukcijas“.

Didžiausio būgno skersmuo siekia beveik tris metrus, bet skirtingi šių įrankių dydžiai leidžia skirtingoms statybos technologijoms „sukurti matematinę harmoninę seką“.

stounhendžas, archeologija, paslaptingi statiniai, Istorija, mokslas

Būgnai sukurti iš vietoje iškastos kreidos ir papuošti geometriniais raštais. Wikimedia commons

„Manome, kad šis dydis yra sąmoningai įtrauktas į būgnų dizainą, kad jais galima būtų naudotis kaip tiesinio matavimo standartais“, – rašoma tyrime.

Atsižvelgiant į tai, kad jie rasti netoli Stounhendžo, šie akmenys (ar į juos panašūs) galėjo būti naudojami ir priešistorinio paminklo Viltšyre matavimui bei statyboms. Šių būgnų perpratimas, mokslininkų manymu, galėtų pateikti daugiau užuominų apie panašių masyvių struktūrų kūrimą.

Kaip ir kodėl buvo pastatytas Stounhendžas, žinoma ne itin daug – tik kad jį keliomis stadijomis, trukusiomis šimtmečiais, statė senovės žmonės, ir kad jo išdėstymas greičiausiai yra lygiuotas pagal dangaus kūnų pozicijas.

Tačiau mokslininkai pastebi, kad šie matavimo įrankiai buvo palikti vaikų kapuose – tad galbūt jie turėjo ir kažkokias sąsajas su vaikais, augimu ir žmogaus gyvenimo ciklu – bet visos šios paslaptys paaiškės tik tolesnių tyrimų metu.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau